Διαφήμιση

Επίσημο Xiaomi Mi 11 Ultra

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Σκέφτομαι να αγοράσω το Mi 11 Ultra,σε λίγες μέρες από trading shenzen και έχω απορίες,μιας και 800+ ευρώ για συσκευή,έχω χρόνια να δώσω.Ειναι έμπιστο site?Αν πληρώσω με PayPal μου ζητάει 36 ευρώ παραπανω,γιατί?Έχω κάποιες απορίες.Επειδή είναι China Version,έχει μέσα φορτιστή η συσκευασία?Έρχεται με ΕΛΤΑ ή κάποια υπηρεσία courier?Τέλος,επειδή θα το αγοράσω με china rom,πόσες μέρες πάνω κάτω θα κάνει να έρθει?Γιατί 25 ευρώ για να μου περάσουν EU Rom,τα θεωρώ πολλά και θα έχει μεγαλύτερη καθυστέρηση ή αποστολή,απ'οτι διάβασα.
    • Επίσημο Xiaomi Mi 11 Ultra

      Τα σάιτ είναι ασφαλές έχουν αγοράσει πολλοί από εκεί, αυτό που πρέπει να εξετάσεις είναι αν αξίζει να δώσεις τόσα λεφτά για ένα κινητό που θα είναι China version, ας μην πω για τον χάλια επεξεργαστή και την κακή μπαταρία. Τα ζυγίζεις και βλέπεις.
    • Δυστυχώς 1300 ευρώ που έκανε στην Ελλάδα,δε θα τα έδινα για καμιά συσκευή.Απλα έχω ακούσει τα καλύτερα,όσον αφορά τις φωτογραφικές ικανότητες και την οθόνη του.Πολλες συσκευές με Snapdragon 888,ειχαν θέματα υπερθέρμανσης και γρήγορης κατανάλωσης μπαταρίας.Δεν ξέρω αν έστρωσε αυτο με κάποιο update.Ειχα το ίδιο θέμα σε OnePlus 9 Pro.Το ότι είναι china version,δε με ενοχλεί.Μπορω να του φλασαρω κάποια άλλη ρομ.
    • Διαφήμιση
    • Κάλιο αργά παρά ποτέ απλά τώρα το δα και απαντάω, προσωπικά είμαι ικανοποιημένος σε μένα ήρθε με courier και από το καλοκαίρι που το έχω είμαι ικανοποιημένος σε όλους τους τομείς μπαταρία είναι απλά οκ ψιλομετρια αλλά όχι χάλια σίγουρα, αυτό που με χαλάει περισσότερο ως τώρα είναι το βάρος του που πολλές φορές κουράζει αρκετά αν το κρατάς με το ένα χέρι, θερμοκρασίες κλπ δεν έχω θέμα ακόμα και σε hardcore gaming, δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα ή κόλλημα φορώντας xiaomi.eu rom περασμένη από tardingshenzen, για το εν λόγω σάιτ το εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια παράγγειλα πάρα πολλά πράγματα (3 κινητά μεταξύ των οποίων) χωρίς κανένα πρόβλημα.Έρχεται με φορτιστή δωρεάν 67watt από τα μεγαλύτερα ατού του κινητού η γρήγορη φόρτιση σε κάτι παραπάνω από μισή ώρα.
      Υ.Γ. Δες και τις προηγούμενες σελίδες έχω γράψει και εγώ και άλλοι κι άλλα πράγματα.
    • Τι άλλο μπορούμε να δουμε στην πίσω οθόνη;; Καμία εφαρμογή παίζει;;;
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Ο/H George Kafetzopoulos έγραψε:

      Θα μου παίζει το google pay η θα πρέπει να περάσω κάποια άλλη rom?
      Θα παίζει κανονικά, εκτός και σου έχουν κάνει κάποιο ROOT με το Magisk.

      Παρέλαβε πρώτα - δοκίμασε - και εάν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, εδώ είμαστε για να το λύσουμε ;)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • Σκέφτομαι να το παραγγείλω από το tradingshenzhen τι πρόβλημα θα έχω με τελωνείο και τι προβλήματα θα έχει η συσκευή με κινέζικη rom?
    • Ο/H amavroudis έγραψε:

      Αναφέρει ότι προσφέρει αποστολή με πληρωμένο τελωνείο...
      Κανένα πρόβλημα, αλλιώς βάλε XXtr
      Βλέπω πώς υπάρχει διαθέσιμο στο giztop και στο tradingshenzhen , ποιο είναι καλύτερα αξιόπιστο;
    • Κάποιοι απo τα λαγωνικά λένε ότι έχουν αγοράσει από το trading και έγραψαν ότι είναι αξιόπιστο
      Υπόψιν αν στο στείλει από Κίνα έχει δώρο τον 67w φορτιστή ενώ το giztop αναφέρει ότι δε περιλαμβάνεται...
    • Διαφήμιση
    • Το πήρα και εγώ από trading shenzhen. Η αποστολή ήταν γρήγορη και μου ήρθε μέσα σε 10 μέρες με dhl.

      Το κινητό το προτίμησα με την γνήσια κινέζικη rom γιατί δεν μου αρέσει γενικά να το ανοίγει ο προμηθευτής ωστόσο είδα ότι το είχε ανοίξει έτσι κ αλλιώς και είχε περάσει μέσα το playstore.

      Τέσπα, περίμενα 7 μέρες για να ανοίξει ο bootloader και πέρασα την xiaomi.eu (δεν ήθελα να παραμείνω στην κινέζικη γιατί δεν μου άρεσαν οι εφαρμογές). Δεν είχε κανένα πρόβλημα στην xiaomi.eu με το google pay και με safetynet, οι κάρτες μπαίνουν και δουλεύουν κανονικά οι πληρωμές. Η κάμερα υπέροχη, η πίσω οθόνη δουλεύει κανονικά χωρίς προβλήματα. Με το ρολόι μου που φοράει wear os συνδέεται κανονικά όπως και με τα ακουστικά και ηχεία Bluetooth που έχω. 5G πιάνει αλλά είναι το πρώτο μου κινητό με αυτή την δυνατότητα και δεν μπορώ να συγκρίνω ωστόσο γενικά τις σελίδες τις φορτώνει σφαίρα.

      Η μπαταρία οκ είναι για μια μέρα χρήση. Φορτίζει σε λίγο κάτω από 40λ σε ενσύρματη φόρτιση 67w και γύρω στα 50λ στην ασύρματη φόρτιση στα 50w (με φορτιστή 55w της xiaomi).

      Το μόνο πρόβλημα-bug που συνάντησα έως στιγμής είναι ότι στο screenshot που τραβάει, δεν με αφήνει να τικάρω το delete after sharing και να κάνω share τα video/photo από οποιαδήποτε app (αν το ξετικάρω δουλεύει κανονικά). Μια φορά δεν μπορούσα να κάνω share γενικά και η λύση ήταν να κάνω "delete dual app accounts" και να τα ξαναβάλω.

      Τέλος ο φορτιστής 67w δεν μου ήρθε στο κουτί αλλά επικοινώνησα με το support της trading shenzhen και μου στείλανε έναν ξεχωριστά και μου ζητήσαν συγνώμη.