Διαφήμιση

Προβλημα με Screenshot απο 24/9/2021

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Προβλημα με Screenshot απο 24/9/2021

      Γεια σας παιδια. Εχω ένα προβλημα με το screenshot στο κινητο μου και δεν ξέρω τι πρέπει να κανω.

      το κινητο το αγόρασα αρχες μαιου και μεχρι της 24/9/2021 δεν είχε κανένα πρόβλημα.
      το προβλημα που μου έβγαλε είναι οτι σχεδόν καθε φορα που πατάω το κουμπί της μειωσης της φωνης μου βγαζει screenshot της οθονης.
      το ίδιο κάνει και όταν παταω το απο κατω πληκτρο μονο του (το πληκτρο της ενεργοποιησης/ απενεργοποιησης)
      Επισης καποιες φορες, οταν παταω το πληκτρο της ενεργοποιησης/ απενεργοποιησης (μονο του παντα) μου χαμηλώνει τη φωνη.
      Γενικα ειναι σαν να εχουν μπερδευτει/ανακατευτει αυτα τα 2 κουμπια μεταξυ τους.

      Εχω κανει τα "βασικα" μπας και λυθει το προβλημα. Επανεκινηση της συσκευης. Ελεγχο για καποια ενημέρωση. Καθαρισμο με τα εργαλεια που εχει. Εξωτερικο καθαρισμο με στεγνο πανακι και με αερα.
      Επίσης πηγα και στις ρυθμίσεις για να απενεργοποιησω εντελως το screenshot ή να αλλάξω τροπο με τον οποιο θα εκτελειται αλλα δεν ηταν δυνατο να γινει τιποτα απο τα δυο.
      Πήρα τηλεφωνο και στην XIAOMI Ελλαδας για τεχνικα θέματα, αλλα δεν μπορεσαν να με βοηθησουν. το μόνο που μου ειπαν εντελει, ειναι οτι ισως θα φτιαξει με καποια νεα ενημερωση.

      *Συχγωρεστε με αν έχω βαλει την αναρτηση μου σε λαθος σημειο ή για οποιοδηποτε λαθος μου....δεν το εχω πολυ με την τεχνολογια και το ιντερνετ γενικα. :/

      Το κινητο που εχω ειναι το MI 10t pro

      (δεν ξερω αν ειναι απαραιτητα αυτα) MIUI 12.5.5.0 (RJDEUXM) Android 11 RKQ1

      Παρακαλω βοηθηστε με να βρω μια λυση.
      Ευχαριστω!
    • Ρυθμίσεις > πρόσθετες ρυθμίσεις > συντομεύσεις κουμπιών > λήψη στιγμιότυπου οθόνης > δες τι επιλογή έχει και άλλαξέ την αν έχει τα κουμπιά σε κάτι άλλο
    • Σε ευχαριστω φίλε μου...το είχα δοκιμάσει και αυτο. Η επιλογη αυτή (το να κανεις screenshot με τα δυο αυτα κουμπια ταυτοχρονα) ειναι προεπιλεγμενη χωρις δυνατοτητα αλλαγης δυστυχως...δεν μπορει δηλαδη να γινει αποεπιλογη.
    • Διαφήμιση