Διαφήμιση

Βοήθεια για Εγκατάσταση της ελληνικής rom σε Poco X3 Pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H Nikos5150 έγραψε:

      Αν έχεις κωδικό κλειδώματος,αφαίρεσέ τον.Μπες twrp και δες αν φαίνονται οι φάκελοι.Αν τους βλέπεις,δοκίμασε να κάνεις εγκατάσταση χωρίς format data.
      Όσον αφορά το backup,ΠΑΝΤΑ πρέπει να κάνεις.Μπορεί να υπάρξει πρόβλημα εκεί που δε το περιμένεις.
      οι φάκελοι φαίνονται αλλά είναι όλοι άδειοι.απο sd δεν με αφήνει νά κάνω εγκατάσταση.ο εσωτερικός χώρος φαίνεται μηδέν.

      Για ποιο λόγο το κάνει αυτό;δεν υπάρχει τρόπος να το διορθώσουμε;


      Ο/H Nikos5150 έγραψε:

      Αναβάθμιση δεν είναι απαραίτητο να κάνεις.Αν δουλεύει μια χαρά η συσκευή σου,άστη όπως είναι.Τουλάχιστον θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. :)

      Ναι αλλά δεν είναι σωστό αυτό.κανονικα πρέπει νά μπορώ να κάνω αναβάθμιση.πολλα updated εκτός από οποιαδήποτε έξτρα δυνατότητα περιέχουν καί διορθώσεις ασφαλείας.

      Με λίγα λόγια κάθε φορά θα πρέπει για νά κάνω αναβάθμιση νά κάνω όλη τη διαδικασία με τον twrp από την αρχή καί format data;

      Καταστροφή.δεν μπορώ να το κάνω αυτό συνέχεια.οχι πρακτικα αλλά λόγο χρόνου.
    • Πρέπει να πάρεις ένα Otg καλώδιο και να βάζεις την rom σε usb stick για να μπορείς να κάνεις flash. :D

      Τουλάχιστον μέχρι να βγει κάποιο recovery που θα μπορεί να τρέχει χωρίς προβλήματα στην συσκευή σου.
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Πρέπει να πάρεις ένα Otg καλώδιο και να βάζεις την rom σε usb stick για να μπορείς να κάνεις flash. :D

      Τουλάχιστον μέχρι να βγει κάποιο recovery που θα μπορεί να τρέχει χωρίς προβλήματα στην συσκευή σου.
      Νάι φίλε μου.απο ότι καταλαβαίνω υπάρχει πρόβλημα με το twrp σε Poco x3 Pro.
      Αυτή την στιγμή δεν έχω otg καλώδιο αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα πάρω.

      ακόμα καί να πάρω όμως καλώδιο otg αν έχει πρόβλημα ο twrp πάλι θα βγάζει σφάλματα Στην εγκατάσταση.

      Στην συγκεκριμένη περίπτωση τώρα νά κάνω όλη τη διαδικασία από τη αρχή για να ξανά περάσω την ρομ; δηλαδή νά περάσω πάλι recovery.μετα format data καί μετά την ρομ καί νά την περάσω; γιατί δεν μπορώ νά κάνω την αναβάθμιση αλλιώς.

      Επίσης αν περάσω orange fox αντί για twrp μήπως διορθωθεί το πρόβλημα;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H blackm76 έγραψε:

      πίσης αν περάσω orange fox αντί για twrp μήπως διορθωθεί το πρόβλημα;
      Αυτό δεν μπορώ να στο πω εγώ εφόσον δεν έχω την συσκευή σου, μπορείς να δοκιμάσεις όμως.

      Με το OTG δεν θα πρέπει να έχεις κανένα πρόβλημα στο Flash. :D
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Ο/H blackm76 έγραψε:

      πίσης αν περάσω orange fox αντί για twrp μήπως διορθωθεί το πρόβλημα;
      Αυτό δεν μπορώ να στο πω εγώ εφόσον δεν έχω την συσκευή σου, μπορείς να δοκιμάσεις όμως.
      Με το OTG δεν θα πρέπει να έχεις κανένα πρόβλημα στο Flash. :D
      οκ.για να ξανά φλασαρω τον orange fox η τον twrp πρέπει νά το κάνω με adb όπως την πρώτη φορά από τη στιγμή πού δεν μπορώ νά εγκαταστήσω τίποτα από recovery έτσι;
      αλλιώς αν ήταν όλα οκ με τόν recovery απλά θα φλασαρα το zip από recovery σωστά;

      Αν το κάνω από adb καί φλασαρω τη recovery δεν θα χάσω το λειτουργικό μου σωστά;
      Απλά θα αντικατασταθεί ο recovery, έτσι δεν είναι;
    • λοιπον παιδια εχω πολυ καλα νεα και ενα οχι τοσο καλο.

      περασα τον orange fox.ειναι πολυ καλυτερος σε σχεση με τον twrp στα δικα μου ματια τουλαχιστον.μου φαινετε ποιο ευχρηστος ,κραταει και την ελληνικη γλωσσα.
      συνεργαζετε απολυτα με την xtrv και δεν εχω κανενα θεμα ουτε με κρυπτογραφηση ουτε με προσαρτηση data κτλ.
      εμφανιζει ολους τους χωρους τις συσκευης μου.και οπως κατεβαζω την ρομ την βγαζω απο το φακελο download και βαζω το zip χυμα στα αρχεια μου εξω απο τους φακελους.
      και μπηκα στον orange fox και εκανα εγκατασταση κανονικα και χωρις σφαλματα.εκαθαριση cache επισεις και reboot στο συστημα.
      εγινε η αναβαθμιση κανονικα.ολα τελεια δηλαδη.πιστοποιησεις ειδα ολα κομπλε.

      ομως εδω ερχετε και ενα οχι τοσο καλο νεο.
      δεν λειτουργει η ηχογραφηση κλησεων.γιατι;;;δεν εχει γινει κατι λαθος.αυτη την φορα ειμαι απολυτα σιγουρος.
      τι πρεπει να κανω για να λειτουργησει;;;
    • Εμένα μετά την αναβάθμιση δουλεύει η ηχογράφηση....
      Δεν νομίζω ότι είναι θέμα twrp κατι αλλο είναι.
      ΥΓ.
      Λόγω της φύσης της δουλειάς μου εχω μόνιμη ηχογράφηση και χρησιμοποιώ μόνιμα Bluetooth.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H tomsak έγραψε:

      Εμένα μετά την αναβάθμιση δουλεύει η ηχογράφηση....
      Δεν νομίζω ότι είναι θέμα twrp κατι αλλο είναι.
      ΥΓ.
      Λόγω της φύσης της δουλειάς μου εχω μόνιμη ηχογράφηση και χρησιμοποιώ μόνιμα Bluetooth.
      ναι αλλα τι ειναι;;;αυτο προσπαθω να καταλαβω.
      ολα γινενε σωστα orange fox ειναι απολυτα συμβατο και η αναβαθμιση εγινε χωρις σφαλματα.και δεν εχασα ουτε ρυθμισεις ουτε αρχεια.
      δεν εχω κανει ροοτ αυτα.
      μονο η ηχογραφηση δεν λειτουργει και την χρειαζομαι και εγω οπωσδηποτε λογο δουλειας.

      φλασαρει 3 φορες την ρομ μηπως δεν εγινε κατι καλα αλλα δεν αλλαξε κατι με την ηχογραφηση.δεν ηχογραφει.
      τι μπορω να κανω;;;υπαρχει λυση;;
    • mi dialer εχω, οχι google dialer.
      να πατησω επανω στο εικονιδιο και να παω στις ρυθμισεις τις εφαρμογης και να πατησω εκαθαριση δεδομενων;;

      αν λες αυτο το εκανα και δεν αλλαξε κατι.παλι δεν μπορω να ηχογραφησω.

      το περιεργο ειναι οτι αν βαλω το ακουστικο bluetooth ηχογραφει κανονικα.
      αν παω να μιλησω στο τηλεφωνο χωρις bluetoth κατευθειαν απο την συσκευη δεν ηχογραφει.
      πως γινετε αυτο;;;;
    • Διαφήμιση
    • Φίλε μου το έκανα αλλά δεν άλλαξε κάτι.

      το περιεργο ειναι οτι αν βαλω το ακουστικο bluetooth ηχογραφει κανονικα.
      αν παω να μιλησω στο τηλεφωνο χωρις bluetοoth κατευθειαν απο την συσκευη δεν ηχογραφει.
      πως γινετε αυτο;;;; υπάρχει λύση;
      Η ηχογράφηση ήταν ο βασικότερος λόγος που έβαλα xtrv rom.