Διαφήμιση

Η ασυρματη προβολη δεν λειτουργει

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Η ασυρματη προβολη δεν λειτουργει

      Χαιρετε σε ολους σας,
      (Παρακαλω τον διαχειριστη να τοποθετησει το νημα μου στην σωστη κατηγορια, γιατι δεν ειμαι σιγουρος αν το νημα μου ειναι στην σωστη κατηγορια. Ευχαριστω)

      Πριν σας ρωτησω για το προβλημα που αντιμετωπιζω,
      θα ηθελα να σας πω οτι το εψαξα στο google μηπως το εχει και αλλος για να δω την λυση, αλλα δεν βρηκα τιποτα.

      Ειμαι κατοχος του XIAOMI Mi 11 Lite 5G, με εκδοση MIUI Global 13.0.4 Σταθερη.
      Αν θυμαμαι καλα η παρουσα εκδοση εγκατασταθηκε προσφατα, πριν 2 μηνες περιπου, δεν θυμαμαι καλα.

      Πριν γινει αυτη η ενημερωση, η ''ασυρματη προβολη'' και στις 2 Smart TV που εχω γινοταν αμεσως και απροβληματιστα.

      Εχθες ομως που προσπαθησα μετα απο καιρο (με την νεα ενημερωμενη εκδοση) να συνδεσω ασυρματα την οθονη του κινητου μου και στις 2 Smart TV μου, δεν ειχα αποτελεσμα.

      Πιο συγκεκριμενα, με το που παταω ''ασυρματη προβολη'', μου βγαζει τις TV, και μολις παταω την TV που θελω να συνδεθω,
      μου βγαζει ενα παραθυρο με την ερωτηση : ''Εναρξη εγγραφης ή μεταδοσης ;''
      (Ενω πριν την ενημερωση της νεας εκδοσης δεν με ρωταγε, συνδεοταν αμεσως.)

      Του απανταω ''Εναρξη'' αλλα τιποτα.

      Μπορειτε να βοηθησετε παρακαλω ;
      (λογω του οτι οι γνωσεις μου στο Android ειναι περιορισμενες, μολις σημερα εμαθα στο φορουμ σας για Stable Developer και τετοια...)

      Ευχαριστω.
    • Ναι, αλλά ποτε δεν βρισκει καμμια απο τις 2 TV. (με ανοικτο Bluetooth, Τοποθεσια, και ιδιο Wifi)

      Υπαρχει η δυνατοτητα επιστροφης στην παλαιοτερη εκδοση του MIUI ;

      Ή μηπως να κανω μια επαναφορα συστηματος στην εργοστασιακη κατασταση, μπας και λυθει το προβλημα ;

      Και στους οδηγους που εριξα μια ματια, γραφει μονο για how to, δεν γραφει για επιλυσεις προβληματων.
    • Διαφήμιση