Διαφήμιση

Πρόβλημα με την καταχώρηση και επεξεργασία των επαφών

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πρόβλημα με την καταχώρηση και επεξεργασία των επαφών

      Καλημέρα :D , έχω μερικές μέρες ένα καινούργιο Xiaomi Redmi 9 / 4GB / 64GB / DUAL SIM . Έχω κάνει , με πλήρη επιτυχία , μεταφορά δεδομένων από ένα Xiaomi Note 4 . Όλα μου δουλεύουν σωστά , εκτός από την εφαρμογή "επαφές" . Όταν προσπαθώ να επεξεργαστώ ή να καταχωρήσω μια καινούργια ή να κάνω κλήση μιας επαφής με πετάει εκτός με αστραπιαία ταχύτητα . Δεν υπάρχει χρόνος να διαβάσω αν βγάζει κάποιο μήνυμα , ο χρόνος είναι μηδενικός .

      Όμως όταν προσπαθώ να κάνω το ίδιο μέσω της εφαρμογής " Επαφές Google ", λειτουργεί κανονικά. Παράλληλα στη εφαρμογή " Επαφές Google " μου έχουν εμφανίσει πάρα πολλές διπλοεγγραφές - τριπλοεγγραφές , με χωρίς κανένα περιεχόμενο .

      Επίσης έχω απεγκαταστήσει την εφαρμογή και την έχω κάνει επανεγκατάσταση , χωρίς αποτέλεσμα .

      Έχω κάνει πολλές προσπάθειες με τον έλεγχο των αδειών και των απαγορεύσεων χωρίς επιτυχία. Το να κάνω επαναφορά "εργοστασιακών ρυθμίσεων" είναι μία πιθανή λύση, όπως μου προτείνουν αβασάνιστα από την εταιρεία, χωρίς να μου εγγυάται κανείς ότι θα λυθεί το πρόβλημα.

      Εγώ θα έχω χάσει ένα τεράστιο χρόνο που λίγο την ημέρα έχω αφιερώσει και πιθανόν να χάσω και κάτι από το νέο υλικό που έχω εισάγει , αφού δεν θα έχω ένα άλλη μία συσκευή για να κάνω μια πλήρη μεταφορά .

      Θα μου ήταν ευχάριστο κάποιος , που έχει περισσότερη εμπειρία και γνώσεις , να βοηθήσει.

      Ευχαριστώ !
    • Ο/H Tns.C. έγραψε:

      επαναφορά "εργοστασιακών ρυθμίσεων"
      Μπορείς να κάνεις επαναφορά της εφαρμογής και μετά να κάνεις αναβάθμιση (αν έχει)

      Ρυθμίσεις > εφαρμογές > επαφές > διαγραφή δεδομένων > όλα
    • Διαφήμιση
    • Πρόβλημα με την καταχώρηση και επεξεργασία των επαφών

      Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους σας.

      Για να μην ανοίξω νέο θέμα, κάτι παρόμοιο αντιμετωπίζω και στο κινητό της υπογραφής μου, όσον αφορά την εφαρμογή επαφές της Google.

      Ενώ βάζω να κάνει αναζήτηση επαφής, στο επάνω πεδίο (στην κορυφή), στην εφαρμογή "Επαφές", όταν ξεκινώ και πληκτρολογώ γράμματα της επαφής που αναζητώ, κι ενώ υπάρχει επαφή αποθηκευμένη με ακριβώς αυτά τα γράμματα να ξεκινά, δεν την βρίσκει.

      Εάν αμέσως κάνω scroll down στο αρχικό γράμμα από το οποίο ξεκινάει η επαφή όμως, θα την δω να υπάρχει κανονικά.

      Αυτό το πρόβλημα δεν παρουσιάζεται σε όλες τις επαφές που θα αναζητήσω, αλλά στις περισσότερες όμως!

      Παραθέτω και 2 screenshot για να εξηγήσω τι εννοώ.

      Κάποια λύση ίσως;;

      Mi 9 Lite via Tapatalk
      Xiaomi POCO X5 Pro 5G 8/256GB (Global HyperOS)
    • Καλημέρα



      Για αρχή δες στις ρυθμίσεις να έχεις μόνο από το mail σου η από την sim ανάλογα τη θες (καλυτέρα από mail) μετα κάνε αντιγραφή όλες τις επαφές σου στο mail και μετα αντικατάσταση διπλότυπων και δοκίμασε ξανά.

      Επίσης κάνε ένα καθαρισμό Chace στην εφαρμογή των επαφών
    • Πρόβλημα με την καταχώρηση και επεξεργασία των επαφών

      Μόνο από το email είχα επιλογή.... Έκανα εκκαθάριση όλων των δεδομένων και την ανοίγω τώρα ξανά, βγάζει "Λήψη επαφών" αλλά στο ψάξιμο τώρα με το όνομα, την βρίσκει κατευθείαν.

      Θα περιμένω να τελειώσει η διαδικασία "Λήψη επαφών" και θα το δοκιμάσω ξανά.

      Update: Μπα, τα ίδια.... Εσβησα τελείως και την επαφή και την πέρασα ξανά, αλλά και πάλι δεν την βλέπει στην αναζήτηση.

      Mi 9 Lite via Tapatalk
      Xiaomi POCO X5 Pro 5G 8/256GB (Global HyperOS)