Διαφήμιση

Redmi Note 6 pro δεν ανάβει

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Redmi Note 6 pro δεν ανάβει

      έχω ένα Redmi Note 6 pro , δυομιση χρονών, δίχως κανένα πρόβλημα ως τώρα. Το έκλεισα πριν δυο μέρες και ότα επιεχήρησα να το ανοιξω δεν αναβε πια. Κόλλησς μια στο λόγκο και μετά πήγα να μπω στο fastboot ,Μπήκε το έκλεισα και μετά τέλος. Δεν ανάβει πια.Το πήγα σε τεχνικό και μου είπε πως δεν μπορεί να κάνει τίποτα διότι δεν ανάβει το τηλέφωνο καθόλου. Πάτησα και τα κουμπιά στο πλάι, power off + volume up, power off + volume up κλπ αλλά τίποτα πλέον. Η μπαταρία ήταν στο 98%. Το χε κάνει και πριν ένα μήνα περίπου ξανά. Κόλλησε στο λόγκο, με επανεκκίνησή λύθηκε.Μια αναβάθμιση στο ρολόι , απ'όσο θυμάμαι ήρθε.Οποίος μπορεί ας βοηθήσει.Επείγομαι
    • θα πρέπει να το συνδέσεις σε υπολογιστή να δεις αν ακούγεται ήχος σύνδεσης αρχικά.
      Δες αν το εμφανίζει στις θύρες com.
      Αν πιάνει το χερι σου άνοιξε το καπάκι και αποσύνδεσε την μπαταρία να δεις αν αλλάζει κάτι.
      Άστο εκτός μπαταρίας καμιά ωρα και μετά δοκίμασε να το συνδέσεις στο ρεύμα.


    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      θα πρέπει να το συνδέσεις σε υπολογιστή να δεις αν ακούγεται ήχος σύνδεσης αρχικά.
      Δες αν το εμφανίζει στις θύρες com.
      Αν πιάνει το χερι σου άνοιξε το καπάκι και αποσύνδεσε την μπαταρία να δεις αν αλλάζει κάτι.
      Άστο εκτός μπαταρίας καμιά ωρα και μετά δοκίμασε να το συνδέσεις στο ρεύμα.
      Το έδωσα σε τεχνικό και μου είπε πως δε μπορεί να το φτιάξει. Τηλεφώνησα στην Xiaomi στην Αθήνα στο servce μου ζητήσαν το ΙΜΕΙ.Εν τω μεταξύ το είχα πάρει από το Σκρουτζομάγαζο, που δεν ξέρω που το είχα πάρει αρχικά. Τηλεφώνησα στο Σκρουτζομάγαζο δεν απαντάει κανείς.
      Λέτε να έχει μπρικάρει ή κάτι άλλο; Κάποιο σέρβις ξέρετε που να μπορεί να το κάνει; Στη Λάρισα βρίσκομαι αλλά με ένα κούριερ φτάνει πάντου.
    • Διαφήμιση
    • Πιστεύω θα είναι μητρική πλακέτα αλλά θα πρέπει κάποιος να το δει. Από πού το πήρες ;


    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Πιστεύω θα είναι μητρική πλακέτα αλλά θα πρέπει κάποιος να το δει. Από πού το πήρες ;
      Από 'ένα Σκρουτζομάγαζο το mygad.gr. Απάντησαν τελικά απόψε στο τηλέφωνο. Ζήτησαν να το στείλω.Θα δούμε. Από Κίνα έκανε την εισαγωγή μου είπε …Πόσο πάνε οι πλακέτες αν χρειαστεί αλλαγή;
    • Δεν αξίζει να κάνεις αλλαγή άσε που δεν θα βρεις πλακέτα καινούρια.
      Στείλε το κ βλέπουμε.


    • Διαφήμιση
    • Ο τεχνικός μου τηλεφώνησε πριν λίγο και μου είπε πως δοκίμασε τα πάντα και δεν μπορεί να το κάνει.Πιθανολογεί κάποιο πως κράσαρε η μνήμη.

      Σε κάποιον άλλο που τηλεφώνησα στην Αττική, που τον βρήκα απ το γκουγκλ , μου λέει πως κάποιο πρόβλημα στην πλακέτα και να του στείλω(χρεώνει 10 ευρώ) τον έλεγχο)

      Υπάρχει κάποιο αξιόπιστο σέρβις να το στείλω;
    • Καλημέρα. Για αρχή αν πιάνουν τα χέρια σου βγάλε καπάκι και δοκίμασε να το συνδέσεις σε υπολογιστή χωρίς μπαταρία, για να δεις αν θα το αναγνωρίσει και με τι όνομα (αν δε το δει καθόλου είναι άσχημο). Άστο για λίγες ώρες χωρίς μπαταρία, σύνδεσε την και δοκίμασε πάλι(αν δε το δει και τώρα ακόμα πιο άσχημα). 99% πας για μητρική (ασύμφορο αν βρεθεί). Αν είχε εγγύηση καλό ήταν να πήγαινε στο κατάστημα (εδώ είναι που χρειάζεται infoquest και όχι σκρουτζομάγαζα). Κάνε μια δοκιμή με άνοιγμα πλάτης. Απο Ali 50 ευρώ με μεταφορικά 64 γιγα μεταχειρισμένη.
    • Που το έστειλες το τηλέφωνο στους ίδιους ;


    • Διαφήμιση
    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Που το έστειλες το τηλέφωνο στους ίδιους ;
      Το 'έστειλα στο μαγαζί από όπου το αγόρασα έπειτα από συνεννόηση. Λογικά θα φτάσει αύριο.