Διαφήμιση

πρόβλημα με POCO F3?

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP Μελών (Παρασκευή 11/06/2021) !!! <<

Έγινε η διανομή των νέων MIUI 12.Χ ROM 21.6.9 για 19 συσκευές (γίνεται σταδιακά η διανομή των υπόλοιπων ROM)

Αναστέλλεται η διανομή όλων των FastBoot ROM της κοινότητας, μέχρι να λυθεί το πρόβλημα με το super.img

Για τους κατόχους του Mi 10 μπορείτε να κατεβάσετε το νέο TWRP Recovery που δουλεύει σωστά

Σας Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας !!!

• πρόβλημα με POCO F3?

Καλησπέρα σε όλους,

Αγόρασα πρόσφατα το Poco F3 και είναι η πρώτη συσκευή xiaomi που περνάει από τα χέρια μου.
      Το αγόρασα από μαγαζί στο best price, με Global EU Rom 12.0.2 και πήρε την αναβάθμιση σε 12.0.5.

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος απο το κινητό ωστόσο θα ήθελα την γνώμη σας για κάτι που με έχει παραξενέψει με τον ήχο.
      Όταν πχ παίζει βίντεο από το youtube, η πλάτη του κινητού τρίζει. Είναι λες και ενεργοποιείται η δόνηση. Πρέπει να κατεβάσω πολύ την ένταση για να μην το κάνει.

Γνωρίζετε κάτι για αυτό? Είναι πρόβλημα ή μπορώ να το διορθώσω με κάποια ρύθμιση?

Ευχαριστώ,
    • Διαφήμιση
    • Ψάχνοντας στο ιντερνετ είδα ότι δεν έχει πολυαναφερθεί αυτό το θέμα.
      Η μόνη λύση που βρήκα είναι να ενεργοποιήσεις από τα settings το mono audio και να ρυθμίσεις το balance τέρμα δεξιά. Έτσι όμως δεν ακούς το αριστερό ακουστικό αν συνδέσεις handsfree...

Δεν μπορώ να καταλάβω τι feature είναι αυτό.. ίσως να είμαι από τους λίγους που το βρίσκουν ενοχλητικό.

Ευτυχώς δεν έχω καθόλου green tint. Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι πως όταν κλειδώνει η οθόνη και εμφανίζεται το ρολόι από το Always on screen display, το χρώμα του στην αρχή είναι στιγμιαία πράσινο και μετά αλλάζει στο χρώμα που έχεις επιλέξει (στο άσπρο χρώμα δεν το κάνει).
    • Ο/H johnk454 έγραψε:

Ψάχνοντας στο ιντερνετ είδα ότι δεν έχει πολυαναφερθεί αυτό το θέμα.
      Η μόνη λύση που βρήκα είναι να ενεργοποιήσεις από τα settings το mono audio και να ρυθμίσεις το balance τέρμα δεξιά. Έτσι όμως δεν ακούς το αριστερό ακουστικό αν συνδέσεις handsfree...

Δεν μπορώ να καταλάβω τι feature είναι αυτό.. ίσως να είμαι από τους λίγους που το βρίσκουν ενοχλητικό.

Ευτυχώς δεν έχω καθόλου green tint. Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι πως όταν κλειδώνει η οθόνη και εμφανίζεται το ρολόι από το Always on screen display, το χρώμα του στην αρχή είναι στιγμιαία πράσινο και μετά αλλάζει στο χρώμα που έχεις επιλέξει (στο άσπρο χρώμα δεν το κάνει).
      Αν έχεις δει review στο YouTube οι πιο πολλοί το αναφέρουν για το τρίξιμο.

Από το Poco F3 με Tapatalk
    • Ένα βίντεο είχα δει και είχα διαβάσει το review στο gsmarena. Και τα 2 δεν είχαν αναφέρει κάτι.
      Αν και λίγο ενοχλητικό (θα φανεί και σε βάθος χρόνου) για μένα δεν είναι deal breaker.

Έχει εξαιρετική οθόνη και είναι πολύ smooth σε όλα.
      Γνώριζα ότι θα έχω θέμα με το MIUI όταν το πήρα γιατί όλα τα προηγούμενα κινητά που είχα ήταν stock android, αλλά αφαίρεσα ότι δεν ήθελα και το έχω συνηθίσει μπορώ να πω.