Διαφήμιση

Βοήθεια για Εγκατάσταση της ελληνικής rom σε Poco X3 Pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • SOS

      1)έχω περάσει την xtrv καί την άλλαξα με την eea global eu rom.να ξεκαθαρίσω κάτι.η xtrv είναι τέλεια ρομ.(συγχαρητήρια στα παιδιά πού την έφτιαξαν).εκτος τής ηχογράφησης παρατηρώ ότι ήταν καί λίγο ποιο γρήγορη.απλα είχε θέμα με τίς πιστοποιήσεις καί για να τίς επαναφέρεις έπρεπε να κάνεις root αλλά εκείνο χαλούσε αλλά πράγματά.δηλαδη κάποιες εφαρμογές απλές δεν έτρεχαν σωστά καί έπρεπε να κρύβεις το magisk καί άλλες έπρεπε να βρεις τι να κρύψεις για να δουλέψουν όπως ο Google assistant.μεχρι καί την ηχογράφηση έχασα τη πρώτη φορά.έκανα πολλές δοκιμές μέχρι να το στρώσω.ενταξει δεν είχα διαφημίσεις αλλά νομίζω ότι τα υπόλοιπα είναι ποιος σημαντικά.οπως επισεις σε κάθε αναβάθμιση θα έπρεπε νά ξανά κάνω ροοτ καί την διαδικασία της πιστοποίησης.επισεις στην περιοχή έλεγε Ηνωμένο Βασίλειο καί δεν το είχα πειράξει.ηταν προρυθμισμενο από την xtrv για κάποιο λόγο η μπορούσα να το αλλάξω;

      2) τώρα έβαλα την EEA official global ROM.που είναι η ευρωπαϊκή.οπως ακριβώς το αγόρασα.
      Αλλά όπως σάς είπα πάλι δε έχει πιστοποίηση.υπαρχει περίπτωση να φταίει εκείνο πού είχα κάνει στην xtrv για να επανέλθει η πιστοποίηση; καί τώρα να μήν έχω ούτε εδώ;
      Η μήπως φταίει ότι όταν φλασαρα την μαμά ROM στο miflash μου έβγαλε errors checkpoint παρόλο πού φαινόταν ότι είχε τελειώσει καί τελικά άνοιξε κανονικά μόνη τής η συσκευή με περασμένη την μαμά Ρομ.η απλά πρέπει να κλείδωσω τόν bootloader για να έρθει πάλι η πιστοποίηση;

      3)να κλείδωσω τόν bootloader;
      έλεγα νά τον αφήσω ξεκλειδωτο για να περνάω οποία ρομ θέλω.
      Υπάρχει κίνδυνος όμως αν αφήσω ξεκλειδωτη συσκευή, εκτός το ότι έχω χάσει την εγγύηση; δηλαδή υπάρχει κίνδυνος για κακόβουλο λογισμικό η κίνηση από τρίτο προς τη συσκευή μου;

      4) όπως είπαμε έβαλα την ευρωπαϊκή μαμά ρομ.δεν έχω ηχογράφηση.
      Είδα πολλά βίντεο στο YouTube ότι μπορείς νά περάσεις μαμά Ρομ αλλά όχι την ευρωπαϊκή αλλά την Ινδονησιακή global συγκεκριμένα καί έχει mi dialer για ηχογράφηση.
      Υφηστατε κάτι τέτοιο;η Ινδονησιακή Ρομ έχει ελληνικά; καί θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα σέ οποιονδήποτε τομέα πρακτικά σέ σχέση με την ευρωπαϊκή;

      5) γίνετε να έχω μαμά Ρομ me twrp Kai όχι miui recovery; γιατί μου αρέσει πολύ ο twrp.
    • εβαλες τελικα official εε? εγω εβγαλα το magisk και αφησα την xtrv, θα δω πως θα παει ετσι και αν δω οτι με δυσκολευει στο να περναω εφαρμογες, θα γυρισω στη μαμα..
      Προς το παρον νετφλιξ εχω που με ενδεφεραι..
    • Ο/H bilias78 έγραψε:

      εβαλες τελικα official εε? εγω εβγαλα το magisk και αφησα την xtrv, θα δω πως θα παει ετσι και αν δω οτι με δυσκολευει στο να περναω εφαρμογες, θα γυρισω στη μαμα..
      Προς το παρον νετφλιξ εχω που με ενδεφεραι..
      Χωρίς ροοτ όμως δεν έχει πιστοποίηση για το Google kai Google pay στην xtrv.
      Γενικά ότι έγραψα παραπάνω είναι όι απορίες μου καί τά προβλήματα μου.αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.και μετά θα αποφασίσω σέ ποια Ρομ θα καταλήξω.
    • Διαφήμιση
    • προς το παρον εμενα βγαζοντας το root εχει πιστοποιηση το google play, μετα απο 1 επανεκινηση, αν σε λιγες μερες δεν εχει θα δω τι θα κανω. Απαραδεκτο για εμενα παντως αυτο να συμβαινει. Δεν το εχει δει καποιος απο την xtrv ομαδα για να το διορθωσει?
    • Ο/H bilias78 έγραψε:

      προς το παρον εμενα βγαζοντας το root εχει πιστοποιηση το google play, μετα απο 1 επανεκινηση, αν σε λιγες μερες δεν εχει θα δω τι θα κανω. Απαραδεκτο για εμενα παντως αυτο να συμβαινει. Δεν το εχει δει καποιος απο την xtrv ομαδα για να το διορθωσει?
      έχεις πιστοποίηση γιατί προφανώς έκανες ότι έλεγε στο βίντεο για να το ενεργοποιήσεις.απο μόνη τής δεν έχει πιστοποίηση η Ρομ στο , Google pay.τουλαχιστον αυτό συμβαίνει σέ μένα όταν είχα την xtrv.ασχεταμε αυτό η xtrv με τραβάει για τον λόγο τής ηχογράφησης.αλλα ακόμα το ψάχνω.ας μου απαντήσει κάποιος παρακαλώ στα παραπάνω πού ρώτησα.
    • Πιστοποιηση ίσον κλειδωμένος bootloader
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Διαφήμιση
    • Ο/H bilias78 έγραψε:

      Αρα εγω που εχω ξεκλειδωτο bootloader και πιστοποιημενο το googleplay, σε λιγες ωρες-μερες δεν θα ειναι?
      εάν έχεις ροοτ την συσκευή σου και έχεις κρύψει τις ανάλογες εφαρμογές δεν έχεις πρόβλημα..μ
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Ο/H blackm76 έγραψε:

      να το βάλω Ελλάδα η είναι έτσι προρυθμισμενο από την xtrv για κάποιο λόγο καί πρέπει νά τό αφήσω έτσι;
      Δεν υπάρχει πρόβλημα με το Region.
      Έτσι και το Region δεν θα επηρεάσει τις λειτουργίες που προσφέρει η ROM, επειδή είναι Custom ROM και όχι η Original που βάζει ειδικούς περιορισμούς ανά περιοχή (Region) ;)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Δεν είναι προρυθμισμένο από την xtrv.Κατά το πρώτο σετάρισμα του κινητου,ο χρήστης επιλέγει γλώσσα και περιοχή και κατόπιν ακολουθεί η διαμόρφωση.Όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία,γίνεται η κανονική εκκίνηση της συσκευής έχοντας αυτές τις ρυθμίσεις.
    • Ο/H Octaviastikos έγραψε:

      Πιστοποιηση ίσον κλειδωμένος bootloader
      αρα δηλαδη εγω με την global eu mama rom (οπως ακριβώς το αγόρασα) αν κλειδωσω τον bootloader θα ξανα εχω πιστοποιηση;;;γιατι ο Nikos5150 στο 160 post ειπε οτι θα επανελθει μονη της η πιστοποιηση σε λιγες μερες αν μεινω με ξεκλειδωτο bootloader.;
      υπαρχει περίπτωση να φταίει εκείνο πού είχα κάνει στην xtrv για να επανέλθει η πιστοποίηση; καί τώρα να μήν έχω ούτε εδώ;
      Η μήπως φταίει ότι όταν φλασαρα την μαμά ROM στο miflash μου έβγαλε errors checkpoint παρόλο πού φαινόταν ότι είχε τελειώσει καί τελικά άνοιξε κανονικά μόνη τής η συσκευή με περασμένη την μαμά Ρομ.η απλά πρέπει να κλείδωσω τόν bootloader για να έρθει πάλι η πιστοποίηση;τι ισχυει τελικα;;

      επισεις αν αφησω ξεκλειδωτο το bootloader υπάρχει κίνδυνος για κακόβουλο λογισμικό προς τη συσκευή μου;ειναι ποιο ευαλωτη με λιγα λογια;;;



      ποια η διαφορα μεταξυ αυτων των 2 rom;;;;


      γίνετε να έχω μαμά Ρομ me twrp Kai όχι miui recovery; γιατί μου αρέσει πολύ ο twrp.
    • Διαφήμιση