Διαφήμιση

Redmi Note 11 pro 5G

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • grand guignol έχω καταντήσει με τα κινητά της Xiaomi απορώ πως οι Αμερικάνοι δεν τα έχουν βάλει και με αυτήν την εταιρεία και να βλέπουμε τον CEO της εταιρείας σε παράσταση σε εξεταστική επιτροπή της Γερουσίας στην αμερική. Ολα τα λεφτά, αποθέωση του αποχαυνισμου , ύστερα αναρωτιόμαστε ποιοι μας κυβερνάνε!
      Ενιχαου πίσω στο δικό μου βάσανο.
      Συνεχίζω εδώ επειδή αφορά αυτή την συσκευή και όχι στο θέμα που σας είχα απασχολήσει με κλειδωμένο bootloader.
      Σε αυτό το κινητό είχα βάλει ρομ με την μέθοδο
      της εισαγωγής εντολών windows .......first instal...κλπ.
      Είχα πρόβλημα όμως σε αυτό καθώς δεν ερχόταν αναβάθμιση σε 14 οπότε έπρεπε να περάσω μόνος μου την ρομ .
      Επιπλέον απέκτησα ένα άλλο πρόβλημα,δεν αναγνώριζε την συσκευή ο υπολογιστής κανένας υπολογιστής ενώ κάθε άλλη συσκευή την αναγνώριζε κανονικά άρα δεν ήταν θέμα ντραιβερς υποθέτω.
      Αφού κατάφερα να μεταφέρω όλα τα αρχεία μου σε άλλο κινητό ξεκίνησα να δοκιμάσω καθαρή εγκατάσταση με το miflash tool .
      Ευτυχώς αναγνώριζε το κινητό και ξεκίνησε το flash ... όμως αυτό δυστυχώς δεν τελείωνε .
      Θα μπορούσε να συνεχίζει ίσως ατελείωτες ώρες αλλά μετά από 15 λεπτά αποφάσισα να διακόψω την διαδικασία.
      Δοκίμασα διάφορες εκδοχές του miflash αλλά χωρίς επιτυχία
      Η μία έκδοση έτσι η άλλη γιουβέτσι.
      Μέχρι σήμερα τρεις το πρωί που τα παράτησα επειδή 5:30 έπρεπε να σηκωθώ.
      Επιπλέον η συσκευή έχει κολλήσει στο fastboot και δεν κλείνει.
      Αυτό μου βγάζει στην οθόνη ενώ έχω δει και δύο διαφορετικά μηνύματα.
      Σε 1-2 περιπτώσεις μου έβγαζε error και σταματούσε

      Καμιά ιδέα πως να το λύσω αυτό??
      Images
      • IMG_20240203_022459~2.jpg

        667,38 kB, 3.988×608, viewed 18 times
    • Δεν είμαι του βρισιματος στην ζωή μου αλλά δεν μπορώ να μην κατεβάζω όλα τα μ@μω το...που γνωρίζω και δεν γνωρίζω όταν κάθομαι μέχρι τα ξημερώματα έχω δοκιμάσει όλα τα μ@μιδια φλας τοολ τα έχω δοκιμάσει από 3-4 φορές το καθένα και το πρωί πάλι ένα δυωρο και τελευταία το αφήνω να πλασάρει γυρνάω μετά από μια ώρα και τα βλέπω όλα πράσινα .
      Μα την καθιστή αρκούδα έτσι να με παιδεύει το σύστημα για το παραμικρό.
      Τι windows τι android το ίδιο πράγμα ,όλο πρέπει να ανακαλύπτεις τι δεν λειτουργεί σωστά και για ποιον λόγο, κάτι ήξερε αυτός ο Στιβ Τζομπς και το έκανε κλειστό το σύστημα
    • Τελικά να υποθέσω ότι ολοκληρώθηκε σωστά το Flash ?
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • @MIUI_ART δόξα τον πανάγαθο κάποιος με λυπήθηκε εκεί ψηλά ή κάποιος παίζει με τα νεύρα μου τώρα καταπιάστηκα με ένα 8T να το καθαρίσω να το στρώσω και να το δώσω στην κόρη μου μετά να πάρω το δικό της να το φλασαρω και αυτό και μετά μένει ακόμα ένα και μετά δεν θέλω να ξανακουσω για κινητά.καλα ήμασταν με τα αναλογικά τηλέφωνα που είχε ένα σπίτι στην γειτονιά και γινόταν τηλεφωνικό κέντρο
    • :lol: :lol: :lol:

      Τέλος καλό όλα καλά,,, :thumbsup:
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)