Διαφήμιση

OnePlus nord 2t mobile data issue

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • OnePlus nord 2t mobile data issue

      Καλημέρα στο φόρουμ, έχω αγοράσει πρόσφατα ένα nord 2t και έχω το εξής πρόβλημα.
      Στην εκκίνηση ή επανεκκίνηση δεν δουλεύουν τα data. Για να δουλέψουν πρέπει να κάνω τα εξής βήματα.
      Ρυθμίσεις - δίκτυο κινητής - sim 1 - προτιμωμενος τύπος δικτύου - 2g only (για μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να εμφανιστεί το Ε) - 5g.
      Με αυτό τον τρόπο έχω δεδομένα.
      Να πω ότι είναι η δεύτερη συσκευή (ζήτησα αντικατάσταση διότι νόμιζα ότι ήταν θέμα συσκευής) που κάνει τα ίδια. Έχω βάλει και άλλη κάρτα σιμ με το ίδιο πάλι να συμβαίνει. Έχω μιλήσει με COSMOTE, έχουμε τσεκάρει ρυθμίσεις apn κλπ, είναι όλα οκ. Η κάρτα σε άλλο κινητό δουλεύει άψογα.
      Να πω ότι δεν υπάρχει διακόπτης Volte, αν αυτό παίζει ρόλο. Η COSMOTE είπε ότι αυτό ίσως φταίει και με κάποια αναβάθμιση μπορεί να διορθωθεί.
      Αν κάποιος έχει να προτείνει να κάνω κάτι ας μου πει γιατί είναι κρίμα να κάνω κάθε μέρα αυτό το πράγμα.
      Αν έχει αγοράσει κάποιος και αυτός nord 2t και έχει το ίδιο θέμα ας μου πει.
      Ευχαριστώ.

      Στάλθηκε από το CPH2399 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk