Διαφήμιση

Πρόβλημα αναγνώρισης sim κάρτας!

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πρόβλημα αναγνώρισης sim κάρτας!

      Καλησπέρα!
      Πριν 20 μέρες αγόρασα στο Xiaomi Redmi 9s! Ενώ όλα λειτουργούσαν όπως ήθελα μετά από κανά δύο μέρες το κινητό δεν αναγνώριζε την κάρτα sim slot1 και έτσι αναγκάστηκα και την έβαλα στη slot 2 όπου μέχρι και σήμερα δούλευε κανονικά. Παρολαυτά σήμερα το απόγευμα έκανα μια κλήση και διακόπηκε δηλαδή παρουσίασε πρόβλημα και η slot2. έβγαλα την sim και την ξαναέβαλα στη slot2 και τελικά την αναγνώρισε πάλι. Είμαι κάτοχος κάρτας WIND εδώ και 2 χρόνια. Μήπως πρέπει να πάω σε ένα κατάστημα Wind να αλλάξω/ανανεώσω τη sim κάρτα μου ή μήπως να αλλάξω πάροχο αν ξαναεμφανιστεί το πρόβλημα ή ίσως φταίει η καινούργια μου συσκευή?
      Ευχαριστώ προκαταβολικά!
    • Ο/H Jungleyes έγραψε:

      Καλησπέρα!
      Πριν 20 μέρες αγόρασα στο Xiaomi Redmi 9s! Ενώ όλα λειτουργούσαν όπως ήθελα μετά από κανά δύο μέρες το κινητό δεν αναγνώριζε την κάρτα sim slot1 και έτσι αναγκάστηκα και την έβαλα στη slot 2 όπου μέχρι και σήμερα δούλευε κανονικά. Παρολαυτά σήμερα το απόγευμα έκανα μια κλήση και διακόπηκε δηλαδή παρουσίασε πρόβλημα και η slot2. έβγαλα την sim και την ξαναέβαλα στη slot2 και τελικά την αναγνώρισε πάλι. Είμαι κάτοχος κάρτας WIND εδώ και 2 χρόνια. Μήπως πρέπει να πάω σε ένα κατάστημα Wind να αλλάξω/ανανεώσω τη sim κάρτα μου ή μήπως να αλλάξω πάροχο αν ξαναεμφανιστεί το πρόβλημα ή ίσως φταίει η καινούργια μου συσκευή?
      Ευχαριστώ προκαταβολικά!
      Εάν είναι παλιά η κάρτα SIM και ειδικά κομμένη, το καλύτερο που έχεις να πας να την αλλάξεις με κάποια καινούργια, για να μην έχεις προβλήματα... :D
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Εάν είναι παλιά η κάρτα SIM και ειδικά κομμένη, το καλύτερο που έχεις να πας να την αλλάξεις με κάποια καινούργια, για να μην έχεις προβλήματα...

      Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!
      Δεν θυμάμαι να την έχω κόψει αλλά σίγουρα την έχω 2-3 χρόνια. Το 1ο που θα κάνω είναι να πάω σε ένα κατάστημα WIND και να την αντικαταστήσω! :thumbsup:
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Jungleyes έγραψε:

      Δεν θυμάμαι να την έχω κόψει αλλά σίγουρα την έχω 2-3 χρόνια. Το 1ο που θα κάνω είναι να πάω σε ένα κατάστημα WIND και να την αντικαταστήσω!
      Εάν είναι 2-3 χρονών η κάρτα, κανονικά δεν θα έπρεπε να έχει κάποιο πρόβλημα αφού όλες οι σύγχρονες κάρτες έχουν τα απαραίτητα κοψίματα μόνες τους χωρίς να χρειάζεται η πρέσα-κόφτης που συνήθως χρησιμοποιούσαν παλιά...

      Ωστόσο δεν αποκλείεται να έπεσες σε προβληματικό κομμάτι.... ;)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Ο/H Jungleyes έγραψε:

      Δεν θυμάμαι να την έχω κόψει αλλά σίγουρα την έχω 2-3 χρόνια. Το 1ο που θα κάνω είναι να πάω σε ένα κατάστημα WIND και να την αντικαταστήσω!
      Εάν είναι 2-3 χρονών η κάρτα, κανονικά δεν θα έπρεπε να έχει κάποιο πρόβλημα αφού όλες οι σύγχρονες κάρτες έχουν τα απαραίτητα κοψίματα μόνες τους χωρίς να χρειάζεται η πρέσα-κόφτης που συνήθως χρησιμοποιούσαν παλιά...
      Ωστόσο δεν αποκλείεται να έπεσες σε προβληματικό κομμάτι.... ;)
      Μάλλον προβληματική είναι γιατί μου το είχε κάνει και σε ένα Samsung Galaxy A20e αλλά την έβγαλα και την έβαλα πάλι και restart και έφτιαξε!
      Ευχαριστώ!
      Θα ενημερώσω για ότι νεότερο!