Διαφήμιση

Μετά από επανεκκίνηση το κινητό δεν ανοίγει

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • μπορεις να δοκιμασεις να το φλασαρεις αλλα οπως ειπα κ παραπανω προφανως θα το ξαναπαθει ειναι θεμα πλακετας τα τσιπ που ανεφερα !!


      για να φλασαρεις παντως πρωτα εγκατασταση τους οδηγους για edl Qualcomm HS-USB 9008 Drivers και μια επανεκκινση του υπολογιστη για την ενημερωση των οδηγων..!!

      μετα την επανεκκινηση στις θυρες (COM & LPT) οπως στη φοτο σου αν κανεις ενα κλικ πανω τους θα το δεις να δειχνει Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 και σε ποια θυρα το βλεπει !!

      κατεβαζεις την τελευταια fastboot rom θα πρεπει να θυμασε και να ξερεις ποια εκδοση φορουσε για να φλασαρεις με επιλογη ενημερωσης στο mi flash tool αν δε μονο με επιλογη clean all οποια και να κατεβασεις eu η global stable

      αποσυμπιεζεις την ρομ και μεσα στο φακελο image κανεις αντιγραφη και επικοληση το αρχειο Firehose που ειναι για Bypass EDL Auth

      κατεβαζεις το mi flash αποσυμπιεση και τρεχεις το exe με το mi εικονίδιο επιλεγεις την fastboot rom την οποια εχεις αλαξει μεσα το αρχειο Firehose

      αφου εχεις το τηλ στον υπολογιστη , και το βλεπει οπως ειπαμε παραπανω στις θυρες COM & LPT Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 , πατας refresh στο mi flash και θα δεις οτι βλεπει το τηλ σου στη θυρα που ειναι στη διαχειριση

      τικαρεις οπως ειπαμε αναλογα την ρομ που θα κατεβασεις επιλογη κατω στο mi flash και πατας flash να την περασει..!!

      αν δεν τα καταφερεις με την πρωτη, θα χρειαστει να αποσυνδεσεις το τηλ απο τον υπολογιστη και να ξαναδοκιμασεις οσπου τα καταφερεις !!!

      αυτο ειναι η πιο δωρεαν εκδοχη που μπορεις να δοκιμασεις θα τα βρεις ολλα εδω στο xda και τα λινκ να κατεβασεις και ολλα τα παραπανω αρχεια που ειπαμε!! καλη τυχη εύχομαι.!!!

      [SOLVED*] POCO M3 stuck in EDL (No Fastboot, No Recovery) | XDA Forums
    • και εδω για να βοηθησω οπτικα οσο γινετε με ενα βιντεο δικο μου κανεις την ιδια διαδικασια αλλα δεν θα εισαι σε fastboot αλλα σε edl οπως αναφεραμε παραπανω, απλα να δεις πως επιλεγεις την ρομ , επιλογες που εχεις στο mi flash κλπ

    • Καλησπέρα, αντιμετώπισα και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Δεν θέλησα να μπω στη διαδικασία ούτε να φλασάρω, ούτε να επισκευάσω πρόβλημα που οφειλόταν σε εσωτερική βλάβη του τηλεφώνου. Το έλυσα με 40€ στέλνοντας το κινητό σε ένα κατάστημα που επισκευάζει κινητά και υπολογιστές. Είναι αυτό που περιγράφεται και εδώ και αφορά στην πλακέτα. Μου είπαν να μην το φορτίζω με τον φορτιστή του αλλά με κάποιον παλιότερο με λιγότερη ισχύ ώστε να μην ζεσταίνεται και να μην το επανεκκινήσω γιατί θα ξαναπάθει το ίδιο. Από ότι μου είπαν τα περισσότερα POCO M3 μετά από 12-18 μήνες έχουν το ίδιο πρόβλημα, το οποίο από τη στιγμή που είναι γενικό και αφορά την πλακέτα έπρεπε να το επισκευάζει η POCO.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H blind runner έγραψε:

      Είναι αυτό που περιγράφεται και εδώ και αφορά στην πλακέτα. Μου είπαν να μην το φορτίζω με τον φορτιστή του αλλά με κάποιον παλιότερο με λιγότερη ισχύ ώστε να μην ζεσταίνεται και να μην το επανεκκινήσω γιατί θα ξαναπάθει το ίδιο. Από ότι μου είπαν τα περισσότερα POCO M3 μετά από 12-18 μήνες έχουν το ίδιο πρόβλημα, το οποίο από τη στιγμή που είναι γενικό και αφορά την πλακέτα έπρεπε να το επισκευάζει η POCO.
      Εάν όντως ισχύει αυτό που σου περιγράφει ο τεχνικός είναι όντως τραγικό για την POCO ... :thumbdown:
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Καλησπέρα σας,
      Επειδή έχω και και εγώ το ίδιο με το κινητό μου και έχω μπερδευτεί με όλα αυτά που θα μπορούσα να το δώσω για επισκευή, μένω Βριλήσσια. Ευχαριστώ
    • Ο/H karage έγραψε:

      θα μπορούσα να το δώσω για επισκευή, μένω Βριλήσσια. Ευχαριστώ
      Τι έπαθε ακριβώς η συσκευή σου, από πού και πότε την αγόρασες ?

      Ίσως να σε καλύπτει η εγγύηση εάν δεν υπάρχει εμφανής εξωτερική ζημιά στην συσκευή. ;)

      Εάν δεν ανοίγει καθόλου - άφησέ την να ξεφορτήσει εντελώς για μερικές ημέρες και μετά δοκίμασε να την βάλεις πάλι στον φορτιστή.
      Μερικοί αναφέρουν πως με δυνατό τράνταγμα στην συσκευή επανέρχεται (δεν μπορώ να το επαληθεύσω) :D
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Έχει κλείσει και το άνοιξα με αυτό το τρόπο αλλά μετά ξανακλείνει πρέπει να το δει κάποιος τεχνικός αλλά θέλω κάποιον που να γνωρίζει απο τα poco γιατί απο ότι είδα έχουν πρόβλημα πολλά. Εγγύηση δεν έχω έχει περάσει. Και μου αρέσει είπα μήπως το σώσω.
    • Διαφήμιση