Διαφήμιση

Mi 360° Home Security Camera 2K πρόβλημα

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Mi 360° Home Security Camera 2K πρόβλημα

      Καλησπέρα στην κοινότητα.

      Πρόσφατα εμπλούτισα το οικοσύστημα με μία επιπλέον κάμερα (η οποία αναφέρεται στον τίτλο).
      Αντιμετωπίζω πρόβλημα στο να έχω πρόσβαση στην κάμερα όταν βρίσκομαι εκτός σπιτιού (σε δίκτυο 4G/4+LTE/5G) ή σε άλλα δίκτυα (wifi) .... εκτός από αυτό που βρίσκεται η κάμερα πάντα.

      Η κάμερα είναι global version (στο miHome(Greece) εγκαταστάθηκε χωρίς κανένα πρόβλημα κ όταν είμαι σπίτι έχω πλήρεις λειτουργίες κ πρόσβαση σε εικόνα-ήχο όσο κ σε χειρισμό. (Τόσο σε 2.4G όσο κ σε 5G το smartphone μου).

      Το ρούτερ είναι το Xiaomi AC2350 (2.4G/5G) στο οποίο τρέχουν απροβλημάτιστα τουλάχιστον 20 συσκευές (στο miHome.... τόσο σε Greece, όσο και σε China Mainland/ Cloned account... τόσο σε 2.4G όσο και σε 5G) σε οποιοδήποτε δίκτυο κ αν συνδεθώ (εντός κ εκτός σπιτιού).

      Δοκίμασα αρκετές φορές reset, manual αλλά και αυτόματη εγκατάσταση. Δοκίμασα εγκατάσταση σε China Mainland επίσης (οοοο ναι, λειτουργεί και απο εκει!!!)... παρόλα αυτά όταν αποσυνδεθώ απο το δίκτυο μου, χάνεται οποιαδήποτε σύνδεση με την κάμερα.

      Το μοναδικό πρόβλημα είναι η συγκεκριμένη κάμερα εν τέλει. Προσπάθησα να βρω εάν έχει αναφερθεί ξανά αυτό το πρόβλημα συγκεκριμένα, αλλά δυστυχώς δεν βρήκα κάτι.
      Επίσης έχω κάνει κάποια feedback μέσω του miHome (καμία ανταπόκριση).

      Έχει αντιμετωπίσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα κ αν ναι, πως το έλυσε???

      Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
    • Μοιάζει να είναι περισσότερο θέμα Firewall που κόβει την επικοινωνία με τους Server της Xiaomi και δεν σε αφήνει να έχεις επικοινωνία μέσω WEB.
      Μπορεί να είναι και θέμα παρόχου Internet που έχει κάποιο ενδιάμεσο Firewall με κάποιες υπηρεσίες ασφαλείας όπως για παράδειγμα το SafetyNet της Vodafone.

      Κάθε κατηγορία προϊόντων συνδέεται με διαφορετικό Server της Xiaomi, και ενώ οι άλλες συσκευές σου τρέχουν απροβλημάτιστα, αυτή την κάμερα κάτι την κόβει στην επικοινωνία με τους Server.
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • @MIUI_ART ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση.

      Παρέλειψα να αναφέρω ότι δοκίμασα επίσης να διαγραφώ απο την υπηρεσία SecureNet της Vodafone όπως επίσης κ να ρίξω το επίπεδο ασφάλειας του firewall στο low (Block blocklist only)
      ...κ ότι έχω περάσει οποιοδήποτε πιθανό update υπάρχει (app update, firmware update, security patch Μαρτίου) κ app erase/swipe data... :( :( :(
    • Διαφήμιση