Διαφήμιση

BOOT LOOP XIAOMI REDMI NOTE 4

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Μια από τα ίδια και εδώ, σε δύο τηλέφωνα την ίδια ημέρα. Ένα leeco s626 και άλλο ένα leeco x650. Υπάρχει κάποια ενημέρωση αν και πότε θα φτιάξει το update? Τα τηλέφωνα ειναι άχρηστα χωρίς Internet.
    • Ο/H mrfield έγραψε:

      Υπάρχει κάποια ενημέρωση αν και πότε θα φτιάξει το update? Τα τηλέφωνα ειναι άχρηστα χωρίς Internet.
      Επειδή χτυπάει μόνο συγκεκριμένες συσκευές με παλιά Android Version, ίσως αργήσει λίγο να έρθει Fix. :(
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Καλησπέρα.
      Πάμε,
      Ρυθμίσεις (γρανάζι)
      Εφαρμογές συστήματος
      Ενημέρωση εφαρμογών συστήματος
      Αυτόματες ενημερώσεις.

      Εκεί έχει τις τρεις επιλογες.
      Το είχα μόνο με wifi ενημέρωση και δούλευα κανονικά με δεδομένα κινητής...

      Σήμερα παρατήρησα ότι μέσω των χαρτών που μπήκα,μόλις πήγε να εντοπίσει τη θέση μου,μου ζήτησε calibration πάτησα να ξεκινήσω την διαδικασία με τους "κύκλους/οχταρια",
      και κατευθείαν άρχισε να ξαναρεσεταρει, παρότι ήμουν με δεδομένα όλες αυτές τις μέρες,και δούλευε άψογα.
      Τα έσβησα ξανά ολα,και δουλεύω πάλι με δεδομένα, κανονικά.
      Ίσως το πρόβλημα που λένε και τα παιδιά παραπάνω,να βρίσκεται εκεί,και πήγε να κατεβάσει κάποια ενημέρωση με δεδομένα,αφού εγώ ο ίδιος πάτησα "ναι"
      Πλέων στις τρεις επιλογές επέλεξα,να μην γίνεται ενημέρωση.
      Θα δούμε μέχρι νεωτέρας...
    • Διαφήμιση
    • Ο/H tania.tania400 έγραψε:

      Καλησπέρα! Μήπως ξερουμε αν ηρθε κανενα fix ?
      Έχουν βγει νέες εκδόσεις στις εφαρμογές της Google, αλλά δεν ξέρουμε κατά πόσο έχουν γίνει Fix τα προβλήματα με το Bootloop αφού δεν έχουμε τις συσκευές σας.
      Δυστυχώς προς το παρών μόνο εσείς μπορείτε να το επιβεβαιώσετε. ;)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Καλημέρα. Με Redmi Note 4 nikel και εγώ Με παρόμοιο πρόβλημα. Η μόνη λύση μέχρι στιγμής είναι από τίς ρυθμίσεις "τοποθεσία" και να αλλάξετε την ακρίβεια gps από "υψηλή ακριβεια" σε "μόνο συσκευή". Είναι καθαρά θέμα gps από όσα διάβασα. Μόνο αυτή τη ρύθμιση έχω αλλάξει και δουλεύει μια χαρά και με updates και με όλα.
    • Διαφήμιση
    • Επίσης πριν λίγη ώρα κατέβασα ένα patch που βγήκε στην σελίδα Search Files Results for "Nikel" | AndroidFileHost.com | Download GApps, Roms, Kernels, Themes, Firmware and more. Free file hosting for all Android developers. με τίτλο "nikel-restart2.rar". Οδηγίες δεν έχει αλλά έκανα τα εξής βήματα μετά από δοκιμές.
      1)unzip το αρχείο.
      2) απεγκατασταση τις εφαρμογές google play services και google play store.
      3)στον φάκελο app υπάρχει ένα αρχείο με τίτλο GOOGLEV3.apk. Το κάνουμε εγκατάσταση. Είναι στα Κινέζικα οπότε δεν καταλαβαίνω τι λέει. Απλά πατάμε το στρογγυλό κουμπάκι κάτω στο κέντρο της εφαρμογής. Ξεκινάει να κάνει εγκατάσταση κάποιες υπηρεσίες. Εμείς απλά πατάμε εγκατάσταση και τέλος. Αφού τελειώσει συνδέουμε τον ή τους λογαριασμούς google που είχαμε.

      Το δοκίμασα με όλες τις ρυθμίσεις gps και updates του play store και δεν μου έχει κάνει καμία επανεκκίνηση έδω και 2 ώρες περίπου οπότε θεωρώ ότι έφτιαξε. Καλή τύχη και σε όποιον το δοκιμάσει.
    • Θα το δοκιμάσω το αρχείο μου χτυπάει στο Avast είναι safe?
      Απεγκατασταση τις εφαρμογές google play services και google play store.
      Πως ακριβώς για βοήθα δεν σε αφήνει

      Έχει οδηγίες με μεταφραστή

      how to execute
      enable usb debug
      select allow on device
      open the tool-nickel viral
      enter password gsmserverindo
      connect hh to pc
      choose number 1-enter
      then choose number 2-enter
      done

      Στις υπηρεσίες Google Play δεν την κάνει εγκατάσταση μου βγάζει ( δεν ήταν δυνατή η εγκατάσταση ( -53 )
      και δεν συνεχίζει παρακάτω
      Πως τις έκανες τις 2 εφαρμογές που λες απεγκατάσταση?

      Αυτό το apk η τρίτη εφαρμογή που προσπαθεί να εγκαταστήσει είναι η Google Play services 11.7.45 είναι πάρα πολύ παλιά και αποτυγχάνει, η προηγούμενες 2 εγκαθίστανται μια χαρά, όποτε εφόσον αποτυγχάνει δεν συνεχίζει.\
      Είναι αδύνατον να απεγκαταστήσεις την παραπάνω εφαρμογή.
      Για τσέκαρε στις ιδιότητες εφαρμογής ποιά έκδοση έχεις? περίεργος είμαι
    • Τις απεγκατεστησα μέσω titanium backup. Έχω root την συσκευή. Μάλλον σύμφωνα με την μετάφραση που λες πρέπει να γίνεται η όλη διαδικασία μέσω pc για non rooted συσκευές. Θα το ψάξω το βράδυ και σου πω. Υπηρεσίες google play 22.17.12 και google play store 30.4.17-21. Αυτές έχω μετά από update που τις έκανα αφού ολοκλήρωσα την παραπάνω διαδικασία. Το tool nikel viral είναι exe. Οπότε ανοίγει μέσω pc.
    • Ο/H panos1979gr έγραψε:

      Τις απεγκατεστησα μέσω titanium backup. Έχω root την συσκευή. Μάλλον σύμφωνα με την μετάφραση που λες πρέπει να γίνεται η όλη διαδικασία μέσω pc για non rooted συσκευές. Θα το ψάξω το βράδυ και σου πω. Υπηρεσίες google play 22.17.12 και google play store 30.4.17-21. Αυτές έχω μετά από update που τις έκανα αφού ολοκλήρωσα την παραπάνω διαδικασία. Το tool nikel viral είναι exe. Οπότε ανοίγει μέσω pc.
      Αυτές εχω και εγώ οπότε το apk δεν τις έχει αλλάξει αυτές, για να βγάλουμε άκρη, εσένα τώρα οτι και να κάνεις με το gps δεν έχει ξανακολλησει?
      Τώρα το κυριότερο.
      Τρέχεις το apk εχει 6 βήματα εσένα τελείωσαν και τα 6?
      Το 3ο που είναι οι υπηρεσίες google το τελείωσε κανονικά? φαίνεται ότι τελείωνει άλλα πάνω γράφει οτι δεν εγκαταστάθηκε, και ποίο κάτω "Αίτια" χωρίς να αναφέρει τίποτε.
      Το apk θέλει να εγκαταστήσει την 11.7.45 version οπότε για να έχεις την 22.17.12 ΔΕΝ έχει εγκαταστήσει τίποτε.
      Πρέπει και εσένα να κόλλησε στο 3ο βήμα

      Πάντως το exe εχει ιούς τσεκ σε sites στα 20 τα 18 αυτό λένε.
      Αυτό που με νοιάζει είναι αν το apk ολοκληρωσε και τα 6 βήματα σε εσένα.

      Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ναι μου ολοκλήρωσε κ τα 6 βήματα και μετά έκανε μόνο του update τις εφαρμογές που εγκαταστάθηκαν από το play store. Όλα περάσανε με πράσινο αφού έκανα πρώτα απεγκατασταση τα google play services και google play store πριν τρέξω το αρχείο. Και μόλις έκανε την εγκατάσταση είχε πιο παλιά έκδοση του play store. Πάντως μέχρι τώρα με ανοιχτό το gps στη high ρύθμιση δεν έχει κλείσει καθόλου από το πρωί. Το exe δεν το έτρεξα πάντως καθόλου. Όλη την διαδικασία την έκανα στο κινητό.