Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Poco F3

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H GEORGE13 έγραψε:

      Απο τον updater;

      Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Οχι, κατέβασμα στον Η/Υ και απο εκεί μέσω fastboot. Δεν γίνεται αλλιώς! Αφου ειναι fastboot η ρομ.

      Ο/H cotiric1981 έγραψε:

      εχω την σταθερη fastbootl miui 13.0.2 πως κανω updateστην 13.0.3 χωρις να χασω δεδομενα???
      Κατέβασμα στον Η/Υ και απο εκεί μέσω fastboot. Δεν γίνεται αλλιώς! Αφου ειναι fastboot η ρομ. Απλά θα τρέξεις το .BAT που κανει update και όχι fοrmat daτa
      Υ.Γ. Την πουτ@νατηνΚλητική ουτε αυτήν την χρειαζόμαστε πλέον; X(
    • Καλησπέρα και από μένα,

      Μετά την ανεπιτυχή εγκατάσταση της ελληνικής rom, έχω κάνει backup τις εφαρμογές μου στο pc.

      Ξέρει κανείς πως τις ξαναπερνάμε πίσω στην συσκευή?? Θέλει προγραμματάκι ?
    • Διαφήμιση
    • Απορία: γιατί κάνετε backup τις εφαρμογές σας? Αφού αν έχετε συγχρονίσει με google, κατεβαίνουν μια χαρά. Το ίδιο ισχύει και για επαφές, αρχείο κλήσεων, sms κ.λπ. Μόνο αν θέλετε τα δεδομένα των εφαρμογών χρειάζεστε backup - ειδικού τύπου αν δεν είμαστε root. Αυτό που δεν έχω δοκιμάσει βέβαια είναι αν το mi backup, σώζει και το γενικό setup/layout της συσκευής. Παλιότερα υπήρχε αυτή η επιλογή όταν έκανες backup, τελευταία δεν έχω δει κάποια σχετική επιλογή.

      Ευκαιρίας δοθείσης, να πω ότι έβαλα κι εγώ πριν καμιά βδομάδα την τελευταία stable 13.03 - πολύ πιο... stable από την προηγούμενη developer xtrv που μου έκανε διάφορα ψιλοπροβλήματα συν battery leak, ενώ τώρα είμαι "άρχοντας" - βγάζω άνετα 1,5-2 μέρες με μέτρια χρήση. Επίσης βλέπω ότι το miui έχει πλέον ωριμάσει πολύ, με εξαιρετικές δυνατότητες παραμετροποίησης. Γενικώς μάλλον αυτή είναι η έκδοση λογισμικού που θα έπρεπε να έχει η συσκευή όταν κυκλοφόρησε...

      edit: το μόνο που δεν έχω καταφέρει, είναι να μην κλείνουν οι "κλειδωμένες" εφαρμογές π.χ. το DNS66 όταν καθαρίζω μνήμη...

      edit2: τελικά όποιος ψάχνει βρίσκει. Για κλείδωμα εφαρμογών, πάμε στην εφαρμογή Ασφάλεια->γρανάζι πάνω δεξιά->ενίσχυση ταχύτητας->κλείδωμα εφαρμογών->διαλέγουμε εφαρμογή και τραβάμε τον "σύρτη" δεξιά. Λεπτομέρεια: το κλασσικό λουκέτο που χρησίμευε για να κάνει αυτήν την δουλειά, πρέπει να μείνει ανοιχτό, αλλιώς δεν... :D
      "στα πενήντα σου συνειδητοποιείς ότι ένα ρολόι των 50€ δείχνει την ίδια ώρα με ένα των 50.000€"

      Το μήνυμα επεξεργάστηκε 1 φορά, τελευταία από τον/ην cacau: Χρήσιμες πληροφορίες ().

    • Εχει κανείς προβλημα με GPS? Δεν lockαρει σωστά, μια με δείχνει εδώ, μια 50-100 μετρα πιο μπροστά και μετά πάλι στην σωστή θέση. DATA on / wifi on, με σωστά δικαιώματα και battery: Νο restrictions. Αυτό συμβαίνει και με google maps και με αθλητικές εφαρμογές τύπου Strava (κλειδωμένες, να μην κλείνουν).
      Υ.Γ. Την πουτ@νατηνΚλητική ουτε αυτήν την χρειαζόμαστε πλέον; X(
    • Καλησπέρα παιδιά είχα την official eeu στην τελευταία έκδοση, ξεκλείδωσα το κινητό και έβαλα με τις οδηγίες την τελευταία xtrv, ξεκίνησε κανονικά έκανα το σεταρισμα και μετά έκανε επανεκκίνηση μόνο του το κινητό. Και το κακό είναι ότι μπαίνει σε flashtool. Κάνω επανεκκίνηση στο σύστημα και μετά από λίγο ξαφνικά ξανά μπαίνει στο twrp το δικό του. Τι φταίει ξέρει κανείς; Έβαλα arrow για την ώρα δουλεύει μια χαρά, αλλά προτιμώ miui 13
    • Διαφήμιση
    • Ο/H tzifos έγραψε:

      Εχει κανείς προβλημα με GPS? Δεν lockαρει σωστά, μια με δείχνει εδώ, μια 50-100 μετρα πιο μπροστά και μετά πάλι στην σωστή θέση. DATA on / wifi on, με σωστά δικαιώματα και battery: Νο restrictions. Αυτό συμβαίνει και με google maps και με αθλητικές εφαρμογές τύπου Strava (κλειδωμένες, να μην κλείνουν).
      Μάλλον φτιάχτηκε, αύριο θα κάνω περισσότερες δοκιμές.

      Έπρεπε να απενεργοποιήσω το Google Location Accuracy (γελάμε) services (Settings->Location->Location Services->Google location Accuracy σε OFF) !!! Όταν είναι ενεργοποιημένο σαν να δίνει προτεραιότητα στην θέση από Κεραία κινητής/Wifi/etc που δεν ειναι και πολύ accurate σε σχέση με το GPS με αποτέλεσμα να υπάρχει πρόβλημα!!!!

      @MIUI_ART μάλλον πρέπει να δείτε αυτό το θέμα μήπως είναι πρόβλημα στην ROM.
      Υ.Γ. Την πουτ@νατηνΚλητική ουτε αυτήν την χρειαζόμαστε πλέον; X(
    • Ο/H spiros aligizakis έγραψε:

      Flashtool εννοούσα recovery κόλλησα στη λέξη χαχα
      Κάνε πάλι flash την ROM από επάνω χωρίς να κάνεις κάποιο Factory reset.
      Αυτού του είδους τα προβλήματα προέρχονται κυρίως από το ασύμβατο TWRP Recovery... ;)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Γενική συζήτηση για το Poco F3

      Ειμαι με data η wifi κ στην εφαρμογη αργη να μου ανοιξει τα μηνυματα τι μπορει να συμβαινει;

      Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Ο/H spiros aligizakis έγραψε:

      Flashtool εννοούσα recovery κόλλησα στη λέξη χαχα
      Κάνε πάλι flash την ROM από επάνω χωρίς να κάνεις κάποιο Factory reset.Αυτού του είδους τα προβλήματα προέρχονται κυρίως από το ασύμβατο TWRP Recovery... ;)
      Δεν κάνω μέσο recovery, κάνω εγκατάσταση κανονικά όπως λέει μεσο fastboot με το σκριπτ, είτε σε windows είτε σε λινουξ, δοκίμασα και τα δύο. Μετά που θα ολοκληρώσω τις ρυθμίσεις και πάει να μπει στην αρχική οθόνη πετάει ένα μύνημα η εφαρμογή άδειες τερματίστηκε, και μετά από λίγο θα κάνει επανεκκίνηση και θα μπαίνει στο recovery, αν κάνω επανεκκίνηση στο σύστημα θα μπει και μετά από λίγο ξανά επανεκκίνηση στο recovery