Διαφήμιση

Πρόβλημα με εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πρόβλημα με εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις

      Kαλησπέρα, κάθε ιδέα ευπρόσδεκτη. Από χθες έχω το εξής πρόβλημα στο κινητό Mi A3 της γυναίκας μου. Δείχνει full σήμα, αλλά δεν δέχεται κλήσεις: "ο συνδρομητής δεν είναι διαθέσιμος", το αντίστοιχο όταν καλεί από αυτό. Δεν ανοίγει η γραμμή.
      Ενέργειες που έχουν γίνει:
      αλλαγή θέσης της κάρτας sim,
      factory reset
      hard reset
      αγορά και αντικατάσταση κάρτας sim
      αλλαγή με την δικιά μου sim στο το mia3. παρόμοιο πρόβλημα. όταν το καλώ "η κλήση σας προωθείται" και αμέσως μετά sms για την χαμένη κλήση. Η δικιά της sim δουλεύει μια χαρά στο redmi note 9
      επίσης το περίεργο είναι ότι κατά διαστήματα, άγνωστο πως, δουλεύει.
      Πάει για ανακύκλωση το MiA3;
    • Ίσως και να έμπλεξες...
      Έχει πεσει καθόλου, έχει χτυπηθεί , βραχεί;
      Πήρε καμιά αναβάθμιση και άρχισε να το κάνει;


    • όχι αυτά τα έχουμε αποκλείσει.
      τελευταία αναβάθμιση που έκανε ήταν 5 Μαρτίου, το σκέφτηκα κι αυτό.
      Τώρα κάνω πάλι ένα hard reset και δεν θα κάνω restore τίποτα.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H amavroudis έγραψε:

      Πριν κάνεις κάτι hardcore βάλε το απλά σε 3g μόνο και δες αν στο κάνει πάλι.
      Μπορεί να οφείλεται στο volte.
      Πόσο δίκιο έχεις. Όντως φταιει το volte. Μόλις απενεργοποίησα το 4g έστρωσαν οι κλήσεις. Πήρα τηλέφωνο τη vodafone και τους έκραξα που μας έχουν μια βδομάδα χωρίς τηλέφωνο και όλο το κοιτάζουν. Τους έδωσα τη λύση στο πιάτο για να με συνδέσουν με το τεχνικό τμήμα. Απενεργοποίησαν λέει το volte αλλά πάλι το κάνει με 4g ενεργοποιημένο. Τώρα το ξαναγύρισα σε 3g και περιμένω να με ενημερώσουν.