Διαφήμιση

Poco X3 adaptive refresh rate problem

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Poco X3 adaptive refresh rate problem

      Γειά σας παιδιά.
      Έχω απορία για το Poco x3 μου καί τό Ρυθμό ανανέωσης.

      Έχω περασμένη την xtrv.

      Στις ρυθμίσεις έχω ρυθμίσει τον Ρυθμό ανανέωσης στα 120hz.
      Βάζω μετά από τίς Ρυθμίσεις προγραμματιστών την επιλογή να βλέπω το Ρυθμό ανανέωσης καί βλέπω ότι σε γενικές γραμμές ο Ρυθμός ανανέωσης δεν πέφτει από τα 120.

      Μόνο όταν βλέπω βίντεο σέ full screen πέφτει στα 30 hz.

      Δεν θα έπρεπε καί σέ άλλες στιγμές όταν βλέπω μια φωτογραφία παράδειγμα να πέφτει ο Ρυθμός ανανέωσης.

      Γενικά δεν θα έπρεπε εκτός από 120hz καί 30 hz να εναλλάσσεται καί σέ 90hz και 60hz ανάλογα το περιεχόμενο;

      Λειτουργεί κάτι λάθος στην σύσκευη μου;
    • Εκτός όταν βάζω 120 hz τρώει σκαλωματα σε αναζήτηση σε browsers και στις ρυθμίσεις όταν πάω πάνω κάτω.κανει δηλαδή το άκρως αντίθετο από αυτό πού θα έπρεπε νά κάνουν τα πολλά hz.τι συμβαίνει;
    • Εάν αναφέρεσαι στον Chrome, το πρόβλημα διορθώνεται ως εξής:
      Γράψε στη γραμμή διευθύνσεων:
      chrome://flags

      Κατόπιν, αναζήτησε το: "Android SurfaceControl" κι απενεργοποίησε το.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H jolas έγραψε:

      Εάν αναφέρεσαι στον Chrome, το πρόβλημα διορθώνεται ως εξής:
      Γράψε στη γραμμή διευθύνσεων:
      chrome://flags

      Κατόπιν, αναζήτησε το: "Android SurfaceControl" κι απενεργοποίησε το.
      1)δουλεύω opera.παρολα αυτά δεν θα έπρεπε να το κάνει αυτό.το κάνει και στις ρυθμίσεις τις συσκευή όταν ανεβοκατεβαίνω στο μενού.
      Υπάρχει λύση;

      2)για ποιο λόγο δουλεύει πολύ στα 120 όταν βλέπω απλά μία φωτογραφία;δεν θα έπρεπε να πέφτει εκείνη την στιγμή ο Ρυθμός ανανέωσης;

      Μόνο σε μία περίπτωση πέφτει στα 30hz καί αυτό είναι μόνο όταν βλέπω βίντεο full screen.αλλα σε γενικές γραμμές δεν πέφτει ο Ρυθμός ανανέωσης.

      Γενικά για ποιον λόγο συμβαίνουν αυτά;
      Υπάρχει λύση;
    • Παιδιά παρατήρησα ότι το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο σέ browsers πού βασίζονται στο chrome.στο Mozilla παράδειγμα δεν έχω τέτοια προβλήματα.οποτε η διαλέξτε Mozilla η chrome αλλά κάντε την λύση πού είπε ο φίλος παραπάνω.
      Στον opera όμως δεν γίνετε να ξέρετε οπότε άλλαξα browser.