Διαφήμιση

Mi Band 5 και απορίες-πρόβλημα με μπαταρία

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Mi Band 5 και απορίες-πρόβλημα με μπαταρία

      Καλησπέρα
      Πήρα την Παρασκευή το βράδυ 2 miband 5. Δεν είχαν καθόλου μπαταρία και μετά από 5 λεπτά σύνδεσης με τον φορτιστή τους, άναψε η οθόνη και άρχισαν να φορτίζουν.
      Μετά το τέλος της φόρτισης 100% με το που αφαίρεσα τον φορτιστή, στο 3λεπτο έπεσε στο 98%
      Έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές και τα άφησα όλο το βράδυ στην φόρτιση.
      Από το Σάββατο το πρωί μέχρι σήμερα η μπαταρία είναι στο 45%
      Το ίδιο συμβαίνει και στα 2 miband.
      Λογικά η μπαταρία θα κρατήσει γύρω στις 3 μέρες. Καμία σχέση οι 14 μέρες που αναφέρονται.
      Υπάρχει κάποια συμβουλή για το τι πρέπει να κάνω μήπως διορθωθεί το πρόβλημα;
      Στο κατάστημα μου είπαν να το αφήσω 24 ώρες στον φορτιστή και θα φτιάξει.
      Μούφα μου κάνει αυτό γιατί όταν φτάσει το 100% σταματάει η φόρτιση. Δεν ξέρω που μπορεί να βοηθήσει, αλλά θα το κάνω γιατί δεν έχω άλλη λύση.
      Απλά σκέφτομαι ότι και άλλο να μου δώσει, λογικά το ίδιο πρόβλημα θα έχει, εφόσον 2 που πήρα έχουν το ίδιο θέμα.
      Σε ερώτηση μου αν τα έχει πολύ καιρό και έχει χαλάσει η μπαταρία, μου είπε ότι είναι νέα η παραλαβή και δεν τα έχει καιρό.