Διαφήμιση

Μετά από επανεκκίνηση το κινητό δεν ανοίγει

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Μετά από επανεκκίνηση το κινητό δεν ανοίγει

      Γεια σας έκανα επανεκκίνηση στο κινητό μου και δεν ξανάνοιξε ποτέ ούτε δείχνει ότι φορτίζει έχω κάνει όσα έχω διαβάσει δηλαδή έχω πατήσει παρατεταμένα το κουμπί ενεργοποίησης όπως και το κουμπί ενεργοποίησης και ήχου μαζί και δεν κάνει τίποτα επειδή είμαι από επαρχία και δεν είναι εύκολο να το πάω σε τεχνικό αν μπορείτε να με βοηθήσετε ευχαριστώ πολύ
    • Όταν συνδέεις την συσκευή σου στο PC αναγνωρίζει και το εμφανίζει στις συσκευές - και πως το αναφέρει ?
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • αν δεν εχεις pc δοκιμασε να το αφησεις για καποιες ωρες στη φόρτιση και ξαναδοκιμασε με τα κουμπια οπως εκανες προηγουμένως
    • Ο/H Xaris1954xaris1954 έγραψε:

      Δεν έχω pc εδω
      Χωρίς PC έχεις ελάχιστες πιθανότητες διάγνωσης και επαναφοράς.
      Ένας τρόπος που ίσως οδηγήσει την συσκευή σου στο να επανέλθει είναι να την αφήσεις να πέσει η μπαταρία σχεδόν στο μηδέν.

      Αυτό όμως θα πάρει πολλές μέρες (ανάλογα με το επίπεδο φόρτισης που είχε), και μετά να προσπαθήσεις να την φορτίσεις από την αρχή - αφήνοντάς το πολλές ώρες επάνω στον φορτιστή.
      Οι υπόλοιποι τρόποι απαιτούν άνοιγμα της συσκευής για να γίνει προσωρινή αποσύνδεση της μπαταρίας ή αναγκαστικά η επίσκεψη σε κάποιον τεχνικό για να κάνει διάγνωση και επισκευή.

      Αν έχεις ενεργή εγγύηση μπορείς να απευθυνθείς και στο κατάστημα από όπου αγόρασες το τηλέφωνο. ;)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Καλημέρα. Έχω το ίδιο πρόβλημα, μετά από επανεκκίνηση δεν ανοίγει. Έχω δοκιμάσει όλους τους συνδυασμούς με τα πλήκτρα, το άφησα όλη νύχτα στο ρεύμα και όταν το συνδέω στον υπολογιστή ΚΑΙ προσπαθώ να το ανοίξω κάνει τον κλασικό ήχο σύνδεσης του USB και μετά της αποσύνδεσης χωρίς να μου εμφανίζει κάτι όμως. Κάποια βοήθεια;
    • Καλημερα αν μπορείτε να αναφέρετε και ποιες συσκευες ακριβως ειναι ???
    • Διαφήμιση
    • Ο/H geotaf έγραψε:

      Καλημέρα. Έχω το ίδιο πρόβλημα, μετά από επανεκκίνηση δεν ανοίγει. Έχω δοκιμάσει όλους τους συνδυασμούς με τα πλήκτρα, το άφησα όλη νύχτα στο ρεύμα και όταν το συνδέω στον υπολογιστή ΚΑΙ προσπαθώ να το ανοίξω κάνει τον κλασικό ήχο σύνδεσης του USB και μετά της αποσύνδεσης χωρίς να μου εμφανίζει κάτι όμως. Κάποια βοήθεια;
      προφανώς ειναι κολημενο σε edl αν ειναι με σναπ επεξεργαστή, η σε mtk αν ειμαι με mediatek επεξεργαστή, θελεις και τους καταληλους οδηγους στον υπολογιστη για να το δεις καλυτερα ποια συσκευη ειναι ακριβως??
    • Αρχικά ευχαριστώ. Ο υπολογιστής το βλέπει όπως φαίνεται στην εικόνα. Δεν ξέρω ποια συσκευή ακριβώς, το κινητό είναι της γυναίκας!
      Images
      • Χωρίς τίτλο.jpg

        197,43 kB, 1.920×1.080, viewed 347 times
    • Ο/H geotaf έγραψε:

      Ο/H jimxai έγραψε:

      Καλημερα αν μπορείτε να αναφέρετε και ποιες συσκευες ακριβως ειναι ???
      Ναι συγγνωμη. Το Poco M3 4/64
      καταρχην το βλεπεις στην διαχειριση συσκευων οχι εκει στις ρυθμισεις, κανεις ενα δεξι κλικ αριστε πανω στο εικονίδιο των windows και επιλεγεις διαχειριση συσκευων!! γενικα με αυτη την συσκευη Poco M3 υπαρχουν σοβαρα θεματα στα τσιπακια

      power ic & charging ic μετα απο επανεκκινηση αρκετες συσκευες δεν ανοιξαν...!! κολησαν σε edl mode hard brick καποια ανοιξαν καποια στιγμη μονα τους, καποια με συνδυασμους πληκτρων..!! μπορει μεν να φλασαριστει και να ανοιξει, αλλα μετα απο καποια επανεκκίνηση

      θα ξαναπαθει το ιδιο προφανώς ειναι θεμα hardware μητρικης δλδ και οχι software λογισμικου!!
    • Διαφήμιση
    • Ο/H jimxai έγραψε:

      Ο/H geotaf έγραψε:

      Ο/H jimxai έγραψε:

      Καλημερα αν μπορείτε να αναφέρετε και ποιες συσκευες ακριβως ειναι ???
      Ναι συγγνωμη. Το Poco M3 4/64
      καταρχην το βλεπεις στην διαχειριση συσκευων οχι εκει στις ρυθμισεις, κανεις ενα δεξι κλικ αριστε πανω στο εικονίδιο των windows και επιλεγεις διαχειριση συσκευων!! γενικα με αυτη την συσκευη Poco M3 υπαρχουν σοβαρα θεματα στα τσιπακια
      power ic & charging ic μετα απο επανεκκινηση αρκετες συσκευες δεν ανοιξαν...!! κολησαν σε edl mode hard brick καποια ανοιξαν καποια στιγμη μονα τους, καποια με συνδυασμους πληκτρων..!! μπορει μεν να φλασαριστει και να ανοιξει, αλλα μετα απο καποια επανεκκίνηση

      θα ξαναπαθει το ιδιο προφανώς ειναι θεμα hardware μητρικης δλδ και οχι software λογισμικου!!
      Αν βοηθάει, αυτό είναι που βλέπει το pc. Από ότι κατάλαβα και εγώ με λίγο ψαξιμο τριγύρω, μαλλον πέθανε το κινητάκι, σωστά; Υπάρχει τρόπος επαναφοράς ή πάμε για καινούργιο;
      Υ.Γ. Το είχε ξανακάνει πριν κανα δυο βδομάδες, αλλά θεώρησα ότι απλά κόλλησε καθώς μετά από λίγη ώρα άνοιξε και δούλευε κανονικά μέχρι χθες βράδυ...
      Images
      • Χωρίς τίτλο1.png

        53,59 kB, 788×582, viewed 169 times