Διαφήμιση

Σβήσιμο Κινητού κατά τη διάρκεια κλήσης!

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Σβήσιμο Κινητού κατά τη διάρκεια κλήσης!

      Καλησπέρα! Εδώ και 3 μήνες έχω ένα Xiaomi Redmi 9s. Γενικά είμαι ευχαριστημένος από το τηλέφωνο παρόλα ταύτα το τελευταίο καιρό αραιά και που κατά τη διάρκεια μιας κλήσης ενώ μιλάω το κινητό σβήνει και πρέπει να πατήσω το κουμπί έναρξης ξανά για να επανακινήσσει!
      Συμβαίνει σε κάποιον άλλον κάτοχο του συγκεκριμένου μοντέλου?
      Έψαξα στο google αλλά δεν βρίσκω κάπου κάποια λύση!
      Κάθε οδηγία θα ήταν δεκτή!
      Ευχαριστώ!
    • Aυτό που μπορείς να κάνεις και όντως θα σε γλιτώσει από τις τυχαίες επανεκκινήσεις,είναι να γυρίσεις σε κάποια από τις προηγούμενες εκδόσεις.
      Mε ξεκλείδωτο bootloader φλασάρεις με το miflash μιά από τις πρώτες global fastboot roms για το κινητό σου με android 10.
      Εγκαθιστάς twrp και στο καπάκι βάζεις και μιά από τις προηγούμενες xtrv.Να αποφύγεις νεώτερες εκδόσεις,γιατί δημιουργούν πρόβλημα.
      Και να αποφύγεις να αναβαθμίσεις εφαρμογές απο playstore για αρχή.Θέλει ψάξιμο.
      Το redmi note 9 pro και μου είχε σπάσει τα νεύρα.Ευτυχώς που έβαλα προηγούμενη έκδοση...
    • Διαφήμιση
    • Ο/H amavroudis έγραψε:

      Σβήνει απλά η οθόνη ή σβήνει η συσκευή και δεν λειτουργεί;
      Σβήνει το κινητό και πρέπει να πατήσω το κουμπί έναρξης για να επανακινησει!
    • Ο/H Nikos5150 έγραψε:

      Aυτό που μπορείς να κάνεις και όντως θα σε γλιτώσει από τις τυχαίες επανεκκινήσεις,είναι να γυρίσεις σε κάποια από τις προηγούμενες εκδόσεις.
      Mε ξεκλείδωτο bootloader φλασάρεις με το miflash μιά από τις πρώτες global fastboot roms για το κινητό σου με android 10.
      Εγκαθιστάς twrp και στο καπάκι βάζεις και μιά από τις προηγούμενες xtrv.Να αποφύγεις νεώτερες εκδόσεις,γιατί δημιουργούν πρόβλημα.
      Και να αποφύγεις να αναβαθμίσεις εφαρμογές απο playstore για αρχή.Θέλει ψάξιμο.
      Το redmi note 9 pro και μου είχε σπάσει τα νεύρα.Ευτυχώς που έβαλα προηγούμενη έκδοση...
      Σε ευχαριστώ για την απάντηση, αν τα κάνω ολα αυτα θα λυθει λες ε? Το εχουν και αλλοι αυτο το προβλημα απο οτι διαβασα στο skroutz ! Θα το προσπαθησω!
    • δεν έχω πρόβλημα με τη 12.0.1.0 ή τη 12.0.2.0 σε android 10,qjzmixm είτε global είτε xtrv. (το κινητό σου έχει διαφορετικές rom,μη μπερδευτείς)
      αν βάλω 12.0.4.0 android 11,τρελένεται το κινητό κι εγώωω
    • Ο/H Nikos5150 έγραψε:

      δεν έχω πρόβλημα με τη 12.0.1.0 ή τη 12.0.2.0 σε android 10,qjzmixm είτε global είτε xtrv. (το κινητό σου έχει διαφορετικές rom,μη μπερδευτείς)
      αν βάλω 12.0.4.0 android 11,τρε
      Έχω το MIUI Global 12.5.1 Stable 12.5.1.0 (RJWEUXM) με android version 11...ίσως με κάποια μελλοντική αναβάθμιση θα φύγει το bug ή λες θα πρέπει να γυρίσω σε android 10 όπως λες?
    • Διαφήμιση
    • Σίγουρα σε μελλοντική αναβάθμιση θα λυθούν τα προβλήματα.Είναι σοβαρή εταιρεία η Xiaomi,ξέρει οτι υπάρχει κάποια δυσαρέσκεια και θα προσπαθήσει να διορθώσει τα σφάλματα.
      Μπορεί να πέσαμε σε ελαττωματική παρτίδα συσκευών,δεν έχουν όλοι αυτά τα προβλήματα...Λάθος μπορεί να έχει γίνει ακόμα κι από τη Google ,δε γνωρίζω.Αυτό που ξέρω,είναι οτι δεν παλεύεται η φάση με τις επανεκκινήσεις.
    • Ο/H Nikos5150 έγραψε:

      Σίγουρα σε μελλοντική αναβάθμιση θα λυθούν τα προβλήματα.Είναι σοβαρή εταιρεία η Xiaomi,ξέρει οτι υπάρχει κάποια δυσαρέσκεια και θα προσπαθήσει να διορθώσει τα σφάλματα.
      Μπορεί να πέσαμε σε ελαττωματική παρτίδα συσκευών,δεν έχουν όλοι αυτά τα προβλήματα...Λάθος μπορεί να έχει γίνει ακόμα κι από τη Google ,δε γνωρίζω.Αυτό που ξέρω,είναι οτι δεν παλεύεται η φάση με τις επανεκκινήσεις.
      Μακάρι! Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!