Διαφήμιση

Ανενεργή η οθόνη κατά τις κλήσεις

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP Μελών (Παρασκευή 22/10/2021) !!! <<

Γίνεται η διανομή των νέων MIUI 12.Χ ROM 21.10.20 για 25 συσκευές (Ολοκληρώθηκε)

Από τις 15 Σεπτεμβρίου έχει σταματήσει η εβδομαδιαία διανομή των ROM για τα Mi 11, Mi 11 Pro/Ultra, Redmi K40 Pro/+/Mi 11i, Mi 11 Lite 5G, Mi 10S και POCO F3/Redmi K40 λόγω των δοκιμών στο Android 12.

Από τις 27 Νοεμβρίου σταματά η διανομή των εβδομαδιαίων Beta ROM για τις ακόλουθες συσκευές : Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9T/Redmi K20, Mi 9T Pro/Redmi K20 Pro, Mi 9 Lite/Mi CC9, Mi 9 Pro 5G, Redmi Note 8.

Σας Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας !!!

• Ανενεργή η οθόνη κατά τις κλήσεις

close Thread
      Το νήμα είναι κλειστό
      Μετά την αναβάθμιση στην έκδοση miui global 12.5.2.0 RJGEUXM έχω πρόβλημα στις κλήσεις. Συγκεκριμένα, όταν μου γίνεται κλήση, με το τηλέφωνο σε αδράνεια, αντί να φωτίζεται η οθόνη και να εμφανίζει τα στοιχεία της κλήσης με δυνατότητα απάντησης ή απόρριψης, παραμένει σκοτεινή και ακούγεται μόνο ο ήχος κλήσης. Για να δω ποιος με καλεί πρέπει να κάνω διπλό ξεκλείδωμα, ένα για τη συσκευή κι άλλο ένα για την εφαρμογή τηλεφώνου μιας και της έχω στις προστατευμενες. Τι λέτε να φταίει;
    • Ανενεργή η οθόνη κατά τις κλήσεις

Το ίδιο και σε μένα. Αργεί πολύ να δείξει το όνομα του καλωντος και να σε αφήσει να απαντήσεις. Ο ήχος κλήσης παίζει κανονικά και αν έχεις συνδεμένο κάποιο αξεσουάρ με οθόνη (πχ smart band) , εκεί εμφανίζεται αμέσως το όνομα του καλώντα. Εμένα τρέχει την 12.5.1.0 RJGMIXM γιατί "αναγκάστηκα" να του κάνω υποβάθμιση σε android 10 (είχα βάλει την beta 11 με τις τυχαίες επανεκκινήσεις) και καταλάθος έβαλα global 10 αντί ευρωπαϊκή (μετά ήρθε η global 11 με ΟΤΑ)

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk