Διαφήμιση

[Miui 12.5 - 21.3.24/25] Διανομή των νέων MIUI 12.5 - XTRV ROM για 25 συσκευές

    • Ολοκληρώθηκε
    • ROM
    • Xiaomi
    • Miui Dev

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • @babis306 σεβαστή η γνώμη σου, αλλά να ξέρεις ότι η συγκεκριμένη rom είναι developer που σημαίνει ότι δεν είναι σταθερή και είναι σε δοκιμαστικό στάδιο για να λυθούν τα όποια προβλήματα προκύπτουν και να βγει η stable έκδοση χωρίς προβλήματα. Οπότε αν δε θέλεις να 'μπλεκεις' με όλα αυτά κάνε ένα factory και πέρνα την stable. Οι εβδομαδιαίες αναβαθμίσεις μπορεί να δημιουργήσουν ασήμαντα προβλήματα (bugs) αλλά μπορεί να δημιουργήσουν και προβλήματα που να χρειαστεί να κάνεις factory. Σου το λέω ενημερωτικά και τελείως φιλικά!! :D :D
    • Ο/H gkalen έγραψε:

      @darkmaster9077
      Πρέπει να μας πεις πρώτα εσύ τι έκανες και πως φλασαρες γιατί είπες μόνο έκανα την προβλεπόμενη διαδικασία , γίνε πιο αναλυτικός γιατί δεν έχουμε δοκιμάσει τις fastboot XTRV λόγω έλλειψης συγκεκριμένων συσκευών και δεν έχουμε εικόνα ..
      Λοιπόν μετά την επαναφορά μέσω mi flash στην stable 12.0.4 ξεκλειδωσα ξανά τον bootloader και άνοιξα την συσκευή και την παραμετροποιησα με όλα μου τα δεδομένα. Στη συνέχεια έβαλα την eu rom που μου έδωσες με το format data και πέρασε μια χαρά. Προς το παρόν δεν έχω κάποιο πρόβλημα.
    • Διαφήμιση
    • @kostakislarisa καλησπερα, σεβαστα ολα αυτα που λες και φυσικα γνωστοι οι κινδυνοι για προβληματα, σοβαρα και μη, σε dev roms. Δεν λεω τιποτα για αυτο απλα λεω οτι σε συκευες περιορισμενης κυκλοφοριας, γιατι δε νομιζω οτι το Mi Note 10 ειναι απο τις συσκευες ευρειας κυκλοφοριας, οταν βγει καποιο προβλημα δεν εχει την αντιμετωπιση που εχει μια συσκευη ευρειας κυκλοφοριας, π.χ. redmi 7 ή 9, poco κ.α. Τους κινδυνους φυσικα και τους γνωριζω και να ξερεις εως ενα σημειο αντιμετωπιζονται απο τον ιδιο τον χρηστη, απλα σε καποια σοβαρα που κανουν το τηλεφωνο ενα μικρο τουβλακι, οχι τελειως τουβλο, εκει ειναι το θεμα. Τελος παντων απλα το επομενο κινητο θα ειναι πιο προσεκτικα διαλεγμενο.
      Μηχανημα που δουλευει δεν το πειραζεις........εκτος και αν ακουσεις την φωνη που λεει:
      :D :D :D Πειραξε το, πειραξε το, πειραξε το.............
    • Δυστυχώς @babis306 έχει να κάνει με τη dev rom και όχι με τη συσκευή.
      Και ναι, το mi note 10 το έχει πάρει πολύς κόσμος.
      Πριν την εγκατάσταση κάνουμε πάντα ένα αντίγραφο στο twrp για να μπορούμε να αντιμετωπίσουμε ένα πρόβλημα σαν αυτό που αναφέρεις...
    • @amavroudis Καλησπερα και σε σενα , ναι δεν αντιλεγω για το backup αλλα πες το ξεροκεφαλια πες το οπως θες, κρατω backup μονο στο cloud και οχι στο twrp. Τελος παντων για να δωσω και εναν μπουσουλα στους μαγειρες των roms, τους οποιους τους υπερευχαριστω για ολες μα ολες τις roms που εχω βαλει τοσα χρονια τωρα.....Απο εποχες Redmi Pro......το θυμαται κανενας αραγε? με MIUI 6 ηταν αν θυμαμαι καλα, καταραμενη ηλικια, στο θεμα μας τωρα. Απο την ωρα που περασα ξανα στην προηγουμενη rom με wipe dalvik και cache, κολλησε 2-3 φορες και τρωω μια φλασια και βγαζω το super wallpaper που ειχα με τον καιρο και βαζω μια απλη ταπετσαρια, μια φωτογραφια, εκτοτε να μην το ματιαξω δουλευει καλα και δεν κολλησε!!!!!! Για οτιδηποτε νεωτερο θα υπαρξει ενημερωση.
      Μηχανημα που δουλευει δεν το πειραζεις........εκτος και αν ακουσεις την φωνη που λεει:
      :D :D :D Πειραξε το, πειραξε το, πειραξε το.............
    • Απλά μάλλον η διατύπωσή σου ήταν λάθος, αυτά συμβαίνουν σε όλες τις rom. Δόξα το θεό εδώ τα παιδιά βοηθάνε και με το παραπάνω και με το αζημίωτο φυσικά. Αν θες να αποφύγεις όλα αυτά βάλε μια stable και θα είσαι άρχοντας!
    • Διαφήμιση
    • @kostakislarisa οσο καιρο ειμαι εδω μελος δεν εβαλα και ουτε προκειται να βαλω stable. Μου αρεσει το παιδεμα για αυτο, απλα μερικες φορες μου την δινει λιγο παραπανω και για αυτο ξεφευγω σε αυτα που γραφω. Ζητω συγνωμη και το ξαναλω ειμαι υποχρεος σε ολα τα παιδια που κανουν δουλεια με τις ROM για ολα αυτα που εχουν προσφερει τοσα χρονια τωρα και τους ευχαριστω πολυ. Ξεφευ6γω καμια φορα και γραφω παραπονα με ιδιαιτερο τροπο, για αυτο και ζητω συγνωμη αν ενοχληθηκε καποιος. Καλο απογευμα να εχουμε.
      Μηχανημα που δουλευει δεν το πειραζεις........εκτος και αν ακουσεις την φωνη που λεει:
      :D :D :D Πειραξε το, πειραξε το, πειραξε το.............
    • Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, δεν χρειάζεται να ζητάς συγνώμη! Όλα καλά!
    • Για πιο λόγο έχει μείνει τόσο πίσω;;;

      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Καλημέρα , μια γρήγορη ερώτηση (με τη νέα Rom) : Πώς μπορώ να ενεργοποιήσω το τηλέφωνο ΧΩΡΙΣ την κάρτα sim ??
      Υπάρχει τρόπος ? Ή πρέπει οπωσδήποτε να έχω μέσα την sim ?
      Ευχαριστώ
    • Διαφήμιση