Διαφήμιση

Ερώτηση σχετικά με "κλοπή" του mi account

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ερώτηση σχετικά με "κλοπή" του mi account

      Γεια σας παιδιά. Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Πρόσφατα κάποιος μπήκε στον λογαριασμό μου mi account από δικό μου λάθος και προσπάθησε να ξεκλειδώσει τον bootloader του δικου του κινητό (Poco) έχοντας το στο κινητό του και στον υπολογιστή του.
      (Στο κινητό μου έχω ήδη ξεκλειδώσει τον bootloader, Mi9 T)

      Η ερώτηση μου είναι η εξής.
      Χρησιμοποιώ σήμερα Pixel experience rom. Μπορεί με κάποιο τρόπο αυτός και ενώ έχει πρόσβαση στον mi λογαριασμό μου να κλειδώσει το κινητό μου, τον bootloader η και να διαγράψει σημαντικά αρχεία από την pixel experience rom όπως αρχεία android η εφαρμογών χωρίς να έχει φυσική πρόσβαση στην συσκευή μου έτσι ώστε να το συνδέσει στον υπολογιστή του;

      Να σημειώσω ότι όταν ξεκίνησε την διαδικασία για να ξεκλειδώσει τον bootloader του κινητού του έβαλε τον δικό μου αριθμού τηλεφώνου και τον δικό μου κωδικό για να συνδεθεί στο mi unlock tool και εγώ έχω ήδη ξεκλειδώσει τον bootloader του κινητού μου. Για αυτό και όσα ρωτάω.

      Συγνώμη για την πολύ χαζή ερώτηση. Ξέρω ότι πολυ πιθανόν θα σας φανεί ανόητη. Αλλά δεν έχω καμία γνωση σχετικά. Σας ευχαριστω προκαταβολικά κ ελπίζω σε κάποια απάντηση.
    • Ερώτηση σχετικά με "κλοπή" του mi account

      Καλημέρα αλλάζεις κωδικό στον λογαριασμό και τον πετάς έξω. Και για μεγαλύτερη ασφάλεια αλλάζεις κωδικό στο email που χρησιμοποιείς συν ότι εκεί που λέει συνδεμένες συσκευές την διαγράφεις. Εγώ αυτό θα έκανα.

      Στάλθηκε από το Mi 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Για να μπορεί να κάνει οτιδήποτε, πρέπει να έχεις MIUI rom πάνω...αλλά η ασφάλεια του λογαριασμού mi είναι άλλο θέμα, πχ εάν είχες κάνει συγχρονισμό επαφών, φώτο, βίντεο κτλ...αλλαγή κωδικού...
    • Διαφήμιση
    • Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Από ότι κατάλαβα για να πειράξει κάπως το κινητό μου με την custom rom που έχω δεν μπορεί. Οπότε για τα υπόλοιπα δεδομένα οπως επαφές κλπ που έχω ανεβάσει στο cloud απλά αλλαγή κωδικού.