Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Poco F3

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Γενική συζήτηση για το Poco F3

      Καλησπέρα σε όλους, έχω το κινητό σχεδόν από το καλοκαίρι, δε θυμάμαι ποια version είχα αρχικά αλλά τώρα είμαι με τη MIUI Global Stable 12.5.5. Τα εξ αρχής προβλήματα που παραμένουν είναι

      α) όταν δέχομαι κλήση χτυπάει κανονικά αλλά η οθόνη ανάβει μετά από 4 χτυπήματα. Αντίστοιχα όταν το δουλεύω η κλήση για να τη δεχτώ εμφανίζεται πάλι μετά από 4 χτυπήματα. Επίσης όταν καλώ κάποιον το όνομα του κατά τη διάρκεια της κλήσης εμφανίζεται με καθυστέρηση. Κοινως ο dialer κάνει ότι να ναι. Οχι πάντα όμως άρα δεν είναι θέμα ρυθμίσεων.

      β)το gps εντος πόλης είναι σα να μην υπάρχει. Χάνει το σήμα συνεχώς και δυστυχώς όχι στιγμιαία, μπορεί για 5 τετράγωνα να μην έχω σήμα και μάλιστα σε πολύ ανοιχτά σημεία οπότε δεν παίζει να είναι θέμα ότι καλύπτεται από πολυκατοικίες δέντρα κλπ. Δοκίμασα με gmaps και waze.

      Είναι σημαντικά προβλήματα οπότε κάπως πρέπει να τα λύσω, το 70% του τηλεφώνου είναι αυτές οι δύο λειτουργίες και δε δουλεύουν σωστά.

      Έχει κανένας άλλος τέτοια θέματα;

      Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • @panos2171 δυστυχώς στην global δεν μπορούμε να επέμβουμε...
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Γενική συζήτηση για το Poco F3

      Σκεφτομαι hard reset αρχικά και μετά αναγκαστικά κάποια άλλη rom αλλά με την εγγύηση δεν ξέρω τι γίνεται.

      Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Γενική συζήτηση για το Poco F3

      Εγω που χρησιμοποιω gps με δεδομενα δεν μου το παρουσιαζει για την κληση που αναφερεται δεν το εχω παρατηρησει θα κοιταξω κ αν ειναι θα σας ενημερωσω

      Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H cotiric1981 έγραψε:

      δν μ βρισκει την συσκευη εχω αλλαξει θυρες εχω τους οδηγους αλλα δν το βρισκει!
      βάλε οδηγούς.
      Χρησιμοποιήσε μόνο usb2 θύρα
      Δοκίμασε να βάλεις ένα USB Hub ενδιάμεσα, αν δε λειτουργεί με τους επάνω τρόπους...

      Τι επεξεργαστή έχεις στον υπολογιστή;
    • Γενική συζήτηση για το Poco F3

      Τωρα τελευταια κ εμενα μου το εκανε με το xiaomitools εμπαινε σε fastboot κ μετα απο λιγα δευτερολεπτα με πεταγε ενας λογος που δεν σκεφτομαι για να ξεκλειδωσω

      Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • RE: RE: Γενική συζήτηση για το Poco F3

      Ο/H pasxalis έγραψε:

      Ο/H GEORGE13 έγραψε:

      Ειμαι με global stable κ δεν εχω διαπιστωσει καποιο θεμα απο τοτε που ειμαι κατοχος καντε καθαρη εγκατασταση οσοι δεν κανατε κ στηνετε απο την αρχη την συσκευη μηπως κ στρωσει αλλιως περιμενετε νεα αναβαθμιση για να λυθουν bugs

      Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Εγώ στην xtvr stable ήμουν και δοκίμασα την σταθερή την 13 με fastboot αλλά κόλλησε στο fastboot . Έκανα και καθαρή και κανονική εγκατάσταση.

      Στάλθηκε από το M2012K11AC μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Μόλις φλάσαρα την 13άρα.
      Χωρίς να σβήσω δεδομένα.Δεν κόλλησε το fastboot.Πολύ καλή φαίνεται, θα δείξει.
      Ξανακατέβασέ την, σύνδεσε το κινητό σε usb 2 θύρα και αν γίνεται με το δικό του καλώδιο.

      Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Είμαι από χθες με την τελευταία stable 13 (reupload), καθαρή εγκατάσταση αφού ήμουν με xtrv developer 12 (21.11.25). Μου πήρε κανά δίωρο να ξαναπιστοποιήσω εφαρμογές, τακτοποίηση σε φάκελους, επαναφορά δεδομένων κ.λ.π. αλλά δείχνει να αξίζει τον κόπο. Καθάρισε από σαββούρα μηνών, και η stable δείχνει... stable :) . Μια βασική διαφορά είναι η μπαταρία, το accubattery pro δίνει sot 12 ώρες (!) και μάλλον σταμάτησε το leak που είχα - 2% την ώρα πριν, 0,8% τώρα με wifi ανοιχτό. Όλα τα βασικά δουλεύουν, volte cosmote ναι, το DNS66 που στην αρχή έκλεινε όταν καθάριζα μνήμη παρότι "κλειδωμένο" μάλλον στρώνει - ίσως θέλει μερικά restart ακόμα, GPS ok, στις κλήσεις η οθόνη κλειδώνει και για να τερματίσω θέλει πρώτα ένα πάτημα το power. Για όποιον ενδιαφέρεται ΔΕΝ είμαι root.

      Έχω αφαιρέσει τον browser + δυο-τρια miui apps, και βλέπουμε... Περισσότερα μετά από καμιά βδομάδα.
      "στα πενήντα σου συνειδητοποιείς ότι ένα ρολόι των 50€ δείχνει την ίδια ώρα με ένα των 50.000€"
    • Ο/H GEORGE13 έγραψε:

      καλυτερα xtrv η eea rom; sim ξεκλειδωσες σε γρηγορο χρονο την συσκευη σου;
      Νομίζω ξεκλείδωσα μετά από 15 μέρες . Όσο κράτησε το countdown της Xiaomi.
      Προτιμώ xtrv γιατί χρειάζομαι την ηχογράφηση κλήσεων.Αν δεν την είχα τόσο ανάγκη θα έβαζα την EEA.

      Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Γενική συζήτηση για το Poco F3

      Εκανα χθες προσπαθεια με το mi unlock εδωσα ολα τα δικαιωματα αλλα την συσκευη δεν μου την βλεπει

      Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk