Διαφήμιση

BOOT LOOP XIAOMI REDMI NOTE 4

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • BOOT LOOP XIAOMI REDMI NOTE 4

      Δεν ξέρω τι γίνεται σε εμένα εχω miuipro rom φυσικά root και φυσικά το titanium backup, κάνω τα ίδια με εσένα, πάω στο titanium απεγκαθηστω services και και store ασε που βγάζει συνεχώς μήνυμα οτι τα play services εχει σταματήσει τρέχω το apk και δεν τελειώνει το 3 βήμα τι γίνεται δεν ξέρω αν κάποιος άλλος έχει καμμία ιδέα γιατί γίνεται αυτό?

      Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H leotzian έγραψε:

      Δεν ξέρω τι γίνεται σε εμένα εχω miuipro rom φυσικά root και φυσικά το titanium backup, κάνω τα ίδια με εσένα, πάω στο titanium απεγκαθηστω services και και store ασε που βγάζει συνεχώς μήνυμα οτι τα play services εχει σταματήσει τρέχω το apk και δεν τελειώνει το 3 βήμα τι γίνεται δεν ξέρω αν κάποιος άλλος έχει καμμία ιδέα γιατί γίνεται αυτό?

      Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Το μήνυμα αυτό μου το έβγαζε κ εμένα. Πατούσα συνέχεια άκυρο. Όταν είσαι στο τρίτο βήμα πατάς ξανά το στρογγυλό κουμπάκι που έχει στο κέντρο της εφαρμογής για να συνεχίσει;
    • Ο/H panos1979gr έγραψε:

      Ο/H leotzian έγραψε:

      Δεν ξέρω τι γίνεται σε εμένα εχω miuipro rom φυσικά root και φυσικά το titanium backup, κάνω τα ίδια με εσένα, πάω στο titanium απεγκαθηστω services και και store ασε που βγάζει συνεχώς μήνυμα οτι τα play services εχει σταματήσει τρέχω το apk και δεν τελειώνει το 3 βήμα τι γίνεται δεν ξέρω αν κάποιος άλλος έχει καμμία ιδέα γιατί γίνεται αυτό?

      Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Το μήνυμα αυτό μου το έβγαζε κ εμένα. Πατούσα συνέχεια άκυρο. Όταν είσαι στο τρίτο βήμα πατάς ξανά το στρογγυλό κουμπάκι που έχει στο κέντρο της εφαρμογής για να συνεχίσει;
      Ναι και ξαναπάει στο 3 εφόσον δεν το περνάει.
      Άλλη ερώτηση μετα το Titanium backup αφού έκανες απεγκατασταση τις 2 εφαρμογές πριν τρέξεις το apk εκανες ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ η το έτρεξες κατευθείαν?

      Επίσης αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι το πρόβλημα παρουσιάστηκε μετά από αναβάθμιση των υπηρεσιών play services πώς γίνεται από τη στιγμή που σου κάνει τελικά πάλι αναβαθμίσεις τις τελευταίες υπηρεσίες δεν παρουσιάζει το πρόβλημα πάλι, αυτό ένα ερώτημα, βέβαια με όλα αυτά η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
      1. Ναι έκανα επανεκκίνηση το τηλέφωνο και μετά έτρεξα το πρόγραμμα πάλι. Τώρα για την αναβάθμισή τι να σου πω. Όντως η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά. Ίσως να πειράξανε κάποιο συγκεκριμένο αρχείο στο όλο πακέτο. Μήπως παίζει ρόλο η ROM που έχεις; εγώ έχω resurrection remix πάνω στο δικό μου. Επίσης στην σελίδα που υπάρχει αυτό το αρχείο ακριβώς από πάνω υπάρχει ολόκληρη ROM που λέει ότι είναι διορθωμένη (μάλλον για όποιον έχει κάνει ήδη hard reset στο κινητό και έχει σβήσει τα πάντα.
    • Ο/H panos1979gr έγραψε:

      1. Ναι έκανα επανεκκίνηση το τηλέφωνο και μετά έτρεξα το πρόγραμμα πάλι. Τώρα για την αναβάθμισή τι να σου πω. Όντως η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά. Ίσως να πειράξανε κάποιο συγκεκριμένο αρχείο στο όλο πακέτο. Μήπως παίζει ρόλο η ROM που έχεις; εγώ έχω resurrection remix πάνω στο δικό μου. Επίσης στην σελίδα που υπάρχει αυτό το αρχείο ακριβώς από πάνω υπάρχει ολόκληρη ROM που λέει ότι είναι διορθωμένη (μάλλον για όποιον έχει κάνει ήδη hard reset στο κινητό και έχει σβήσει τα πάντα.
      Και η ROM που έχεις android 6 δεν είναι? Εμενα μου αρέσει το miui θα άλλαζα ROM μόνο αν έβρισκα τουλάχιστον 7.
      Κάνω δοκιμες και κάνω restore μέ ενημερωμένου backup που εχω μέσω twrp μήπως λύσω το πρόβλημα με τα reboots, στην ουσία μπρικαρει.
      Τώρα για να μην σε παραζαλιζω για να το δοκιμάσω αύριο.
      1) Τρέχεις titanium απεγκαθιστας services και playstore
      2) Κάνεις επανεκκίνηση
      3) Τρέχεις το apk
      Σωστά?

      Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ναι. Απλά μετά τη ν επανεκκίνηση τσέκαρε μήπως υπάρχει η υπηρεσία google play πάλι εγκατεστημενη. Δεν ξέρω πως αλλά μετά την απεγκατασταση κ το restart υπήρχε πάλι. Αν δε μπορέσεις να κάνεις τίποτα μετά η μόνη λύση είναι αυτήν που είχα εγώ πριν χωρίς patch. Δηλαδή στις ρυθμίσεις τοποθεσίας βάζεις να κάνει search το gps μόνο συσκευή.
    • Ο/H panos1979gr έγραψε:

      Ναι. Απλά μετά τη ν επανεκκίνηση τσέκαρε μήπως υπάρχει η υπηρεσία google play πάλι εγκατεστημενη. Δεν ξέρω πως αλλά μετά την απεγκατασταση κ το restart υπήρχε πάλι. Αν δε μπορέσεις να κάνεις τίποτα μετά η μόνη λύση είναι αυτήν που είχα εγώ πριν χωρίς patch. Δηλαδή στις ρυθμίσεις τοποθεσίας βάζεις να κάνει search το gps μόνο συσκευή.
      Πάντως μετά την επανεκκίνηση όντως υπάρχει πάλι, δεν είναι εύκολο τελικά, όσον αφορά το exe ΜΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΉΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΤΡΕΞΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΕΧΕΙ VIRUS.
      Είδα και έπαθα να συμαζεψω τον υπολογιστή.
      ΟΤΙ ΔΟΚΙΜΕΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΑPK.

      Και αν υπάρχει πάλι την απεγκατεστησες πριν το apk πάλι?

      Η Rom που έχεις Android 6 δεν είναι? Σου δουλεύουν καλά ολα?

      Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ναι πάλι απεγκατασταση με titanium κ πάλι run το apk. Δουλευει κανονικά. Χωρίς bootloop κ χωρίς επανεκκίνησεις.
    • Εγώ το έκανα τελικά ολοκλήρωσε και τα 6 βήματα κανονικά αλλά μόλις έγινε αναβάθμιση τα services μια από τα ίδια δεν αξίζει τον κόπο να ασχολείται κανείς έκλεισα την τοποθεσία και τέλος.
      Πως δεν το κάνει σε εσένα άγνωστο μπορεί η Rom που έχεις.
    • Δεν χρειάζεται να κλείσεις την τοποθεσία. Απλά μόνο να αλλάξεις την ρύθμιση από "υψηλή ακρίβεια" σε "μόνο συσκευή"
    • Ο/H panos1979gr έγραψε:

      Δεν χρειάζεται να κλείσεις την τοποθεσία. Απλά μόνο να αλλάξεις την ρύθμιση από "υψηλή ακρίβεια" σε "μόνο συσκευή"
      Καλά τα λες έλα ντε όμως οτι πολλές εφαρμογές την πάνε στην υψηλή μόνες τους

      Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση