Διαφήμιση

[Miui 12.Χ - 21.10.20] Διανομή των νέων MIUI 12.x - XTRV ROM (Ολοκληρώθηκε)

    • Ολοκληρώθηκε
    • ROM
    • Xiaomi
    • Miui Dev

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H gkalen έγραψε:

      @ka@
      Θα το δει κι ο Γιώργος @geoanto555 , ίσως να έχει γίνει καμμία αλλαγή στη ρομ και να φταίει το TWRP ..
      Thanks @gkalen

      Χρησιμοποιώ το τελευταίο για το mi cc9.

      twrp-3.5.2_9-0-pyxis-TeamWin.img
    • Πολύ πιθανό να θέλει φορμάτ για να μπουταρει. Ίσως κ αλλαγή twrp αλλά πρέπει να δοκιμάσεις με κίνδυνο να χάσεις αρχεία.


    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Πολύ πιθανό να θέλει φορμάτ για να μπουταρει. Ίσως κ αλλαγή twrp αλλά πρέπει να δοκιμάσεις με κίνδυνο να χάσεις αρχεία.
      Δοκίμασα και την αμέσως προηγούμενη twrp
      3.5.1.A9-19-03-21 αλλά τα ίδια.

      Για ευνόητους λόγους δεν δοκιμάζω το format που ενδεχομένως να έλυνε το πρόβλημα.

      Σας ευχαριστώ geoanto kai gkalen για την βοήθεια.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H ka@ έγραψε:

      Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Πολύ πιθανό να θέλει φορμάτ για να μπουταρει. Ίσως κ αλλαγή twrp αλλά πρέπει να δοκιμάσεις με κίνδυνο να χάσεις αρχεία.
      Δοκίμασα και την αμέσως προηγούμενη twrp3.5.1.A9-19-03-21 αλλά τα ίδια.

      Για ευνόητους λόγους δεν δοκιμάζω το format που ενδεχομένως να έλυνε το πρόβλημα.

      Σας ευχαριστώ geoanto kai gkalen για την βοήθεια.
      Το ίδιο και σε μένα με το pyxis. Έκανα και format αλλά τίποτα. Μουλαρώνει στη αρχική οθόνη. Πήγα σε XTRV Stable
    • Και στο δικό μου pyxis είχα το ίδιο πρόβλημα, αλλά το είχα και στην 21.10.13, οπότε ξαναφλασαρα την τελευταία λειτουργική 21.9.22.ειναι βέβαιο ότι χρειάζεται format data ?
    • Ο/H Panagiotakis έγραψε:

      Ο/H ka@ έγραψε:

      Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Πολύ πιθανό να θέλει φορμάτ για να μπουταρει. Ίσως κ αλλαγή twrp αλλά πρέπει να δοκιμάσεις με κίνδυνο να χάσεις αρχεία.
      Δοκίμασα και την αμέσως προηγούμενη twrp3.5.1.A9-19-03-21 αλλά τα ίδια.
      Για ευνόητους λόγους δεν δοκιμάζω το format που ενδεχομένως να έλυνε το πρόβλημα.

      Σας ευχαριστώ geoanto kai gkalen για την βοήθεια.
      Το ίδιο και σε μένα με το pyxis. Έκανα και format αλλά τίποτα. Μουλαρώνει στη αρχική οθόνη. Πήγα σε XTRV Stable
      Τότε από ότι φαίνεται οι beta για το pyxis πνέουν τα λοίσθια ένα μήνα νωρίτερα από την καταληκτική ημερομηνία παύσης των εβδομαδιαίων ενημερώσεων.

      Ερώτηση : έχεις δει σοβαρές διαφορές μεταξύ της τελευταίας λειτουργικής beta που είχες και της stable που έβαλες τελικά , σε σχέση με την ταχύτητα , μπαταρία και τα άλλα καλούδια όπως η εγγραφή κλήσεων κλπ ;
    • Ο/H ka@ έγραψε:

      Ο/H Panagiotakis έγραψε:

      Ο/H ka@ έγραψε:

      Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Πολύ πιθανό να θέλει φορμάτ για να μπουταρει. Ίσως κ αλλαγή twrp αλλά πρέπει να δοκιμάσεις με κίνδυνο να χάσεις αρχεία.
      Δοκίμασα και την αμέσως προηγούμενη twrp3.5.1.A9-19-03-21 αλλά τα ίδια.Για ευνόητους λόγους δεν δοκιμάζω το format που ενδεχομένως να έλυνε το πρόβλημα.

      Σας ευχαριστώ geoanto kai gkalen για την βοήθεια.
      Το ίδιο και σε μένα με το pyxis. Έκανα και format αλλά τίποτα. Μουλαρώνει στη αρχική οθόνη. Πήγα σε XTRV Stable
      Τότε από ότι φαίνεται οι beta για το pyxis πνέουν τα λοίσθια ένα μήνα νωρίτερα από την καταληκτική ημερομηνία παύσης των εβδομαδιαίων ενημερώσεων.
      Ερώτηση : έχεις δει σοβαρές διαφορές μεταξύ της τελευταίας λειτουργικής beta που είχες και της stable που έβαλες τελικά , σε σχέση με την ταχύτητα , μπαταρία και τα άλλα καλούδια όπως η εγγραφή κλήσεων κλπ ;
      Από χθες το πρωί που την πέρασα δεν είδα κάτι που με ενόχλησε. Μπαταρία όπως ήταν ...ταχύτητα μια από τα ίδια... καλή μου φαίνεται...Από την στιγμή που σταματάνε οι εβδομαδιαίες ενημερώσεις είχα σκοπό να επιστρέψω.... Το έκανα τώρα...
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα παιδιά, θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις. Επειδή δεν είμαι πολύ γνωστής της διαδικασίας και έχω "brickαρει" το κινητό μου μια φορα, μπορειτε να μου πείτε με απλά βήματα πως περνάω την rom σε Mi9t? Έχω ήδη περασμένο twrp με pixel experience rom και θέλω να δοκιμάσω την συγκεκριμένη.

      Επίσης σε όποιον γνωρίζει, το fb messenger δουλεύει κανονικά; Διότι στην έκδοση 12.1.1 αν θυμάμαι καλά τα συννεφάκια των συνομιλιών ήταν τετράγωνα και δεν εμφανιζόταν σωστά. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
    • Από άλλη custom rom καλό είναι να περάσεις καθαρα μια miui fastboot rom με το miflash χωρίς να κλειδώσεις το bootloader και μετά πάλι εγκατάσταση TWRP και xtrv...
    • @Thodoriss λογικά με format data -> reboot to twrp και μετά συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή του βάζεις τη ρομ μέσα και μετά κάνεις install. Αλλά κάτσε να μας το επιβεβαιώσει κάποιος σίγουρα.
    • Διαφήμιση
    • καλησπερα σε όλους είμαι λίγα λεπτά στην ομάδα κ δεν ξέρω πολλα έχω ενα redmi note 8 κ εδώ κ 2 μέρες χάνει ξαφνικά το σήμα δικτυου ξερει κανεις τι μπορεί φταίει?