Διαφήμιση

POCO M3 Ξαφνικά μαύρη οθόνη!

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • POCO M3 Ξαφνικά μαύρη οθόνη!

      Καλημέρα, το δοκίμασα και αυτό με τον υπολογιστή αλλά μάταια, δεν ανοίγει σε καμία περίπτωση με κανένα συνδυασμό πλήκτρων.

      Όμως το βλέπει ο υπολογιστής, κάνει και το χαρακτηριστικό ήχο σύνδεσης - αποσύνδεσης όταν πατώ τους συνδυασμούς πλήκτρων στο κινητό.

      Τέλος, αυτό ήταν; Το κλαίμε;

      POCO X3 Pro via Tapatalk
      Xiaomi POCO X5 Pro 5G 8/256GB (Global HyperOS)
    • επειδή εμφανίστηκε σε εμένα το ίδιο πρόβλημα τον περασμένο ιούλιο
      η μόνη λύση είναι αυτή που έβαλε ο palexogr στο post 37
      πρέπει να φύγει το σιδερένιο κάλυμμα απο τη πλακέτα.
      αύτο που το ζεστάινεις κ ανοίγει έιναι προσωρινό
      στην επόμενη επανεκκίνηση θα κολλήσει ξανά
    • POCO M3 Ξαφνικά μαύρη οθόνη!

      Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε, έτσι ακριβώς είναι όπως το λες.

      Το κινητό άνοιξε τελικά μετά από δύο ημέρες και στην επόμενη επανεκκίνηση, νεκρό πάλι.



      POCO X3 Pro via Tapatalk
      Xiaomi POCO X5 Pro 5G 8/256GB (Global HyperOS)
    • Διαφήμιση
    • Και σε έμενα όπως γράφω και παραπάνω αποσυνδέω την μπαταριά το αφήνω για λίγο
      και ανοίγει , με το που κάνεις επανεκκίνηση τέλος!
      Δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να φταίει.
      Απ΄οτι έχω διαβάσει το έχουν πάθει πάρα πολλοί χωρίς να έχουν καταφέρει να βρούν
      μια αξιόπιστη λύση.
      Η επίσημη Xiaomi δεν ξέρω αν έχει πεί κάτι... γιατί δεν μιλάμε για 2 - 3 τηλέφωνα μιλάμε για μεγάλο ποσοστό Μ3.
    • POCO M3 Ξαφνικά μαύρη οθόνη!

      Καλησπέρα, μετά από 2 έτη χρήσης, κόλλησε το κινητό της κόρης μου και όταν πάτησε επανεκκίνηση, έσβησε και δεν ανοίγει ξανά.
      Η μπαταρία ήταν γύρω στα 30% όταν έσβησε μια για πάντα...

      Δοκίμασα όλες τις επιλογές, Vol Down + Power, Vol Up + Power και Vol Up+Down + Power..... Τίποτα δεν κάνει...
      Έχει περάσει και η εγγύηση, είναι 27 μηνών...

      Καμία λύση παιδιά;

      POCO X3 Pro via Tapatalk
      Xiaomi POCO X5 Pro 5G 8/256GB (Global HyperOS)
    • Ο/H topmar έγραψε:

      Καλησπέρα, μετά από 2 έτη χρήσης, κόλλησε το κινητό της κόρης μου και όταν πάτησε επανεκκίνηση, έσβησε και δεν ανοίγει ξανά.
      Η μπαταρία ήταν γύρω στα 30% όταν έσβησε μια για πάντα...
      To χειρότερο τηλέφωνο EVER - η ντροπή της Xiaomi και της POCO.
      Θα πρέπει να αδειάσει η μπαταρία εντελώς για να μπορέσει να ξεκινήσει και πάλι.

      Όλα τα POCO M3 που κυκλοφόρησαν έχουν ελλαττωματικό Power Module για την γρήγορη φόρτιση
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • POCO M3 Ξαφνικά μαύρη οθόνη!

      Οπότε, τι κάνω; Το αφήνω έτσι; Για να αδειάσει η μπαταρία; Πόσο καιρό; Και μετά, τι;

      POCO X3 Pro via Tapatalk
      Xiaomi POCO X5 Pro 5G 8/256GB (Global HyperOS)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H topmar έγραψε:

      Οπότε, τι κάνω; Το αφήνω έτσι; Για να αδειάσει η μπαταρία; Πόσο καιρό; Και μετά, τι;
      Μετά το βάζεις για φόρτιση κρατώντας ταυτόχρονα πατημένο το Power και ξαφνικά θα ανάψει και πάλι, αλλά να προσέξεις από εκεί και μετά να μην σου ξαναμείνει από μπαταρία και να μην το κάνεις Restart γιατί θα μείνει πάλι νεκρό.

      Ο μόνος τρόπος για να διορθωθεί ήταν να ανοίξει η πλάτη της συσκευής και να ξεκολλήσει μία αντίσταση στο κύκλωμα του PowerModule για την φόρτιση, αλλά μετά η συσκευή θα φορτίζει με πολύ αργότερους ρυθμούς αλλά δεν θα ξανακολλήσει ποτέ.
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • POCO M3 Ξαφνικά μαύρη οθόνη!

      Μάλιστα, σε ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική ενημέρωση.

      Θα το αφήσω λοιπόν καμία βδομάδα (θα αρκεί;) έτσι μπας και ξςφορτισει λοιπόν... Αλλά, σβηστό που είναι, ξεφορτιζει;

      POCO X3 Pro via Tapatalk
      Xiaomi POCO X5 Pro 5G 8/256GB (Global HyperOS)
    • Ο/H topmar έγραψε:

      Θα το αφήσω λοιπόν καμία βδομάδα (θα αρκεί;) έτσι μπας και ξςφορτισει λοιπόν... Αλλά, σβηστό που είναι, ξεφορτιζει;
      Ναι ξεφορτίζει αλλά αργά.
      Δοκίμασε πριν το αφήσεις στην άκρη να δοκιμάσεις να έχεις πατημένο σταθερά το POWER BUTTON και όσο το έχεις πατημένο να το βάλεις σε φόρτιση από USB θύρα σε PC που δίνει χαμηλό Ρεύμα μπας και ξυπνήσει.

      Αν δεν κάνει τίποτα το παρατάς μέχρι να αδειάσει η μπαταρία.
      Διαφορετικά - Ανοίγεις πλάτη - βγάζεις το ταινιωτό καλώδιο της μπαταρίας - Κρατάς για 10 Sec πατημένο το Power με την μπαταρία εκτός - βάζεις πίσω το καλώδιο της μπαταρίας και βλέπεις εάν ανάβει η συσκευή.
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • POCO M3 Ξαφνικά μαύρη οθόνη!

      Καλημέρα, δοκίμασα την πρώτη λύση:

      (Δοκίμασε πριν το αφήσεις στην άκρη να δοκιμάσεις να έχεις πατημένο σταθερά το POWER BUTTON και όσο το έχεις πατημένο να το βάλεις σε φόρτιση από USB θύρα σε PC που δίνει χαμηλό Ρεύμα μπας και ξυπνήσει.)

      Τίποτα, νεκρό.

      Τώρα, για να το ανοίξω το φοβάμαι μην κάνω ζημιά, οπότε λέω καλύτερα να το αφήσω στην άκρη για καμιά βδομάδα και βλέπουμε.

      POCO X3 Pro via Tapatalk
      Xiaomi POCO X5 Pro 5G 8/256GB (Global HyperOS)
    • Διαφήμιση
    • POCO M3 Ξαφνικά μαύρη οθόνη!

      Λοιπόν, νεότερα για το θέμα μου είναι ότι επειδή ήμουν ανυπόμονος και δεν είχα καθόλου χρόνο, το πήγα σε ένα κατάστημα επισκευών iRepair στην πόλη μου.

      Το έλεγξαν σε 24 ώρες και μου είπαν ότι έφτιαξαν το θέμα να ανοίγει, αλλά τώρα δεν πιάνει σήμα κινητής τηλεφωνίας καθόλου (??), πρόβλημα που δεν είχε πριν.

      Δεν ξέρω τι παίχτηκε, δεν θέλω να βάζω το "κακό σενάριο" στο μυαλό μου αλλά δεν μου κάθεται καλα αυτό.

      Τελικά, χωρίς χρέωση μου την έδωσαν πίσω τη σθσκ9, η οποία χρησιμεύει πλέον ως παιχνιδομηχανη για την μικρή μου.

      POCO X3 Pro via Tapatalk
      Xiaomi POCO X5 Pro 5G 8/256GB (Global HyperOS)