Διαφήμιση

Αξιολόγηση ΜΙ11 128GB

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αξιολόγηση ΜΙ11 128GB

      Λοιπών να πω και εγώ την εμπειρία μου...
      Εγώ πήρα το 128GB από Κίνα στα 650 ευρω
      Το κινητό πήρε MIUI 12.5. Οι εντυπώσεις μου πιο κάτω

      Όσοι λένε για μπαταρία μάλλον κάτι κάνουν λάθος, σήμερα όλη μέρα το τρέλανα στα παιχνίδια στήσιμο του κινητου κτκ βασικά του έβγαλα το λάδι.. Στο τέλος της μέρας είχα ακόμα 15% άρα με νορμάλ χρήση, βγάζει άνετα 1,5 μερα

      Στο θέμα φωτογραφίας μπορώ να πω ότι είναι τεράστια αναβάθμιση από το ΜΙ9 μου, βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες με πολύ καλά χρώματα, Αλλά πιστεύω υστερεί σε σχέση με τα ultra των άλλων εταιρειών.. Την περίμενα πολύ καλύτερη, αν και για απλό χρήστη είναι σούπερ..

      Οθόνη : η απόλυτη απόλαυση

      Ταχύτητα, το κινητό είναι απίστευτα γρήγορο, βέβαια η ρομ κάποιες φορές τρώει μερικά σκαλοματακια αλλά είναι εντελώς ανεπεσθητα..

      Ήχος και Ήχος κλήσης : ο ήχος για multimedia είναι πάρα πολύ καλός εν αντίθεσή με τον ήχο κλήσης που θα τον ήθελα ακόμα λίγο πιο δυνατό..

      Το μόνο αρνητικό που βρήκα στο κινητό και δεν ξέρω αν φτιάχνετε, είναι πως κάποιες φορές οταν παίζω κάποια βαρετά παιχνίδια θερμαίνεται πάρα πολύ, το θέμα οτι δεν το κανει πάντα, απλά ακόμα προσπαθώ να καταλάβω πότε το κανει.. Μετα πέφτει σε κανονικά επίπεδα πάρα πολύ γρήγορα...

      Ενα γενικό σχόλιο, το κινητό είναι πάρα πολύ καλό ιδικά αν κάποιος καταφέρει να το πάρει κάτω από 700 ευρώ, εγώ το πήρα 650 απο Κίνα...
      Για ενα μέσο χρήστη το κινητό φυσάει...
      Και πιστεύω σιγά σιγά θα βελτιωθεί ακόμα περισσότερο με τα Updates..

      Sent from my M2011K2G using Tapatalk
    • Μεγιές και καλοδούλευτο. :thumbsup:
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • RE: Αξιολόγηση ΜΙ11 128GB

      Ο/H Gkontos10 έγραψε:

      Λοιπών να πω και εγώ την εμπειρία μου...
      Εγώ πήρα το 128GB από Κίνα στα 650 ευρω
      Το κινητό πήρε MIUI 12.5. Οι εντυπώσεις μου πιο κάτω

      Όσοι λένε για μπαταρία μάλλον κάτι κάνουν λάθος, σήμερα όλη μέρα το τρέλανα στα παιχνίδια στήσιμο του κινητου κτκ βασικά του έβγαλα το λάδι.. Στο τέλος της μέρας είχα ακόμα 15% άρα με νορμάλ χρήση, βγάζει άνετα 1,5 μερα

      Στο θέμα φωτογραφίας μπορώ να πω ότι είναι τεράστια αναβάθμιση από το ΜΙ9 μου, βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες με πολύ καλά χρώματα, Αλλά πιστεύω υστερεί σε σχέση με τα ultra των άλλων εταιρειών.. Την περίμενα πολύ καλύτερη, αν και για απλό χρήστη είναι σούπερ..

      Οθόνη : η απόλυτη απόλαυση

      Ταχύτητα, το κινητό είναι απίστευτα γρήγορο, βέβαια η ρομ κάποιες φορές τρώει μερικά σκαλοματακια αλλά είναι εντελώς ανεπεσθητα..

      Ήχος και Ήχος κλήσης : ο ήχος για multimedia είναι πάρα πολύ καλός εν αντίθεσή με τον ήχο κλήσης που θα τον ήθελα ακόμα λίγο πιο δυνατό..

      Το μόνο αρνητικό που βρήκα στο κινητό και δεν ξέρω αν φτιάχνετε, είναι πως κάποιες φορές οταν παίζω κάποια βαρετά παιχνίδια θερμαίνεται πάρα πολύ, το θέμα οτι δεν το κανει πάντα, απλά ακόμα προσπαθώ να καταλάβω πότε το κανει.. Μετα πέφτει σε κανονικά επίπεδα πάρα πολύ γρήγορα...

      Ενα γενικό σχόλιο, το κινητό είναι πάρα πολύ καλό ιδικά αν κάποιος καταφέρει να το πάρει κάτω από 700 ευρώ, εγώ το πήρα 650 απο Κίνα...
      Για ενα μέσο χρήστη το κινητό φυσάει...
      Και πιστεύω σιγά σιγά θα βελτιωθεί ακόμα περισσότερο με τα Updates..

      Sent from my M2011K2G using Tapatalk
      Εγώ δεν λάβει ακόμα 12.5 και το έχω 1 μήνα σχεδόν 8/256 ?? Λες να δοκιμάσω να αλλάξω region

      Sent from my M2011K2G using Tapatalk
    • Αξιολόγηση ΜΙ11 128GB

      Εγώ Πάντος που έρχομαι από mi note 10 έχω να πω ότι μπαταρία οντος έχει ζητήματα . Με το note 10 πάντα έφτανα στο τέλος της μέρας με 25-30% . Με το mi11 σε fhd και μόνο 60hz φτάνω στο τέλος της μέρας με σχεδόν 5% κάποιες φορές το φορτίζω κιόλας

      Sent from my M2011K2G using Tapatalk
    • Αξιολόγηση ΜΙ11 128GB

      Παιδιά λοιπών... Μετά από 10 μέρες, όντως η μπαταρία μπορεί να βγάλει μια μέρα με πολύ περιορισμένη χρήση...
      Εχει θεματακια η μπαταρία..

      Όπως θεματακια υπάρχουν και με την θερμοκρασία.. Όμως μετά τις 5-6 μέρες βελτιώνονται σημαντικά (δεν ξέρω αν είναι γιατί έστρωσε το κινητό)

      Sent from my M2011K2G using Tapatalk
    • RE: Αξιολόγηση ΜΙ11 128GB

      Ο/H Gkontos10 έγραψε:

      Παιδιά λοιπών... Μετά από 10 μέρες, όντως η μπαταρία μπορεί να βγάλει μια μέρα με πολύ περιορισμένη χρήση...
      Εχει θεματακια η μπαταρία..

      Όπως θεματακια υπάρχουν και με την θερμοκρασία.. Όμως μετά τις 5-6 μέρες βελτιώνονται σημαντικά (δεν ξέρω αν είναι γιατί έστρωσε το κινητό)

      Sent from my M2011K2G using Tapatalk
      Κοίτα γενικά εγώ τσεκαρω θερμοκρασίες με Droid Info . Ανάλογος τον πύρινα βλέπω από 95-110c δεν ξέρω πόσο ακριβές είναι αλλά έχει σχεδόν όλες τις θερμοκρασίες από παντού . Έχει μια θερμοκρασία που λέει cpu-1-1-usr μέχρι cpu-1-8-usr και αυτή θερμοκρασία φτάνει από 95 μέχρι 105 ανάλογος από το 1->8 σε βαριά χρήση .

      Sent from my M2011K2G using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Αξιολόγηση ΜΙ11 128GB

      Φίλε το μαξ που πήρα ηταν 52 με cpu Monitor..
      Νομίζω είναι υπερβολικά το νούμερα που σου βγάζει..
      Έχω περίπου
      28-35 απλή χρήση
      Κοντά 40-45 με έντονη χρήση
      Και 48-52 με παιχνίδι

      Sent from my M2011K2G using Tapatalk
    • RE: Αξιολόγηση ΜΙ11 128GB

      Ο/H Gkontos10 έγραψε:

      Φίλε το μαξ που πήρα ηταν 52 με cpu Monitor..
      Νομίζω είναι υπερβολικά το νούμερα που σου βγάζει..
      Έχω περίπου
      28-35 απλή χρήση
      Κοντά 40-45 με έντονη χρήση
      Και 48-52 με παιχνίδι

      Sent from my M2011K2G using Tapatalk
      Βασικά δείχνει διαφορετικές θερμοκρασίες και πιο πολλές και από cpu-z και από 3d mark (που μετράει θερμοκρασία) και από cpu temp και από Aida 64

      Κατέβασε Droid Info να δούμε τι δείχνει σε εσένα under load

      Sent from my M2011K2G using Tapatalk
    • Αξιολόγηση ΜΙ11 128GB

      Το δεύτερο μετά από 10 λεπτά παιχνίδι

      Sent from my M2011K2G using Tapatalk
    • RE: Αξιολόγηση ΜΙ11 128GB

      Ο/H Gkontos10 έγραψε:

      Το δεύτερο μετά από 10 λεπτά παιχνίδι

      Sent from my M2011K2G using Tapatalk


      Yeah is this temps under load ?

      Εγώ κοιτάω τα τεμπσ αμέσως μετά από παιχνίδι γιατί γενικά τα τεμπσ πέφτουν πολύ γρήγορα .

      Sent from my M2011K2G using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Αξιολόγηση ΜΙ11 128GB

      Ένα πρόχειρο geekbench σε split screen με παράλληλα ανοιχτό το Droid Info

      Sent from my M2011K2G using Tapatalk