Διαφήμιση

mi 10 (umi) miui 13 update

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • mi 10 (umi) miui 13 update

      καλησπερα
      εχω το mi 10 με ξεκλειδωτο bootloader με miui 12 περασμενη την stable ελληνικη xtrv rom με twrp
      εκανα κανονικα αναβαθμισεις μεσω twrp και κατεβαζα απο το φορυμ τις rom
      βλεπω οτι στο miui 13 δεν υπαρχουν recovery roms αλλα μονο fastboot rom
      ειναι ασφαλες να αναβαθμισω ? αν βαλω την fastboot θα χασω το twrp? υπαρχει συμβατο twrp με miui 13?
      θα πρεπει μετα μονο fastboot rom να φλασαρω ?
      υπαρχει κατι ιδιαιτερο που πρεπει να προσεξω?
      ειναι απαραιτητο να κανω clean install η μπορω να κρατησω τα δεδομενα μου
      ευχαριστω για τον χρονο σας
    • Ο/H panagiotisf έγραψε:

      βλεπω οτι στο miui 13 δεν υπαρχουν recovery roms αλλα μονο fastboot rom
      ειναι ασφαλες να αναβαθμισω ? αν βαλω την fastboot θα χασω το twrp? υπαρχει συμβατο twrp με miui 13?
      θα πρεπει μετα μονο fastboot rom να φλασαρω ?
      υπαρχει κατι ιδιαιτερο που πρεπει να προσεξω?
      • ειναι ασφαλες να αναβαθμισω ? >> Ναι είναι
      • αν βαλω την fastboot θα χασω το twrp? >> Ναι θα το χάσεις (έτσι και αλλιώς δεν δουλεύει σωστά σε Android 12)
      • υπαρχει συμβατο twrp με miui 13? >> ΟΧΙ δεν υπάρχει κάποιο που να δουλεύει χωρίς προβλήματα
      • θα πρεπει μετα μονο fastboot rom να φλασαρω ? >> Ναι μέχρι να βρεθεί συμβατό TWRP και να βγάλουμε Recovery Roms
      • υπαρχει κατι ιδιαιτερο που πρεπει να προσεξω? >> Να κάνεις σωστά την διαδικασία
      • ειναι απαραιτητο να κανω clean install η μπορω να κρατησω τα δεδομενα μου >> Το Clean Install με format είναι η καλύτερη επιλογή αλλά μπορείς να δοκιμάσεις απλά να κάνεις Flash πάνω από την παλιά ROM
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ευχαριστώ τόσο πολύ για τις απαντήσεις σου
      το φλασαρα χωρίς format data και δεν έχασα τα δεδομένα μου λειτουργεί κανονικά αν και το θέμα του proximity sensor δεν είδα να λύθηκε το πρόβλημα εντελώς ίσως καλυτέρευσε λίγο καθώς και όταν μερικές φορές δεν δουλεύει καλά ο σενσορας τουλάχιστον δεν κλειδώνει η συσκευή τελείως έτσι εύκολα μπορείς να τερματίσεις μια κλήση
      Πάντως στο cit menu δεν έχει calibration για τον σενσορα πάρα μόνο για να δεις ότι Λειτουργεί
      Σε άλλο παλιό xiaomi μου στο cit menu είχε την δυνατότητα calibration του proximity
    • Διαφήμιση