Διαφήμιση

mi band 6 - πρόβλημα (firmware?)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • mi band 6 - πρόβλημα (firmware?)

      Καλησπέρα στην ομάδα και καλώς σας βρήκα!

      Η ιστορία έχει ως εξής... αγόρασα τον Οκτώβριο ένα mi band 6 για την πεθερούλα μου :thumbup: και όλα καλά σέταρα το band με το κινητό της και όλα καλά. Πριν κανά 2 εβδομάδες μου λέει να το δω λίγο γιατί εμφανίζει μόνο τις λέξεις "Συνδεθείτε στο app για να ενημερώσετε ξανά"
      Εντάξει λέω, τι παίχτηκε τώρα, αφού μόνο για φόρτιση το βάζει, δεν το τζολεύει (πειράζει) σε ρυθμίσεις, μόνο τα πολύ βασικά ξέρει. Οπότε εκεί που πάει το μυαλό μου είναι ότι πρέπει να πήρε κάποιο firmware update αλλά δεν ολοκληρώθηκε η διαδικασία και κόλλησε εκεί.
      Εν ολίγοις, κοίταξα διάφορα από εδώ κι από 'κει και δε βρήκα λύση. Το άφησα να ξεζουμίσει τη μπαταρία μήπως και στρώσει και τελικά τζίφος. Πάλι τα ίδια. Συμβουλεύομαι τον φίλο @lallasgr και βάζω στο κινητό μου πλέον, την εφαρμογή Notify for Mi Band και μόνο με αυτή κατάφερα να το συνδέσω. Τουλάχιστον, το βλέπει και εμφανίζει διάφορες πληροφορίες της συσκευής. Ωστόσο από τις ρυθμίσεις πηγαίνοντας να περάσω το stock firmware μου βγάζει όπως θα δείτε, Failed to start the update process.
      Μπορεί να σωθεί κάπως αλλιώς η κατάσταση ή να το στείλω στην infoquest (εντός εγγύησης) και να το πάρω πίσω κάποια στιγμή;

      Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο να σας και να έχετε κατά νου ότι πρώτη φορά ασχολούμαι με τόσο εξειδικευμένα θέματα, οπότε be gentle! :thumbsup:
      Video Mifit
      Video Notify for Mi Band
    • Μπορείς να δοκιμάσεις παλιότερο firmware αι όχι το τελευταίο...αν δεν, πίσω στα πλαίσια της εγγύησης
    • mi band 6 - πρόβλημα (firmware?)

      Καλησπέρα! Μετά την Δεκεμβρίου κάθε φορά που πατάω το ρολόι να μπω στα μενού κολλάει σε αυτή την ένδειξη. Κάνει στη συνέχεια μια μικρή δόνηση και μετά ξεκολλάει.
      Έκανα μόλις και νέα αναβάθμιση, έκανα και επανεκκίνηση τίποτα. Καμία ιδέα πριν αναγκαστώ να το κάνω και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?
      Δε φαντάζεστε πόσο εκνευριστικό είναι
      Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H sgatz έγραψε:

      Καλησπέρα! Μετά την Δεκεμβρίου κάθε φορά που πατάω το ρολόι να μπω στα μενού κολλάει σε αυτή την ένδειξη. Κάνει στη συνέχεια μια μικρή δόνηση και μετά ξεκολλάει.
      Έκανα μόλις και νέα αναβάθμιση, έκανα και επανεκκίνηση τίποτα. Καμία ιδέα πριν αναγκαστώ να το κάνω και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?
      Δε φαντάζεστε πόσο εκνευριστικό είναι
      Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



      αν γενικά δουλεύει μια χαρά τότε μου φαίνεται ότι οι ρυθμίσεις στο band έχουν καταστραφεί και κολλάει έτσι. κάνε επαναφορά
    • Καλημέρα σας μιας και βλέπω ότι δεν υπάρχει επίσημο θέμα γράφε εδώ. Έχω το miband 6 και εδώ και μερικές μέρες για αδιευκρίνιστο λόγο μου κόλλαγε το touch της αφής ενώ φορτίζει κανονικά δεν άκουγε καμία εντολή. Σήμερα το πρωί ξεκόλλησε και πήγα να του κάνω μία επανεκκίνηση και όχι επαναφορά και έχει κολλήσει στην επανεκκίνηση.

      Του κουμπώνω το φορτιστή δεν κάνει τίποτα το κινητό μου το βρίσκει σαν bluetooth αλλά δεν συνδέεται και έχει κολλήσει στην αρχική οθόνη από το restart πάει για εγγύηση λέτε τι άλλο μπορώ να κάνω?? Αν θυμάμαι καλά δεν έχει κλείσει ούτε χρόνο που το χουμε πάρει από εδώ Ελληνικό μαγαζί από Skroutz.
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Σήμερα μου απάντησαν από το κατάστημα που τους το πήρα ότι επειδή έχει μία γρατζουνιά λέει στην οθόνη δεν το καλύπτει η εγγύηση γιατί μπορεί λέει από αυτό να έχει κολλήσει η οθόνη το θέμα είναι ότι εμένα εδώ και πόσο καιρό μου δούλευε με αυτή τη γρατζουνιά και ξαφνικά μου κόλλησε Άντε εγώ τώρα να τους πεις ότι λέω αλήθεια υπάρχει περίπτωση όντως από μία γρατζουνιά στην οθόνη να κολλήσει??
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Ο/H geozn8 έγραψε:

      περίπτωση όντως από μία γρατζουνιά στην οθόνη να κολλήσει??
      Ψάχνουν για δικαιολογίες για να μην σου καλύψουν την εγγύηση.
      Βέβαια το γεγονός ότι η συσκευή έχει εμφανή σημάδια καταπόνησης είναι πάτημα για αυτούς ώστε να καλύψουν νομικά την απόφασή τους ;)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • Ξαφνικά ξεκόλλησε αγαπητέ εδώ και λίγες μέρες.. Δηλαδή τώρα που δουλεύει άψογα το touch η γρατζουνιές δεν φτάινε τώρα?? Το θέμα είναι ότι τώρα δεν μου λειτουργεί καθόλου από πίσω ο αισθητήρας παλμών ούτε φωτάκι βγάζει ούτε μετράει παλμούς.. Και νομίζω κιόλας η μπαταρία του κάνει κουλά δεν κρατάει όσο πρέπει..

      Εκανα restart και επαναφορά εργοστασιακών μέσα από το band αλλά δεν δουλεύει.. Έχει επάνω το λειτουργικό 1.0.6.16 τι άλλο μπορώ να κάνω ώστε να δω εάν μπορεί να φτιάξει?? Ξανά έκανα restart και ενώ το κινητό το βλέπει και η εύρεση Band από το app λειτουργεί και κάνει την δόνηση η οθόνη του παραμένει μαύρη.. Κάτι παίζει δεν μπορεί.. Λέτε να είναι θέμα λειτουργικού η Μπααα.. Και τι θα πω τώρα στο μαγαζί οεο.. Ε δεν πάμε καλά.. Κρίμα.. :?
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Περίπλοκα τα προβλήματα που αναφέρεις και μπορεί να έπεσες πάνω σε προβληματικό κομμάτι με πρόβλημα σε επίπεδο Hardware :(
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Το ξέρω είναι κουλά αυτά που κάνει.. Από το απόγευμα που το έβγαλα από την πρίζα τώρα έχεις 97% μπαταρία το κινητό το βλέπει τα πάντα όλα αλλά η οθόνη παραμένει μαύρη και εννοείτε ούτε touch ούτε τίποτα.. Έτσι όπως είναι δεν ξέρω εάν και το μαγαζί θα μου το δεχθεί για εγγύηση. Θα το δεχθεί??

      Τουλάχιστον όταν ήταν ανοιχτό και δούλευε το touch δεν λειτουργούσε ο αισθητήρας παλμών τουλάχιστον εκεί το πήγενα για πρόβλημα.. Τώρα έτσι θα δείξει μόνο όταν αδειάσει από μπαταρία. Κρίμα πάντως.
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Καλημέρα σαςςς. Πριν λίγες μέρες ξαφνικά το εν λόγω band (που είχε κολλήσει στην μαύρη οθόνη) ενώ το έβλεπα από το κινητό ότι δούλευε κανονικά ξαφνικά η δόνηση ξεκίνησε και <<κόλλησε>> σε σταθερό τέμπο για πάνω από 10 λεπτά και σταμάτησε αλλά από τότε είναι νεκρό. Ούτε το βλέπει το κινητό ούτε φορτίζει πλέον όση ώρα και να μείνει στο ρεύμα τίποτα. Άρα πάει μας άφησε λέτε.. Εεε :/
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Διαφήμιση