Διαφήμιση

Πρόβλημα με (fake) xiaomi mi2

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πρόβλημα με (fake) xiaomi mi2

      ΚΑΛΗΜΕΡΑ σε ολους!!! .....
      εχω προβληματα με το κινητο μου & επειδη ειμαι ασχετος απ αυτα θα ηθελα τη βοηθεια σας.
      Σας δειχνω καποια στοιχεια του κινητου μου μπας και βρουμε καμια ακρη ......
      ANTUNTU
      • phone model: mi2
      • brand xiaomi
      • cpu model:quad quore ARMv7 > processor(VFPv3,NEON)
      • cpu freguency 196.608-1512MHz
      • screen > resolut 720x1280
      • GPU vendor qualcomm
      • GPU rendeder adreno(TM)320
      • GPUversion (openGL) openGL ES 2.0
      • memory size 1391.7/1775.3MB
      • ram size 1422.5/1895 MB
      • sd card 14840/14949.8MB
      • cmera 8mpixel
      • android version 4.1.2 buil number JR003L
      • kernel linux version 3.4.0 > buil@taishan
      • gcc version 4.6x-google 20120106 prelease GCC#1
      • smp > preempt june 8 2013
      Το τηλεφωνο γενικως δουλευει καλα αλλα εχω προβλημα με το σερφαρισμα ,μου κλεινει ο browser & δεν ανοιγει ευκολα το πληκτρολογιο(ανοιγει-κλεινει) μου σπαει τα νευρα γενικως

      Το μεγαλυτερο προβλημα ομως ειναι οτι δεν μπορω να κανω update!!!....
      μολις βρω το καινουργιο αρχειο & πατησω update ...μου το σταματαει αμεσως (unfortunately the update has stop)....
      εχω προσπαθησει με ολους τους τροπους που > εχω δει στα φορουμ αλλα δυστυχως τιποτα .
      Το τηλεφωνο ηρθε στη ζελατινα του (Αγγλικη-Κινεζικη γλωσσα ) και στο about phone μου γραφει τα εξης...
      • model number MI2
      • android version 4.1.2
      • miui version 3,1,19
      • baseband version M9615A-CEFWMAZM-2.0.128007
      • build number MIUI 3.1.19 JR003L
      Αυτα & συγνωμη που σας ζαλιζω αλλα δυστυχως ειμαι ασχετος & με ολα αυτα & δε μπορω να βρω ακρη.....
      εαν νομιζει καποιος οτι μπορει να βοηθησει θα το εκτιμησω & για το update & αν γινετε να βαλω τα Ελληνικα.
      ουυυυφφφφφφφφφ....σας ευχαριστω !!!

      OffTopic
      Μήνυμα από ADMIN :
      Μας βγήκαν τα μάτια έξω φίλε μου.
      Σου σουλούπωσα λιγάκι το Post μπας και καταλάβουμε το πρόβλημά σου....

      ENJOYme, m!, mi , μη !!!!
    • Αυτό που θα σου πρότεινα είναι να κατεβάσεις την τελευταία έκδοση από εδώ για το τηλέφωνο σου και να την τοποθετήσεις στο root της κάρτας SD ονομάζοντας το αρχείο update.zip Έπειτα μπαίνοντας στο recovery κάνεις wipe και μετά install τη νέα ROM.

      Sent from my MI 2S using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Cr3ativ7 έγραψε:

      Αυτό που θα σου πρότεινα είναι να κατεβάσεις την τελευταία έκδοση από εδώ για το τηλέφωνο σου και να την τοποθετήσεις στο root της κάρτας SD ονομάζοντας το αρχείο update.zip Έπειτα μπαίνοντας στο recovery κάνεις wipe και μετά install τη νέα ROM.

      Sent from my MI 2S using Tapatalk


      τη τελευταια εκδοση στα ελληνικα εννοεις φιλε μου ; & αν ναι που θα βρω οδηγιες για να κανω αυτα που μου ειπες ;;....ειπαμε ειμαι ασχετος απ αυτα !!! lol
      ENJOYme, m!, mi , μη !!!!
    • Είναι όσο απλά στα λέω. Σημείωσε τα σε ένα χαρτί. :D Για να μπεις στο recovery πηγαίνεις στον updater και πατώντας το πλήκτρο menu κάνεις επανεκκίνηση στο recovery (reboot to recovery). Κάνε τα wipe με την σειρά που εμφανίζονται. Και μετά install zip και τέλος.

      Sent from my MI 2S using Tapatalk
    • καλησπερα & παλι...προσπαθησα να κανω αυτα που μου ειπες & προεκυψαν τα εξης :
      1) οταν προσπαθησα να κανω επικολησει στο download rom του κινητου της mi2 4 5 16 προς το τελος σταματησε & μου εγραψε διακοπη συνδεσης !,παρολα αυτα το zip αρχειο περαστηκε το μετονομασα σε update.zip & εκανα επανεκκινηση στο recovery......αλλα δυστυχως μου εγραψε οτι δεν εβρισκε το αρχειο!!!!!....εκανα τη διαδικασια 3 φορες αλλα με το ιδιο αποτελεσμα ! σου στελνω & τισ φωτο
      20140523_233920-1_zpsd846509f.jpg

      20140523_233823_zpsdf382811.jpg

      20140523_233823_zps764a21c7.jpg
      ENJOYme, m!, mi , μη !!!!
    • επανερχομαι με ολες τις φωτο που κατεγραψα πρωτα τα στοιχεια του κινητου
      aboutphone1_zpsbad8665a.png
      aboutphone2_zps5f118fd4.png

      εδω εχομε την αναφορα σφαλματος οταν κανω το update απο τον updater
      anaforasfalmatosapoupdater_zps64d55638.png
      τα στοιχεια του κινητου απο cpu-z
      cpuz5_zps0fb8166e.png
      cpuz2_zpsa6ec816c.png
      cpuz3_zpscb2cce63.png
      cpuz4_zpsaef0d1c0.png
      αυτα τα λιγα :!: χαχαχα προς το παρον ,πιστευω να βρειτε μια ακρη.Ευχαριστω πολυ για την κατανοηση
      ENJOYme, m!, mi , μη !!!!
    • Διαφήμιση
    • Λυπάμαι που θα στο πώ, αλλά το τηλέφωνο είναι REPLICA (Μαϊμού)
      Καλούτσικη μαϊμού αλλά όχι XIAOMI mi-2.

      To αυθεντικό Mi-2 έχει 1280 χ 720 οθόνη και 342 ppi pixel density
      To δικό σου έχει 960 Χ 540 και 260 ppi

      Προφανώς φοράει κάποιο ψεύτικο κλώνο της MIUI ROM και γι'αυτό δεν μπορεί να αναβαθμιστεί.
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • σιγουρα;...γιατι στο antutu μου λεει 1280 χ 720 .;!
      και αν ειναι οπως τα λες υπαρχει τροπος λιγο να το φιξαρουμε ;
      ENJOYme, m!, mi , μη !!!!
    • σου απαντάω εδώ , και όχι στο email , που απλά λες να δω το θέμα σου
      το είδα και όταν το άνοιξες , αλλά δεν είχα κάτι να πω

      τι να συμπληρώσω ... να προσπαθήσω

      1. έχεις το Model aries
      μου θυμίζει cyanogenmod
      Information: Xiaomi Mi2(s) ("aries") — CyanogenMod

      2.η ανάλυση , και ppi διαφορετικά , ειπώθηκε , άρα !!!!!!
      Xiaomi Mi 2 - Full phone specifications
      (εκτός αν υπάρχει έκδοση TD και όχι WCDMA με αυτά τα χαρακτηριστικά)

      3. πως θα καταλάβεις αν είναι fake ?
      How to tell if your Xiaomi M2 is fake! - Gizchina.com
      |

      Gizchina.com


      Fake xiaomi m2? Holy s*** - MIUI General - Xiaomi MIUI Official Forum
      (κάτι θα υπάρχει και στο φόρουμ μας , τέτοια ώρα ....)

      4. επικοινώνησες με τον πωλητή ?

      5. αν μας έλεγες το μαγαζί που το αγόρασες , να βλέπαμε τι γράφει για το κινητό ....

      τόσο καιρό το κρατάς , από την πρώτη στιγμή έπρεπε να το στείλεις πίσω ,
      σίγουρα είναι πολύ φθηνό και δεν ήθελες να το επιστρέψεις

      Αν δεν μπαίνει η Ελληνική , δεν είναι αυθεντικό

      πέρασε πολύς καιρός , σήμερα τι σε προβληματίζει !!!, που μπορούμε να βοηθήσουμε ?
      ( Με την εγγραφή στο φόρουμ , μεγαλώνει η παρέα μας! )


    • Κατ αρχας ευχαριστω για την απαντηση.
      το οτι ειναι ρεπλικα μου το ειπανε και τα παιδια πιο πανω....επικοινωνησα με τον πωλητη ο οποιος μου επεστρεψε τα 186$ απο τα 221$ που το ειχα παρει...το αγορασα δηλαδη 35$.
      το κινητο για τη χρηση που το θελω δουλευε μια χαρα !!!..& πολυ γρηγορα (πολυ καλο στο σερφαρισμα,καλη φωτογραφια -βιντεο) το μοναδικο προβλημα οτι πολλες φορες δεν μου ανοιγε το πληκτρολογιο οταν εμπαινα σε browser.Για 6 μηνες καθημερινη 3ωρη συνομιλια και 5ωρο σερφαρισμα..
      Το τελευταιο 15ημερο παντως εχει φρικαρει.....κλεινει μονο του ετσι χωρις λογο,οταν με παρει καποιος τηλ δεν ανοιγει η οθονη ....κρασαρει η καμερα & ο browser συνεχεια ...1 με 2 reboot καθημερινα.....αα και το αποκορυφωμα ενω ειμαι vodafone ξαφνικα γινετε wind hellas !!!
      η ερωτηση μου ειναι ...( & συγχωρεσε με αν πω καμια μπαρουφα!! lol ).ενα τετοιο τηλεφωνο γινετε να φτιαχτει με καποιο τροπο ..να αλλαχτει η ROM η να γινει κατι σαν format, η να το πεταξω !!!!
      Ευχαριστω πολυ
      ENJOYme, m!, mi , μη !!!!
    • Διαφήμιση
    • Ο/H mankap έγραψε:

      Κατ αρχας ευχαριστω για την απαντηση.
      το οτι ειναι ρεπλικα μου το ειπανε και τα παιδια πιο πανω....επικοινωνησα με τον πωλητη ο οποιος μου επεστρεψε τα 186$ απο τα 221$ που το ειχα παρει...το αγορασα δηλαδη 35$.
      το κινητο για τη χρηση που το θελω δουλευε μια χαρα !!!..& πολυ γρηγορα (πολυ καλο στο σερφαρισμα,καλη φωτογραφια -βιντεο) το μοναδικο προβλημα οτι πολλες φορες δεν μου ανοιγε το πληκτρολογιο οταν εμπαινα σε browser.Για 6 μηνες καθημερινη 3ωρη συνομιλια και 5ωρο σερφαρισμα..
      Το τελευταιο 15ημερο παντως εχει φρικαρει.....κλεινει μονο του ετσι χωρις λογο,οταν με παρει καποιος τηλ δεν ανοιγει η οθονη ....κρασαρει η καμερα & ο browser συνεχεια ...1 με 2 reboot καθημερινα.....αα και το αποκορυφωμα ενω ειμαι vodafone ξαφνικα γινετε wind hellas !!!
      η ερωτηση μου ειναι ...( & συγχωρεσε με αν πω καμια μπαρουφα!! lol ).ενα τετοιο τηλεφωνο γινετε να φτιαχτει με καποιο τροπο ..να αλλαχτει η ROM η να γινει κατι σαν format, η να το πεταξω !!!!
      Ευχαριστω πολυ


      Για 35$ καλά είναι, όσο μαιμού και να είναι. Κάνε του μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να στρώσει και άστο όπως είναι.
      Τώρα για αυτό που λες ότι σου αλλάζει από Vodafone σε Wind, δεν φταίει το ότι είναι μαιμού. Ψάξε μέσα στις επιλογές του να βρεις τις ρυθμίσεις των δικτύων κινητής και κλείσε την αυτόματη επιλογή δικτύου (ή όπως αλλιώς το λέει).