Διαφήμιση

Εγκατάσταση της GTV-X.XX ROM με Root + TWRP recovery

    • Οδηγός
    • Hongmi/Redmi

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H dikakos έγραψε:

      Σε ευχαριστώ πολύ αλλά ο updater της συσκευής δε βρίσκει τίποτα ως συνήθως όπου και να τοποθετήσω το αρχείο.
      Πρέπει να ψάξεις ...ΧΕΙΡΟΚΙΝΗΤΑ... ο updater ανοίγει, αλλά δεν ξέρει τι θέλεις να κάνεις... Βρες λοιπόν το αρχείο χειροκίνητα, (scrollάρισε...κάτω.. μέχρι εκεί που θα το βρεις) και κάνε κλικ (με το δάκτυλό σου) επάνω του και θα αρχίσει αυτόματα το flashing
    • Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.Ναι το βρήκα πως γίνεται χειροκίνητα.Ελπίζω να ολοκληρώσω την αναβάθμιση.Και πάλι να είσαι καλά ευχαριστώ για τη βοήθεια.
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα σε όλους.
      Αντιμετωπίζω και 'γώ το ίδιο πρόβλημα που αντιμετωπίζουν οι περισσότεροι σύμφωνα με τα σχόλια.
      Αρχικά, έχω το μοντέλο HM NOTE 1LTEW, με έκδοση Android 4.4.2 και έκδοση MIUI-15.0.0.
      Ο κύριος λόγος που θέλω να περάσω την τελευταία ROM είναι για να έχω την επιλογή να μετακινώ εφαρμογές στην κάρτα SD (ελπίζω να γίνεται, διότι δεν το είδα αναγραφόμενο κάπου).
      Το πρόβλημα μου έχει ως εξής: Κατεβάζω την "xiaomi-miui-hellas-4.4.4_dior_Stable-V7.1.4.0", την μετακινώ στην κάρτα SD (όχι μέσα σε κάποιον φάκελο αλλά χύμα), ανοίγω τον updater, διαλέγω το αρχείο zip, η διαδικασία αρχίζει και σταματάει στο 24%, επιλέγω την επιλογή "Install update.zip to System" από το νέο περιβάλλον που βρίσκομαι, σταματάει και πάλι στο 24% και μου εμφανίζει το μήνυμα "Can't find update.zip in sdcard. Please rename the update pack to update.zip and put it to the root directory of SD Card".
      Επαναλαμβάνω την ίδια διαδικασία μετονομάζοντας το σε αυτό που μου λέει αλλά το αποτέλεσμα παραμένει το ίδιο.
      Έχω διαβάσει σχεδόν όλο το topic αλλά και πάλι δεν μπορώ να τα καταφέρω.
      Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!



      UPDATE
      Τελικά τα κατάφερα, μετακινώντας το αρχείο .zip στον φάκελο "downloaded_rom" την εσωτερικής μνήμης. Παρ 'όλα αυτά, η βασική μου επιθυμία να μετακινώ εφαρμογές στην εξωτερική μνήμη δεν έγινε.
      Τυγχάνει να γνωρίζεται τι θα μπορούσα να κάνω;
    • Ο/H Neropsalidas έγραψε:

      Καλησπέρα σε όλους.
      Αντιμετωπίζω και 'γώ το ίδιο πρόβλημα που αντιμετωπίζουν οι περισσότεροι σύμφωνα με τα σχόλια.
      Αρχικά, έχω το μοντέλο HM NOTE 1LTEW, με έκδοση Android 4.4.2 και έκδοση MIUI-15.0.0.
      Ο κύριος λόγος που θέλω να περάσω την τελευταία ROM είναι για να έχω την επιλογή να μετακινώ εφαρμογές στην κάρτα SD (ελπίζω να γίνεται, διότι δεν το είδα αναγραφόμενο κάπου).
      Το πρόβλημα μου έχει ως εξής: Κατεβάζω την "xiaomi-miui-hellas-4.4.4_dior_Stable-V7.1.4.0", την μετακινώ στην κάρτα SD (όχι μέσα σε κάποιον φάκελο αλλά χύμα), ανοίγω τον updater, διαλέγω το αρχείο zip, η διαδικασία αρχίζει και σταματάει στο 24%, επιλέγω την επιλογή "Install update.zip to System" από το νέο περιβάλλον που βρίσκομαι, σταματάει και πάλι στο 24% και μου εμφανίζει το μήνυμα "Can't find update.zip in sdcard. Please rename the update pack to update.zip and put it to the root directory of SD Card".
      Επαναλαμβάνω την ίδια διαδικασία μετονομάζοντας το σε αυτό που μου λέει αλλά το αποτέλεσμα παραμένει το ίδιο.
      Έχω διαβάσει σχεδόν όλο το topic αλλά και πάλι δεν μπορώ να τα καταφέρω.
      Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!



      UPDATE
      Τελικά τα κατάφερα, μετακινώντας το αρχείο .zip στον φάκελο "downloaded_rom" την εσωτερικής μνήμης. Παρ 'όλα αυτά, η βασική μου επιθυμία να μετακινώ εφαρμογές στην εξωτερική μνήμη δεν έγινε.
      Τυγχάνει να γνωρίζεται τι θα μπορούσα να κάνω;
      Καλησπέρα και καλώς ήρθες. Είσαι όμως σε λάθος συσκευή. Εδώ είναι το θέμα για το Hongmi (HM2013023). Τα θέματα της συσκευής σου είναι εδώ: