Διαφήμιση

Βοήθεια για Εγκατάσταση της ελληνικής rom σε Poco X3 Pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • σε ευχαριστω, οποτε ειναι οπως τα ειπα και εγω, root και χειροκινητη εγκατασταση..
      Ελεγα μηπως δεν το κανω root αλλα δε νομιζω να το γλιτωνουμε τελικα..
    • δεν διατρέχεις κίνδυνο αν έχεις root και ----δεν διαγράψεις κάποιο αρχείο από το /system
      ----δεν εγκαταστήσεις πρόσθετα στο magisk που μπορεί να επηρρεάσουν τη λειτουργία της συσκευής σου
    • μια χαρα, επισης μια χαζη ερωτηση, σε καθε νεα rom που θα εγκαθιστω, θα πρεπει να περναω οοολες τις εφαρμογες μου καθε φορα απο την αρχη?
    • Διαφήμιση
    • Σε κάθε νέα έκδοση κάνεις εγκατάσταση χωρίς format data,δεν χάνεις εφαρμογές/ρυθμίσεις/δεδομένα.Καλό είναι να έχεις backup,ποτέ δεν ξέρεις πότε θα κάτσει η στραβή.Μπορείς και με το twrp αλλά και μέσα από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου σου.
    • Παιδιά εγώ μέχρι τώρα τα τσέκαρα όλα και δουλεύουν τέλεια ηχογραφήσεις,πιστοποιήσεις τα πάντα.

      Μόνο το root θα χάνετε όταν θα κάνω αναβάθμιση αλλά μικρό το κακό, θα ξαναπερνάω το magisk.

      1) είναι φυσιολογικό με κλειστό messenger να μην μου έρχονται ειδοποιήσεις για μηνύματα; Μόνο όταν το έχω ανοιχτό μου έρχονται ειδοποιήσεις ότι έχω μήνυμα; Είναι θέμα xtrv rom η έτσι ήταν καί στην μαμά Ρομ;δεν θυμάμαι γιατί δεν τη κράτησα πολύ την μαμά Ρομ.

      2) ο βοηθός της google γιατί δεν μπορεί να αναγνωρίσει τα ελληνικά;
      Επίσης έχω τηλεόραση με Google voice assistant.πως μπορώ να τη συνδέσω με το κινητό και να δίνω φωνητικές εντολές για να ανοίγει η τηλεόραση παράδειγμα;

      3) μπορώ να εγκαταστήσω dolby atmos;
    • ρε παιδια εκανα πιστευω σωστα ολη την διαδικασια για root μεσω twrp και οπως βλεπετε και στις παρακατω φωτος ολα ενια σωστα, αλλα παρολα αυτα το google play δεν παιρνει πιστοποιηση. Και επανεκινησεις εκανα, αλλα δεν βλεπω διαφορα. Κανω κατι λαθος?
      Βασικα δεν μου περναει το τεστ της πιστοποιησης, αλλα πως φτιαχνεται αυτο?
      Images
      • εικόνα_Viber_2021-10-03_22-34-27-750.jpg

        119,36 kB, 720×1.600, viewed 46 times
      • εικόνα_Viber_2021-10-03_22-35-02-545.jpg

        91,14 kB, 720×1.600, viewed 43 times
      • εικόνα_Viber_2021-10-03_22-35-22-459.jpg

        77,85 kB, 720×1.600, viewed 44 times
      • εικόνα_Viber_2021-10-03_23-02-28-177.jpg

        42,59 kB, 720×1.600, viewed 47 times
    • Ο/H blackm76 έγραψε:




      1) είναι φυσιολογικό με κλειστό messenger να μην μου έρχονται ειδοποιήσεις για μηνύματα; Μόνο όταν το έχω ανοιχτό μου έρχονται ειδοποιήσεις ότι έχω μήνυμα; Είναι θέμα xtrv rom η έτσι ήταν καί στην μαμά Ρομ;δεν θυμάμαι γιατί δεν τη κράτησα πολύ την μαμά Ρομ.
      Images
      • FB_IMG_1633287509947.jpg

        70,21 kB, 1.080×686, viewed 37 times
    • Διαφήμιση
    • #bilias78 ποίο πίσω μερικές σελίδες σε αυτό το post έχει βίντεο πού ανάρτησα με οδηγίες.αν τίς ακολουθήσεις πιστά θα τά καταφέρεις.

      #tomsak ευχαριστώ θα το δοκιμάσω αύριο.

      Παρατήρησα κάτι όμως στην συσκευή μου.στις ρυθμίσεις στην περιοχή λέει Ηνωμένο Βασίλειο καί όχι Ελλάδα .να το βάλω Ελλάδα η είναι έτσι προρυθμισμενο από την xtrv για κάποιο λόγο καί πρέπει νά τό αφήσω έτσι;
    • το περασα τελικα, ασε τι ηθελε για να παιξει δεν λεγεται.... γιατι εχουν γινει ολα τοσο δυσκολα ρε παιδια?
      Αληθεια dolby atmos εχει η τελευταια rom?
    • Η άποψη μου τις 2 μέρες που έχω πέσει την xrtv rom πάντως δεν είναι και ή καλύτερη. Δυστυχώς για κάποιες βασικές εφαρμογές που χρησιμοποιω όπως το ντεφλιξ, έκανα root με αποτέλεσμα να έχω πολλές διαφημίσεις τώρα, ενώ πριν δεν είχα και το πιο βασικό ότι η μπαταρία πέφτει πολύ πιο γρήγορα από ό,τι πριν περάσω την καινούρια rom.
      Τι προτείνετε;
    • Ο/H bilias78 έγραψε:

      Η άποψη μου τις 2 μέρες που έχω πέσει την xrtv rom πάντως δεν είναι και ή καλύτερη. Δυστυχώς για κάποιες βασικές εφαρμογές που χρησιμοποιω όπως το ντεφλιξ, έκανα root με αποτέλεσμα να έχω πολλές διαφημίσεις τώρα, ενώ πριν δεν είχα και το πιο βασικό ότι η μπαταρία πέφτει πολύ πιο γρήγορα από ό,τι πριν περάσω την καινούρια rom.
      Τι προτείνετε;
      Για τίς διαφημίσεις adaway.αν καί Γενικά η xtrv έχει λιγότερες.

      Για τήν μπαταρία ίσως και σέ μένα να πέφτει λίγο γρηγορότερα αλλά μικρό το κακό.

      Εγώ Παρατήρησα κάτι όμως στην συσκευή μου.στις ρυθμίσεις στην περιοχή λέει Ηνωμένο Βασίλειο καί όχι Ελλάδα .να το βάλω Ελλάδα η είναι έτσι προρυθμισμενο από την xtrv για κάποιο λόγο καί πρέπει νά τό αφήσω έτσι;
    • Διαφήμιση
    • Μα υποτιθεται οτι ο πιο βασικος λογος μετα απο τιςλ ιγες εφαρμογες που εχει η χtrv, ειναι η μικροτερη καταναλωση μπαταριας. Εγω δεν ειμαι ευχαριστημενος παντως απο το αποτελεσμα.
      Βεβαια ειμαι υπερβολικος που εβαλα custom rom σε ενα κινητο που φυσαει, αλλα ηθελα πολυ να το κανω, αλλα και παλι υποτιθεται οτι την εβαλα για καλυτερο απο ελεσμα και οχι χειροτερο. Ρωταω σαν νεος για να δω αν κανω κατι λαθος και να το διορθωσω..