Διαφήμιση

[Stable] MIUI V13.X.X.X ROM (Λίστα διαθέσιμων MIUI 12 & 13 ROM) Ενημέρωση 17/12/2022

    • ROM
    • Xiaomi
    • Miui Stable

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Δεν φταιει η ρομ.. Ωραίος ο τεχνικός πάντως..
    • Ο/H lbchX έγραψε:

      Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Ο/H lbchX έγραψε:

      Υ.Γ Ήρθε mail ότι θα καταργηθεί το NFC pay μέσω winbank!
      Δεν καταργείται η πληρωμή μέσω NFC, απλά θα μπορεί να γίνει αποκλειστικά μέσα από την ίδια την εφαρμογή της τράπεζας που υπάρχει στο Google play και όχι από τρίτες εφαρμογές. ;)
      Ακόμα και έτσι, προς το παρόν τουλάχιστον, δεν μ'αφήνει να προσθέσω την κάρτα της Πειραιώς...
      Ακόμα συνεχίζεται το πρόβλημα με το NFC, μάλιστα έχω απενεργοποιήσει και στο Magisk και το Winbank και το Google Pay, για να μην το βλέπει, σε περίπτωση που.

      Αλλά δεν ξέρω, μου φαίνεται θα πρέπει να έχω και το πορτοφόλι μου, μέχρι να πάρω κανένα κινητό!
    • Διαφήμιση
    • Ο/H ptoube έγραψε:

      Ο/H kostakislarisa έγραψε:

      Ο/H ptoube έγραψε:

      μάλλον έχει κολλήσει το power button. μπορώ κάπως να το κλείσω; υπάρχει περίπτωση να φταίει ότι δεν είχα σιμ μέσα; πάντως κάνουμε κλικ κανονικά
      Μόνο αν είσαι τυχερός και πιάσει κάποια στιγμή το κουμπί. Όχι δεν φταίει ότι δεν είχες σιμ. Έχει χαλάσει το κουμπί και αυτό πάει πακέτο με τα κουμπιά της έντασης. Σαν ανταλλακτικό δεν είναι ακριβό, περισσότερο κοστίζει η εργασία να στο αλλάξουν.
      Το πήγα σε ένα τεχνίτη μου είπε ότι μάλλον φταίει το xtrv και θα το κάνει επαναφορά, του λέω φταίει το κουμπί, είπε θα το δει..... Θα το σακτέψει και μετά θα πρέπει να τα περνάω όλα από την αρχή αλλά τι να κάνω.... θα δούμε.... Ευχαριστώ για όλα, θα σας ξαναχρειαστώ μόλις το παραλάβω!
      τέλος καλό όλα καλά! Το είδε ο chief τεχνικός και είπε ότι φταίει το κουμπί και τίποτε άλλο. Οπότε το άλλαξε, παρέλαβα σήμερα και όλα καλά. Σε ευχαριστώ πολύ όλους για άλλη μια φορά με σώσατε!
    • Κάνανε μια ενημέρωση στο Google pay και συνεχίζει να μου λέει "Πρόβλημα επικοινωνίας με την τράπεζα και ότι δεν λειτουργεί το NFC"!!

      Ενώ φυσικά με Winbank Pay πληρώνω κανονικά, ακόμα..!
    • Ο/H lbchX έγραψε:

      Κάνανε μια ενημέρωση στο Google pay και συνεχίζει να μου λέει "Πρόβλημα επικοινωνίας με την τράπεζα και ότι δεν λειτουργεί το NFC"!!

      Ενώ φυσικά με Winbank Pay πληρώνω κανονικά, ακόμα..!
      ΠΙθανως σχετιζεται με το δικο μου παρομοιο προβλημα... Στα καλα καθουμενα σημερα σε Mi 10T Pro εμφανιστηκε μηνυμα απο το google pay οτι το NFC σταματαει να δουλευει γιατι βρισκει πειραγμενη τη συσκευη με custom rom η/και ξεκλειδωτο boot loader. Σε αλλο νημα που το συζηταμε μου προτειναν να περασω την τελευταια xiaomi.eu για να στρωσει.. απλως δεν ειμαι σιγουρος αν κανει 13 η θελει 14 και αν δουλεψει σωστα στο συγκεκριμενο ενω παραλληλα αν χρειαζομαι format...
      ____________________

      Join us at : Laser Engraving Greece !
    • Ο/H gsfak έγραψε:

      Ο/H lbchX έγραψε:

      Κάνανε μια ενημέρωση στο Google pay και συνεχίζει να μου λέει "Πρόβλημα επικοινωνίας με την τράπεζα και ότι δεν λειτουργεί το NFC"!!

      Ενώ φυσικά με Winbank Pay πληρώνω κανονικά, ακόμα..!
      ΠΙθανως σχετιζεται με το δικο μου παρομοιο προβλημα... Στα καλα καθουμενα σημερα σε Mi 10T Pro εμφανιστηκε μηνυμα απο το google pay οτι το NFC σταματαει να δουλευει γιατι βρισκει πειραγμενη τη συσκευη με custom rom η/και ξεκλειδωτο boot loader. Σε αλλο νημα που το συζηταμε μου προτειναν να περασω την τελευταια xiaomi.eu για να στρωσει.. απλως δεν ειμαι σιγουρος αν κανει 13 η θελει 14 και αν δουλεψει σωστα στο συγκεκριμενο ενω παραλληλα αν χρειαζομαι format...
      Να σου πω την μαύρη αλήθεια επειδή μου'χε συμβεί και στο NFC του Winbank και έπρεπε να κάνω hide από το Magisk...

      Δεν ξέρω τί παίζει, ελπίζω να φτιάξει γιατί μου φαίνεται θα πρέπει να είμαι με το πορτοφόλι!
    • Διαφήμιση
    • Ο/H lbchX έγραψε:

      Ο/H gsfak έγραψε:

      Ο/H lbchX έγραψε:

      Κάνανε μια ενημέρωση στο Google pay και συνεχίζει να μου λέει "Πρόβλημα επικοινωνίας με την τράπεζα και ότι δεν λειτουργεί το NFC"!!

      Ενώ φυσικά με Winbank Pay πληρώνω κανονικά, ακόμα..!
      ΠΙθανως σχετιζεται με το δικο μου παρομοιο προβλημα... Στα καλα καθουμενα σημερα σε Mi 10T Pro εμφανιστηκε μηνυμα απο το google pay οτι το NFC σταματαει να δουλευει γιατι βρισκει πειραγμενη τη συσκευη με custom rom η/και ξεκλειδωτο boot loader. Σε αλλο νημα που το συζηταμε μου προτειναν να περασω την τελευταια xiaomi.eu για να στρωσει.. απλως δεν ειμαι σιγουρος αν κανει 13 η θελει 14 και αν δουλεψει σωστα στο συγκεκριμενο ενω παραλληλα αν χρειαζομαι format...
      Να σου πω την μαύρη αλήθεια επειδή μου'χε συμβεί και στο NFC του Winbank και έπρεπε να κάνω hide από το Magisk...
      Δεν ξέρω τί παίζει, ελπίζω να φτιάξει γιατί μου φαίνεται θα πρέπει να είμαι με το πορτοφόλι!
      @gsfak δυστυχώς δεν βλέπω φως (προς το παρόν), μέχρι και έναν Ινδό είδα στο YouTube για το Magisk Hide, υποτίθεται χρησιμοποιεί ένα module, αλλά διαπίστωσα ότι το'χω και αυτό ενεργοποιημένο.....

      Η μόνη λύση (αν πιάνει κάτι τέτοιο), είναι όταν γίνει η κατάργηση, να υπάρχουν στο Internet παλιές εκδόσεις του Winbank..

      Σημ: στα tests που έκανα, έβγαλα κατά λάθος το παλιό winbank και μπήκε το καινούργιο, με αποτέλεσμα να φύγει και το "pay"... βρήκα στο Internet παλαιότερη έκδοση και έπιασε!

      Αυτά, δεν ξέρω, δεν θα ήθελα να χάσω το Root!
    • Ρε παιδιά τελικά φτιάξανε τα Updates των Roms, γιατί ξαφνικά είδα ότι υπάρχει ενημέρωση Rom ή το κιν μου επανήλθε μόνο του σε παλιά έκδοση :/ ?
    • [Stable] MIUI V13.X.X.X ROM (Λίστα διαθέσιμων MIUI 12 & 13 ROM) Ενημέρωση 17/12/2022

      Ο/H lbchX έγραψε:

      Ο/H lbchX έγραψε:

      Ο/H gsfak έγραψε:

      Ο/H lbchX έγραψε:

      Κάνανε μια ενημέρωση στο Google pay και συνεχίζει να μου λέει "Πρόβλημα επικοινωνίας με την τράπεζα και ότι δεν λειτουργεί το NFC"!!

      Ενώ φυσικά με Winbank Pay πληρώνω κανονικά, ακόμα..!
      ΠΙθανως σχετιζεται με το δικο μου παρομοιο προβλημα... Στα καλα καθουμενα σημερα σε Mi 10T Pro εμφανιστηκε μηνυμα απο το google pay οτι το NFC σταματαει να δουλευει γιατι βρισκει πειραγμενη τη συσκευη με custom rom η/και ξεκλειδωτο boot loader. Σε αλλο νημα που το συζηταμε μου προτειναν να περασω την τελευταια xiaomi.eu για να στρωσει.. απλως δεν ειμαι σιγουρος αν κανει 13 η θελει 14 και αν δουλεψει σωστα στο συγκεκριμενο ενω παραλληλα αν χρειαζομαι format...
      Να σου πω την μαύρη αλήθεια επειδή μου'χε συμβεί και στο NFC του Winbank και έπρεπε να κάνω hide από το Magisk...
      Δεν ξέρω τί παίζει, ελπίζω να φτιάξει γιατί μου φαίνεται θα πρέπει να είμαι με το πορτοφόλι!
      @gsfak δυστυχώς δεν βλέπω φως (προς το παρόν), μέχρι και έναν Ινδό είδα στο YouTube για το Magisk Hide, υποτίθεται χρησιμοποιεί ένα module, αλλά διαπίστωσα ότι το'χω και αυτό ενεργοποιημένο.....

      Η μόνη λύση (αν πιάνει κάτι τέτοιο), είναι όταν γίνει η κατάργηση, να υπάρχουν στο Internet παλιές εκδόσεις του Winbank..

      Σημ: στα tests που έκανα, έβγαλα κατά λάθος το παλιό winbank και μπήκε το καινούργιο, με αποτέλεσμα να φύγει και το "pay"... βρήκα στο Internet παλαιότερη έκδοση και έπιασε!

      Αυτά, δεν ξέρω, δεν θα ήθελα να χάσω το Root!
      Στο δικό μου Mi 10T Pro χωρίς root, με rom xiaomi.eu MIUI V14.0.5.0.SJDCNXM | stable και Google wallet version 2.186.523463501 δεν έχω κανένα πρόβλημα λειτουργίας της εφαρμογής Google wallet.
      Σε οτι αφορά την πληρωμή με nfc μέσω της εφαρμογής winbank, μου είχε σταλεί μήνυμα οτι θα σταματήσει να υπάρχει ως λειτουργία μιας και έγινε μετάβαση στο Google wallet.
    • @MIUI_ART έκανα flash ξανά το TWRP Recovery αλλά δεν θέλει να μπει, μήπως να έβαζα την τελευταία ROM απ'ό,τι είδα την 13.0.4,
      αν θα έφτιαχνε?
      Από την άλλη μπορώ να κάνω Update στην ήδη υπάρχουσα, χωρίς TWRP ή fastboot?
    • Διαφήμιση
    • Προσπαθώ να κατεβάσω τις fastboot rom για το Mi 11 Pro/Ultra και δεν μπορώ να κατεβάσω καμία απο τις 3 που έχει διαθέσιμες. Το μήνυμα που βγάζει το Android File Host ειναι No Mirrors Found