Διαφήμιση

Xiaomi Mi 11 PRO - Ο Βασιλιάς του Android (Ένα τηλέφωνο που έχει τα πάντα εκτός από μια παγκόσμια κυκλοφορία)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Το Android 12 Beta για την σειρά Xiaomi Mi 11.
      Πως να εγκαταστήσετε το Android 12 beta.

      Το Android 12 beta ROM διατίθεται με τη μορφή επέκτασης .tgz, που συνήθως αναφέρεται ως ROM Fastboot.
      Για να φλασάρετε αυτή την ROM, πρέπει επίσης να έχετε υπολογιστή με Windows και το τηλέφωνο να έχει ξεκλείδωτο bootloader.
      Οδηγίες για το ξεκλείδωμα του bootloader του τηλεφώνου σας μπορείτε να βρείτε λίγα ποστ πιο πάνω.

      Για να φλασάρετε το ληφθέν αρχείο, ακολουθήστε τις παρακάτω οδηγίες:

      • Κατεβάστε το MiFlash Tool στον υπολογιστή σας που μπορείτε να βρείτε εδώ. Μετά τη λήψη, εξαγάγετε το εργαλείο και εγκαταστήστε το. Συνιστάται επίσης να έχετε εγκατεστημένο το ADB και το Fastboot.
      • Επανεκκινήστε το τηλέφωνό σας σε λειτουργία λήψης απενεργοποιώντας το και, στη συνέχεια, πατώντας και τα δύο κουμπιά λειτουργίας και μείωσης έντασης.
      • Συνδέστε το τηλέφωνό σας στον υπολογιστή χρησιμοποιώντας το καλώδιο USB.
      • Κατεβάστε το αρχείο Fastboot ROM .tgz, το εξαγάγετε το και βεβαιωθείτε ότι θυμάστε την τοποθεσία εξαγωγής, καθώς θα πρέπει να επικολλήσετε τη διεύθυνση στο MiFlash Tool. Βεβαιωθείτε ότι δεν υπάρχουν κενά στη διαδρομή εξαγωγής θέσης.
      • Εκτελέστε το MiFlash Tool στον υπολογιστή σας και στη γραμμή διευθύνσεων μέσα στο εργαλείο, επικολλήστε τη θέση εξαγωγής από το Βήμα 4.
      • Κάντε κλικ στο “Ανανέωση” στο MiFlash και η εφαρμογή θα αναγνωρίσει αυτόματα τη συσκευή σας.
      • Κάντε κλικ στο “Εκτέλεση” εντός του MiFlash για να φλασάρει το αρχείο ROM στη συσκευή.
      • Η γραμμή προόδου στο MiFlash θα γίνει πράσινη, πράγμα που δείχνει ότι το ROM εγκαταστάθηκε με επιτυχία. Η συσκευή σας θα πρέπει να εκκινηθεί αυτόματα στη νέα έκδοση.
      Έτοιμο να φορτωθεί στο Mi 11 Ultra ή στο Mi 11 pro (αν κάνει η rom του Ultra!). θα αποφασίσω μόλις παραλάβω και το Mi 11 pro....
    • Διαφήμιση
    • Επίσημο Redmi AirDots 3 Pro: το πρώτο TWS με ενεργή ακύρωση θορύβου

      H Xiaomi κυκλοφόρησε το Redmi AirDots 3 Pro, τα πρώτα ακουστικά Redmi με ενεργή ακύρωση θορύβου.


      Τα AirDots 3 Pro φτάνουν με σχέδιο παρόμοιο με τα προηγούμενα ακουστικά TWS της Redmi, δηλαδή χωρίς ουρά και συμπαγές μέγεθος. Το βάρος είναι μόλις 4,9 γραμμάρια, είναι αδιάβροχο IPX4 και διαθέτει τρία μεγέθη ακουστικών.
      Τα πρώτα ακουστικά ακύρωσης θορύβου της Redmi, τα AirDots 3 Pro χρησιμοποιούν τεχνολογία διπλού ενεργού μείωσης θορύβου με μικρόφωνα τροφοδοσίας και τροφοδοσίας για την αποτελεσματική εξάλειψη του εξωτερικού θορύβου περιβάλλοντος και την αποδυνάμωση του υπερβολικού θορύβου. Η ισχύς μείωσης θορύβου φτάνει τα 35 dB, σύμφωνα με το Apple AirPods Pro.
      Υποστηρίζει επίσης τρεις τρόπους ενεργού μείωσης θορύβου: φως, ισορροπημένο και βαθύ, με έξυπνο αλγόριθμο Al, ο οποίος μπορεί να παρέχει έξυπνες συμβουλές ανάλογα με τη σκηνή και τον βαθμό του θορύβου περιβάλλοντος. Μεταξύ αυτών, η προσαρμοστική μείωση θορύβου μπορεί να ρυθμίσει αυτόματα την ισχύ μείωσης θορύβου ανάλογα με το περιβάλλον.


      Με τη διαφανή λειτουργία, μπορείτε να ακούτε το περιβάλλον σας χωρίς να βγάζετε τα ακουστικά. Αλλάζει επίσης στον τρόπο βελτίωσης της ανθρώπινης φωνής, έτσι ώστε να είναι πιο ξεκάθαρο και να μπορείς να μιλάς εύκολα με φίλους ενώ φοράς ακουστικά.
      Το Redmi AirDots 3 Pro μπορεί επίσης να εισέλθει αυτόματα στη λειτουργία παιχνιδιού κατά το άνοιγμα του παιχνιδιού, το οποίο μπορεί να παρέχει χαμηλό λανθάνοντα χρόνο παιχνιδιού 69ms.
      Όσον αφορά την ποιότητα του ήχου, το πηνίο σύνθετου διαφράγματος 9mm, επαγγελματικό συντονισμό από το Xiaomi Audio Lab, έχει 4 είδη ηχητικών εφέ που μπορούν να προσαρμοστούν στις προτιμήσεις σας. Τα ψηλά είναι διαφανή χωρίς παραμόρφωση, τα χαμηλά είναι παχιά και καθαρά και η ποιότητα του ήχου είναι λεπτή.


      Τα ακουστικά υποστηρίζουν επίσης έξυπνη σύνδεση με δύο συσκευές. Το ίδιο ακουστικό μπορεί να συνδεθεί ταυτόχρονα με Android, iOS, Windows και άλλες συσκευές πολλαπλών πλατφορμών, ώστε να συνδυάσετε την εργασία και την ψυχαγωγία. Απλώς ανοίξτε τη θήκη των ακουστικών κοντά στο smartphone ή τον φορητό υπολογιστή που θα συνδεθούν και θα ζευγαρωθούν αυτόματα.
      Η διάρκεια ζωής της μπαταρίας είναι επίσης μεγάλη σύμφωνα με τη μάρκα. Με ένα μόνο ακουστικό μπορείτε να ακούτε μουσική για 6 ώρες, ενώ με τη θήκη μπορείτε να φτάσετε 28 ώρες αυτονομίας. Τα ακουστικά υποστηρίζουν επίσης γρήγορη φόρτιση, για 3 ώρες χρήσης μετά από 10 λεπτά φόρτισης και ασύρματα.
      Πηγή: Xiaomi Today.

      Το Redmi AirDots 3 Pro διατίθεται σε δύο χρώματα: γκρι κρύσταλλο πάγου και μαύρο οψιδιανό, και τα παρήγγειλα σήμερα σε μαύρο χρώμα, όπου μαζί μετά μεταφορικά μου κόστισαν 54 ευρώ.
      Περισσότερες πληροφορίες για τα ακουστικά μπορείτε να βρείτε στο αγαπημένο μας

      Σε καμιά 15 μέρες που θα είναι εδώ και θα σας γράψω τις εντυπώσεις μου για την συμπεριφορά τους αλλά και την διασύνδεση που θα έχουν με τα Mi 11 pro /ultra.



      Υ.Γ. Εν τω μεταξύ έφτασε "το πρώτο" Xiaomi mi 11 pro στην Ελλάδα και λογικά μέσα στην εβδομάδα θα βρίσκεται στα χέρια μου!

      Origin - Cached time: 2021-06-07 22:33:57 (GMT+03:00) 2021-06-06 17:00
      Port of destination - Arrival
      2021-06-05 17:30
      Port of departure - Departure
      2021-06-03 07:50
      Last mile=> DPD, number
      2021-06-03 05:54
      Yanwen facility - Outbound
      2021-06-01 20:18
      Processing information input
      2021-06-01 14:54
      Pre-shipment info sent to carrier
      2021-06-01 10:04
      Yanwen Pickup scan
    • Ήρθε η Xiamαρα μας Mars .... και μάλιστα με λάθος χρώμα!
      Αντί για πράσινο σε μωβ!!! Δεν πειράζει....
      Έκανα unboxing - παρουσίασή του καθώς προορίζεται για δώρο και άρχισα την διαδικασία ξεκλειδώματος του bootloader! Θα έχω 360 ώρες (πολλές) καθυστέρηση για φόρτωση της νέας rom!
      Μέσα βρήκα φορτιστή, usb για stickάκι, διάφανη θήκη και φορτωμένο με το soft playstore και ασφαλώς ελεγμένο πλήρως στη λειτουργία του.
      Έκανα αναβάθμιση του λειτουργικού στην αγγλική γλώσσα....και τρέχουν όλα σφαίρα!!!
      Μάλιστα αύριο θα του φορέσω και τα νέα φιλμ Crystal Shield που παρήγγειλα και ήρθαν μαζί μ' αυτό, και ασφαλώς θα του βγάλω αυτό το εργοστασιακό της οθόνης του!
      Περισσότερα τις επόμενες μέρες.... (θαυμάσιος ήχος, ωραίες φωτό... ένα συμμαζεμένο ταχύτατο κινητό με εξαιρετική φόρτιση).

      Υ.Γ. Με τις αυξήσεις (24% ΦΠΑ) που θα έχουμε από 1/7/21 σε προιόντα από εξωτερικό...κουτί μου ήρθε η ιστορία του!
      2) Που έχει το NFC το κινητό μας?
      Εδώ: mipay-portal
    • Xiaomi Mi 11 PRO - Ο Βασιλιάς του Android (Ένα τηλέφωνο που έχει τα πάντα εκτός από μια παγκόσμια κυκλοφορία)

      Καλορίζικο, αλλά θα διαφωνήσω λίγο για τον τίτλο του θέματος, δεν τα έχει όλα για τα δικά μου δεδομένα λείπουν τα πιο βασικά θύρα ακουστικών, κάρτα μνήμης, ραδιόφωνο, όπως επίσης ο 888 αν και κορυφαίος επεξεργαστής είναι ο χειρότερος που έχει βγει σε κατανάλωση μπαταρίας και υπερθέρμανση.
    • Διαφήμιση
    • Ευχαριστώ για τις ευχές σου και για σένα αντεύχομαι τα καλύτερα...και κυρίως υγεία! Όμως ο τίτλος να μου επιτρέψεις να σου πω ότι είναι σωστός.
      Διότι οι εταιρίες τώρα πλέον στα κορυφαία κινητά τους δεν βάζουν θύρα ακουστικών δεδομένου ότι θέλουν να πωλήσουν τα bunds και άλλες ασύρματες συσκευούλες...
      Το ραδιόφωνο έχει γίνει πλέον ιντερνετικό και δεν χρειάζεται πλέον να επιβαρύνει τις συσκευές μας...
      Αναφορικά με την κάρτα μνήμης εξαρτάται από την χρήση που κάνει ο καθένας το κινητό του....μην ξεχνας υπάρχει και το cloud, pc κλπ!!
      Δύο μέρες που το έχω στην κατοχή μου στην αυθεντική version και τελευταία στην αγγλική γλώσσα έμεινα έκπληκτος από την μπαταρία του! Και λέω μόνο αλήθειες...
      Σφαίρα πάει το κινητό.....και τα έχει ΟΛΑ!
      Αναφορικά τώρα με την υπερθέρμανση (εγώ που του πέρασα και film στο πίσω μέρος του και μετά από 2 ώρες παιχνίδια) δεν κατάλαβα τίποτα σχετικό! Θα το ψάξω ακόμη...
      Με την πρώτη ματιά δεν μου άρεσαν οι στρογγυλές γωνίες του....
      Υ.Γ. Ήρθε και το fold μου....έτσι θα έπρεπε να ήταν όλα τα κινητά!
    • Ο/H Dikemon έγραψε:

      Υ.Γ. Ήρθε και το fold μου....έτσι θα έπρεπε να ήταν όλα τα κινητά!
      Στείλτο εδώ να το εξετάσουμε .... :lol: :lol: :lol:
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ο/H Dikemon έγραψε:

      Ναι αμέ γιατί όχι μιας και είμαι μέτοχος της xiaomi... και στείλε μου pm για να το παρουσιάσετε με εγγυήσεις βέβαια...
      Ναι αμέ γιατί όχι μιας και είμαι μέτοχος της xiaomi :thumbsup:

      Με τόσες συσκευές που έχεις αγοράσει σίγουρα έχεις γίνει έμμεσα μέτοχος της εταιρείας. :lol: :thumbsup:
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Ναι αμέ γιατί όχι μιας και είμαι μέτοχος της xiaomi :thumbsup:
      Με τόσες συσκευές που έχεις αγοράσει σίγουρα έχεις γίνει έμμεσα μέτοχος της εταιρείας. :lol: :thumbsup:
      Κυριολεκτικά γίνεται αυτό μιας και έδωσαν μέρισμα στην Κίνα πριν ένα μήνα (ρώτα και τον Σώρρα)! Έτσι όλοι στην οικογένεια χρησιμοποιούμε Xiaomi και όχι iphone (θαπρεπε?).
      Εξάλλου κολλήσαμε από εσάς εδώ μέσα....αγαπητέ μου ARTigiano! Και εάν φτιάχνατε καλές οδηγίες της ελληνικής rom θα είχατε περισσότερους fan από τους iphone!
      Όμως ο ΦΠΑ είναι προ των πυλών για τις εισαγωγές και τα πράγματα θα αγριέψουν στην μικρή Ελλαδίτσα...για ακριβές συσκευές!
      Καλημέρες....και παρακαλώ οι απαντήσεις να περιορίζονται στα χαρακτηριστικά της συσκευής...(αλλά που να την βρεις για να πεις...κι ας είσαι developer) - (Black humor)
      Πάντως το κινητό φοράει το ίδιο ακριβώς ωραίο λειτουργικό του διαστημικού Ultra και είναι κατάλληλο για μικρότερες ηλικίες καθώς φέρει δυνατά χαρακτηριστικά.... :grin: