Διαφήμιση

Πρόβλημα με το POCO F3: Κανει συνεχως επανεκκίνηση

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Πρόβλημα με το POCO F3: Κανει συνεχως επανεκκίνηση

    Έχω ένα POCO F3 το οποίο έλαβα ως δωρο γενεθλιων τον Σεπτέμβριο, το οποιο εκανε περιοδικά αυτόματα update του λογισμικού περίπου ανα μήνα, και μερικές φορές 2 ή και περισσότερες φορές σε κοντινά χρονικά διαστήματα.

    Δεν ξέρω για τα δικα σας αλλα το κινητο μου οταν κανει update κλεινει η οθονη και φλασαρει το λογκο της MIUI, μετα με βγαζει στην οθονη ανοιγματος και μου ζηταει το ΠΙΝ, και μετα απο περιπου 10 δευτερολεπτα το κανει παλι απο την αρχη μερικες φορες, μεχρι να κλεισει και να δειξει το σημα της POCO και μετα την οθονη FASTBOOT με τον λαγο και το android.

    Παιρνει περιπου 10 με 15 λεπτα να τελειωσει και μετα πρεπει να το ανοιξω πατωντας το κουμπι εκκινησης διαρκως, και μετα ανοιγει κανονικα, ζηταει ΠΙΝ της καρτας SIM και μετα του κινητου. Χθές το πρωί Πεμπτη 7/7 όταν ξύπνησα νόμιζα ότι είχε κάνει πάλι update και έβαλα κανονικά τα ΠΙΝ της κάρτας SIM και του κινητού. μετα απο λιγο ομως αρχισε παλι την ιδια διαδικασια, οποτε ευχαριστησα την τυχη μου που δεν με αφησε να μπω κατευθειαν στο κινητο μετα το ξυπνημα :thumbsup: .

    Το αφησα να κανει την δουλεια του, και περιμενα. Το ανοιγω, βαζω ΠΙΝ, παω να διαβασω τα σημερινα κομιξ webtoon, και μου πεταει παλι τα ιδια, MIUI, POCO, FASTBOOT... Και μετα απο αυτα, οσο και να περιμενα, τα ιδια και η ιδια διαδικασια, να παει να κανει update και να μην το κανει για καποιο λογο. Συνεχως μου αφηνει μονο δεκα δευτερολεπτα προτου αρισει παλι με το MIUI και το να ζηταει ΠΙΝ και παλι απο την αρχη, μεχρι το FASTBOOT.

    Επισης ομως, αν δεν βαλω το ΠΙΝ για την καρτα SIM και του κινητου την πρωτη φορα τοτε δεν ξεκιναει η αιωνια διαδικασια, και οταν τα βαλω, ~10 δευτερα και φτου και παλι :cursing: :Wuergen: .

    Καταφερα κανοντας speed running τα πληκτρα να μπαινω στις ρυθμισεις και να ψαχνω για το update της MIUI που ηταν σε σειρα για download, καθως και στις ρυθμισεις για την αυτοματη επανεκκινηση του συστηματος (Ρυθμισεις-->Σχετικα με το τηλεφωνο-->MIUI Edition-->*swipe δεξια*-->παταω τρεις κουκιδες πανω δεξια για ρυθμισεις-->"Ενημερωση Ρυθμισεων" και τις κλεινω ολες).

    Ομως ουτε αυτο εκανε τιποτα. Προσπαθησα να κανω την ενωμερωση απο την εκδοση που εχει τωρα (12.0.8.0) στην νεα (13.0.6.0) ο ιδιος, αλλα επειδη δεν ειχα προλαβει να μεταφερω τις φωτογραφιες και τα βιντεο μου στον σκληρο μου δισκο, δεν ειχε διαθεσιμα τα 3,2 γιγαμπαιτ που χρειαζεται για την ενημερωση :whistling: .

    Μπορω ομως να μπω αρκετα γρηγορα στην Συλλογη τις καμερας και να διαγραψω ενα-ενα το υλικο μου εκει, και με μερικες προσπαθειες να κανω αρκετο χωρο για την ενημερωση. Εχω κοιταξει εκτος φορουμ μονο μεχρι τωρα και δεν βρηκα τιποτα αντιστοιχο, οποτε δεν βρηκα λυση, και εστειλα μειλ στο (support.global@po.co) αλλα δεν ελαβαν το μυνημα μου ακομα λογο καποιου σφαλματος η αδυναμιας παραδοσης του μυνηματος.

    Πιστευετε οτι ολο αυτο ευθυνεται στο οτι δεν αφησα αρκετο χωρο, ετσι για επιφυλαξη, σαν μαλακας :oops: ?
    Να διαγραψω σιγα-σιγα για να κανω την ενημερωση μπας και τελειωσει? Θα περιμενω τις συμβουλες σας για τωρα.