Διαφήμιση

ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ Χ3 NFC ΣΕ ANDROID 12 ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ (ΑΡΧΑΡΙΟΣ)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ Χ3 NFC ΣΕ ANDROID 12 ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ (ΑΡΧΑΡΙΟΣ)

      Καλησπερα στην κοινοτητα κα καλως σας βρηκα.
      Εχω ενα POCO X3 NFC μοντελο που σταματησε να κανει αναβαθμιση (υπαρχει ενημερωση για νεα, αλλα δεν γινεται ποτε η αναβαθμιση) στην MIUI 12.5.5.O RJGEUXM
      Μπορω να αναβαθμισω χειροκινητα σε android 12 (εχω κατεβασει την 13.0.2.0.(SJGEUXM) FASTBOOT και την 13.0.3.0.(SJGEUXM) RECOVERY (ελπιζω να βρηκα τις σωστες) )
      χωρις να χασω τα αρχεια στο κινητο μου και χωρις να δημιουργησω προβλημα στις εφαρμογες internet baking?
      Θα μπορουσατε να μου υποδειξετε εναν αναλυτικο οδηγο καθοτι ασχετος?
      Διαβασα μερικα πραγματα αλλα εχω πολλες αποριες , αν καταλαβα σωστα μπορεις να το κανεις με 2-3 τροπους, λογικα με την recovery χανεις τα αρχεια ,
      Πως βαζω το Χ3 σε FASTBOOT MODE ? και σ αυτο mood ρισκαρω κατι στο κινητο μου (εγγυηση κλπ δεν εχω ,ειναι αγορασμενο απο Κινα)
      Ευχαριστω εκ των προτερων.
    • @gabriel x

      Θα πρέπει να ξέρεις ότι κάνοντας Flash μία Fastboot ROM πάντα ενέχει ο κίνδυνος να χάσεις τα αρχεία σου ή να μπλοκάρει η συσκευή.
      Τα αρχεία σου θα τα χάσεις από την στιγμή που θα προχωρήσεις στο ξεκλείδωμα του Bootloader της συσκευής σου που είναι απαραίτητο για να μπορέσεις να κάνεις Fastboot Flash.

      Είναι κάποιος ριψοκίνδυνο ειδικά για έναν αρχάριο να προχωρήσει σε αυτές τις κάπως περίπλοκες διαδικασίες, και το καλύτερο είναι εάν μπορείς να το κάνεις μαζί με κάποιον πιο έμπειρο δίπλα σου.

      ;) :thumbsup:
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • Να περιμενω, αλλα το θεμα ειναι οτι δεν μπορει να κανει νεα αναβαθμιση απο μονο του, μου δεχνει οτι υπαρχει η 12.5.8 ,ξεκινα να την κατεβαζει περνανε καποιες ωρες και μετα στα στματαει να την κατεβαζει, οι αναβαθμισεις τελος στο δικο μου κινητο εδω και μηνες..
    • Έχω το ίδιο κινητό από Κίνα (με international rom), το οποίο έκανε αναβάθμιση τις προάλλες σε 13.0.3.
      Αν και είχα δει εδώ ότι υπάρχει η 13.0.3, όταν το έβαζα να ψάξει για ενημερώσεις, δεν έβρισκε κάτι. Το έκανε όποτε ήθελε αυτό...
      Σιγουρέψου ότι έχεις ελεύθερο χώρο (φαντάζομαι πως έχεις), κάνε και μια εκκαθάριση σκουπιδιών κτλ. Επίσης, αφού πλέον τα τηλέφωνα είναι υπολογιστές, μια επανεκκίνηση δεν θα έβλαπτε. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο....
    • Εμενα την ενημερωση την βρισκει
      παταω να κανει ενημερωση
      αρχιζει και δειχνει οτι κατεβαζει , την πρωτη μερα εχει κατεβει 1% παει απιστευτα αργα και καποια στιγμη χανεται
      οποτε ξαναρχισω ενημερωση συμβαινει το ιδιο.
      Εννοειται οτι εχω κανει επανεεκκινηση και καθαρισμο
    • Δοκίμασε να την καταβάσεις σε ένα pc μετα στο τηλέφωνο και κάνε την εσύ μέσα από το μενού της αναβάθμισης. Πατάς τις 3 τελείες πάνω δεξιά εάν δεν σου βγάλει ¨Επιλογή πακέτου¨ πάτα μερικές φορές πάνω στο 12 και θα βγάλει ένα μήνυμα ότι άνοιξαν επιπλέον επιλογές μετα πας εκεί και την κάνεις. Εάν πάλι δεν μπορεί τότε μάλλον πας για πέρασμα με το MI Flash και εκεί δεν ξέρω εάν θα κρατήσει τα αρχεία σου. Για αυτό μπορείς να κάνεις ένα αντίγραφο ασφαλείας στο Mi λογαριασμό σου και για τις εικόνες κάνε αντίγραφο και στην συλλογή και στο Google Photos. Επίσης μπορείς να κάνεις αντίγραφο και στο google one
    • Διαφήμιση
    • Δες εδώ ποια έχεις (τα γράμματα δες) και κατέβασε την σωστή. Πρώτα όμως κάνε backup σε όλα να είσαι καλυμμένος πριν κάνεις κάτι και χάσεις τα αρχεία σου.

      Xiaomi Community
    • Τελικα ξεκολλησε με τον πατροπαραδοτο τροπο, εκανα πολλες φορες διακοπη ληψης και ξανα ενημερωση
      αρχισε να κατεβαζει την αναβαθμιση με ικανοποιητικο ρυθμο, φορτωσε την 12.5.8 και τωρα βρηκε την Version: V13.0.3.0.SJGEUXM και την κατεβαζει ...ευχαριστω πολυ για τις βοηθεια παντως..ειστε εξαιρετικοι.
      Την miui 14 την εχει ξεγραμμενη το poco x3 nfc λετε? η υπαρχει περιπτωση να παρει και αυτην αργοτερα...
    • Μια χαρά τότε όλα καλά αλλά κάνε τα backup για να είσαι καλυμμένος στο μέλλον.

      Μέχρι τώρα είναι μέσα στο πρόγραμμα να πάρει Miui 14 τι θα γίνει μόνο η Xiao ξέρει
    • Διαφήμιση