Διαφήμιση

[Miui 13.Χ - 22.3.2/3] Διανομή της νέας MIUI 13.x - XTRV ROM (Ολοκληρώθηκε)

    • Ολοκληρώθηκε
    • ROM
    • Xiaomi
    • Miui Dev

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πάντως & αυτή εδώ δεν είναι καλή. Το κινητό σέρνεται για να ανοίξει τις εφαρμογές. Πατάω τις "κλήσεις" για να πάρω τηλέφωνο & μέχρι να τις φορτώσει, έχω ξεχάσει ποιον ήθελα να καλέσω. Επίσης, η αναφορά παράδοσης των μηνυμάτων πήγε περίπατο...
      Renoir θυμίζω (Mi 11 Lite 5G, 8/128).
    • poco f3 brick after update, εχει μαυρη οθονη και μονο qdloader 9008 βλεπει, τι κανουμε τωρα, παντως με mi flash βγαζει authedication error, το κλαιμε η γινετε
    • Κατεβάζεις και κάνεις flash μια original fastboot rom ;)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • αυτο εκανα και βγάζει error authedication, ασε παει το κινητο δε Δέχεται τιποτα, δε μπαινει fastboot ειναι μαύρη η οθόνη και οταν το συνδεω υπολογιστη ειναι μόνιμο σε qdloader 9008
    • πες μου αφου δε μπαινει σε fatsboot πως θα το κάνω επαναφορά, μόνιμα σε qdloader 9008 ειναι και με mi flash βγαζει error authorization δεν φλασαρει με τιποτα
    • Ο/H Spaceboyagr έγραψε:

      πες μου αφου δε μπαινει σε fatsboot πως θα το κάνω επαναφορά, μόνιμα σε qdloader 9008 ειναι και με mi flash βγαζει error authorization δεν φλασαρει με τιποτα
      Εάν βγάζει authorization error τότε αυτό αφορά τα δικαιώματα που έχει ο λογαριασμός σου για να κάνει το Flash, και προφανώς δεν αναγνωρίζει τα στοιχεία που βάζεις (Username & Password) για το Mi Account που έχεις δηλώσει.

      Η συσκευή σου είναι ήδη σε EDL mode και θα μπορεί να γίνει Recover από το Brick εάν μπορέσεις να ξεπεράσεις τον σκόπελο με την αναγνώριση του λογαριασμού σου με το Mi Flash.

      Δοκίμασε εάν συνδέσεις την συσκευή σου στο PC να δώσεις την παρακάτω εντολή.
      fastboot devices

      Και δες εάν σου απαντάει με τον κωδικό της συσκευής.
      Εάν ναι, τότε κατέβασε μία παλιότερη XTRV Fastboot ROM που είναι για την συσκευή σου, και τρέξε το bat αρχείο για το Flash.

      Όλα τα παραπάνω βέβαια προϋποθέτουν ότι ο Bootloader της συσκευής σου παραμένει ξεκλείδωτος και δεν έχει κλειδώσει από κάποιο λάθος. ;)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • ολα αυτα που μου λες.είναι ασυναρτησιες, μια χαρά συνδέεται ο λογαριασμός μου δε βαζω λάθος στοιχεια αλλα μετα λέει δεν τον αναγνωρίζει, ρε φίλε πως θα δει εντολη fastboot αφου ειναι.σε edl mode, πες σε αυτον που φτιάχνει τις ρομ να παει για ψάρεμα καλυτερα γιατι με τις μαλακιες τις δικές του κατέστρεψα τη συσκευή μου και το λαθος είναι στη ρομ, ξεκλειδωτο bootloader εχω
      Χρειάζεται authorization account μονο ετσι
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Spaceboyagr έγραψε:

      ολα αυτα που μου λες.είναι ασυναρτησιες, μια χαρά συνδέεται ο λογαριασμός μου δε βαζω λάθος στοιχεια αλλα μετα λέει δεν τον αναγνωρίζει, ρε φίλε πως θα δει εντολη fastboot αφου ειναι.σε edl mode, πες σε αυτον που φτιάχνει τις ρομ να παει για ψάρεμα καλυτερα γιατι με τις
      Attention Ironie
      μαλακιες
      τις δικές του κατέστρεψα τη συσκευή μου και το λαθος είναι στη ρομ, ξεκλειδωτο bootloader εχω
      Χρειάζεται authorization account μονο ετσι
      Αυτά που σε λέει ο @MIUI_ART είναι σωστά...έχεις κάνει κάτι λάθος...και πρόσεξε πως μιλάς
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Ο/H Spaceboyagr έγραψε:

      ολα αυτα που μου λες.είναι ασυναρτησιες, μια χαρά συνδέεται ο λογαριασμός μου δε βαζω λάθος στοιχεια αλλα μετα λέει δεν τον αναγνωρίζει, ρε φίλε πως θα δει εντολη fastboot αφου ειναι.σε edl mode, πες σε αυτον που φτιάχνει τις ρομ να παει για ψάρεμα καλυτερα γιατι με τις μαλακιες τις δικές του κατέστρεψα τη συσκευή μου και το λαθος είναι στη ρομ, ξεκλειδωτο bootloader εχω
      Χρειάζεται authorization account μονο ετσι
      Καταλαβαίνω την ταλαιπωρία σου, αλλά αυτό δεν δικαιολογεί το λεξιλόγιο και την συμπεριφορά σου. :thumbdown:

      Μόλις έκοψες δυστυχώς κάθε δυνατότητα επαφής τουλάχιστον από μέρους μου. :sleeping:

      Μία ROM όταν είναι προβληματική έχει επιπτώσεις σε όλες τις συσκευές και δεν κάνει επιλεκτικό Brick μόνο στην δική σου συσκευή.
      Ίσως κάτι να πήγε στραβά την ώρα που έκανες το Flash και μπορεί να ευθύνεται ακόμη και το καλώδιο που χρησιμοποίησες.

      Θα πρέπει να γνωρίζεις γενικά, πως κάνοντας Unlock τον Bootloader της συσκευής σου, και κάνοντας Flash μία Custom ROM στην συσκευή σου, αυτόματα αποδέχεσαι με δική σου καθαρά ευθύνη να πάει κάτι στραβά στο Flash.

      Άλλωστε, εάν διαβάσεις εδώ >> miui-13-sos-update-mprikarei-ta-mi-11-mi-11-ultra-kai-mi-11-lite-5g
      θα καταλάβεις ότι ακόμη και στις επίσημες BETA ROM της Xiaomi και μερικές φορές στις Stable ROM, υπάρχει το ρίσκο του Brick.

      Η συσκευή σου έτσι και αλλιώς μπορεί να επανέλθει από την στιγμή που την βλέπει ως qdloader 9008, και το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δοκιμάσεις διαφορετικές εκδόσεις του Mi-Flash μήπως και σου δουλέψει κάποια από αυτές.......

      Όσο για αυτόν που φτιάχνει τις ROM αλλά δεν έχει πάει για ψάρεμα από το 2013 που έχουμε ξεκινήσει τις Ελληνικές XTRV ROM και έχουμε δώσει μέχρι σήμερα πολλές χιλιάδες ROM για πολλές εκατοντάδες συσκευές, εγώ είμαι ένας από αυτούς στην ομάδα, αλλά δυστυχώς δεν θα ασχοληθώ επιπλέον με το πρόβλημά σου. ;)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Δε χρειάζεται να ασχοληθεις διότι δεν μπορεις να βοηθησεις καπου και ουτε μπορεις να επαναφερεις τη συσκευή μου ουτε εσύ ουτε κανεις ,σου λέω ξανα χρειάζεται account authorization οτιδηποτε αλλο δεν δουλευει, μια χαρα περασα τη ρομ με το δικό του καλώδιο το προβλημα ειναι στη ρομ.
      Προκαλω οποιονδηποτε να επανεφερει τη συσκευή μου, δεν υπάρχει ουτε μια στο εκατομμύριο μονο με το authorization θα επανερθει και αυτο θέλει απο την xiaomi και μονο.
    • Διαφήμιση
    • θα μιλάω οπως θέλω εγώ και δεν εκανα κανένα λαθος τώρα τι λες εσύ και ο καθε ασχετος εδω μεσα ειναι δικό σας προβλημα, η συσκευή δεν επανέρχεται ετσι οπως λέτε εσείς δεν εχετε ιδέα και λέτε ο καθε ενας το κοντό και το μακρυ του, fastboot δε μπαινει πως θα κανει flash ε?
      Συνδέεται στο mi account και μετα απο λίγο δείχνει error authorization account τι δε καταλαβαινεις ?