Διαφήμιση

Eγκατάσταη stable rom

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • @amavroudis έχε λίγο το νου σου γιατί έχω τα κανιβαλακια και δεν με αφήνουν σε ησυχία.


    • Διαφήμιση
    • ωραίος... Αν ανοίξει και θέλεις γυρίζεις σε fastboot
      βάζεις το twrp όπως το έβαλες την πρώτη φορά και κάνεις reboot to system, τίποτα αλλο μεσα στο twrp.


    • Ο/H giorgos|Xiaomi έγραψε:

      πρωτα στα αγγλικά.Σωστα;
      όχι βρε, διάλεξε την γλώσσα που θέλεις και ολα καλα..


    • Ενταξει φιλε μου. Ολα καλά. Θα το αφήσω ως εχει και αργοτερα, εαν θελησω, ξαναβαζω το twrp για εγκατάσταση νεωτερης rom.Σε ευχαριστώ πολύ για την πολύτιμη βοηθεια σου,να εισαι παντα καλα!
    • Παιδιά καλησπέρα και καλώς σας βρήκα στο υπέροχο αυτό φόρουμ.
      Νέος κάτοχος για πρώτη φορά σε xiaomi κινητό ενός mi10t pro ερχόμενος απο ανταλλαγή με oneplus 7pro και έχω κάποιες απορίες που θα ήθελα να απαντηθούν.
      Λοιπόν το κινητό έχει ξεκλείδωτω bootloader (το παιδί που κάναμε ανταλλαγή μου είπε οτι έιναι ξεκλείδωτω με τον official τρόπο και δεν χάνει εγγύηση μου είπε) και φοράει ρομ miui by xiaomi.eu 12.0.7 σταθερή. (Miui 12/v12.0.7.0 QJDMIXM (stable) .
      Ερωτήσεις :
      1)Επειδή το κινητό είναι αγορασμένο απο Πλαίσιο και με ενδιαφέρει η εγγύηση ισχύει οτι δεν έχει χάσει εγγύηση ?
      2)Λίγο που ψάχτηκα έχω δει οτι έχουν βγεί νεότερες εκδόσεις είδα εδώ Mi 10T 5G/10T Pro 5G/Redmi K30S Firmware ROM TWRP (apollo) και θα ήθελα να μάθω καταρχήν αν μπορώ να τις κάνω αυτόματα τις αναβαθμίσεις και αν οχι πως μπορώ να κάνω τις αναβαθμίσεις και αν θα χάσω αναγκαστικά όλα τα δεδομένα ή μπορώ να τις περνάω απο πάνω.
      3) για να κάνω αναβαθμίσεις χρειάζεται ο λογαριασμός του παιδιού που το πήρα το τηλ; (Παίζει κάποιο ρόλο ο λογαριασμός Xiaomi που άλλαξε)
    • Διαφήμιση
    • @supermario

      1) Με ξεκλείδωτο Bootloader και περασμένη μία Custom ROM και όχι την γνήσια της Xiaomi απλά ξεχνάς την εγγύηση, εκτός και αν πριν το στείλεις στο Service κάνεις Flash μία Original FastBoot ROM της Xiaomi και κλειδώσεις πάλι τον Bootloader.

      2) Αυτές που βλέπεις είναι οι γνήσιες ROM της Xiaomi και δεν θα μπορέσεις να έχεις αυτόματες αναβαθμίσεις από την στιγμή που έχεις ROM από το Xiaomi.eu.
      Θα πρέπει να λαμβάνεις ειδοποιήσεις για αναβάθμιση που έρχονται από το Xiaomi.eu και αυτές τις ROM θα βάζεις στην συσκευή σου από εδώ και πέρα, ή την αντίστοιχη ελληνική XTRV ROM που βγάζει η κοινότητά μας εάν την κάνεις Flash από το TWRP Recovery που προφανώς έχεις εγκατεστημένο στην συσκευή σου.

      3) Όχι δεν είναι απαραίτητο, αλλά εάν για κάποιο λόγο πάθει κάτι η συσκευή σου και δεν είναι δηλωμένη στον δικό σου Mi Account λογαριασμό, τότε θα έχεις σοβαρότατο πρόβλημα αν ταυτόχρονα χρειαστείς να για κάποιο λόγο να ξεκλειδώσεις τον bootloader της συσκευής σου.
      Εφόσον άλλαξες σωστά τον Mi Account που έχει δηλωμένο η συσκευή με τον δικό σου λογαριασμό τότε το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να προχωρήσεις σε νέα αίτηση για Unlock του Bootloader ώστε να τον έχεις καβάντζα μήπως και σου χρειαστεί για κάποιο λόγο στο μέλλον να ξεκλειδώσεις και πάλι τον Bootloader.

      Καλωσόρισες στην κοινότητά μας. :D
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Eγκατάσταη stable rom

      Υπάρχει κάποιος οδηγός που μπορώ να ακολουθήσω ώστε να βάλω νεότερη ρομ από αυτήν που έχω χωρίς να χάσω τα δεδομένα μου κ ότι έχω μέσα;
      Βλέπω στο Σιτέ που ανέβασα πιο πάνω ότι έχει σαν νεότερη την Android 11. Μπορώ να την βάλω στο πάνω;

      Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Kαλησπερα. Μετά απο 1 μιση χρόνο ειπα να βαλω την τελευταια σταθερη rom XTRV-HMK30SUltra_MI10T_V13.0.7.0.SJDCNXM_v13-12 που βγηκε πριν λιγες μερες. Αλλα εχω προβλημα.... Παω να μπω fastboot απο τη συσκευη και ενω μπαινει στιγμιαια, μετα βγαινει.... Αναβοσβηνει το fastboot μετα συνεχως. Επιχειρω μεσω ADB κτλ με τον αρχικό οδηγο, αλλα οταν φτανω fastboot και δινω εντολή για twrp (twrp_apollo_MI10T-PRO_3.5.1.A10-21-03-2021_d-bl-A11 ) εκει κολάει.... Μπορειτςε να με βοηθησετε; Ευχαριστω.
    • Ο/H giorgos|Xiaomi έγραψε:

      Μπορειτςε να με βοηθησετε; Ευχαριστω.

      Δύο πράγματα πρέπει να προσέξεις :

      1. Να χρησιμοποιείς USB 2 θύρα *την λευκή και ΟΧΙ USB 3 *την μπλε. Μπορείς επίσης να χρησιμοποιήσεις κάποιο ενδιάμεσο USB 2 HUB όπως αυτό που έχουν μερικές οθόνες

      2. Να κάνεις το Flash όχι σε υπολογιστή με AMD Ryzen επεξεργαστή

      Επίσης θα πρέπει να είσαι βέβαιος ότι έχεις ξεκλείδωτο Bootloader στην συσκευή σου και έχεις ενεργοποιήσει το USB Debugging από τις Ρυθμίσεις >> Πρόσθετες Ρυθμίσεις >> Επιλογές προγραμματιστών
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • Δεν ειναι απο αυτα που μου λες φιλε μου. Στο ιδιο pc πριν 1μισο χρονο ειχα περασει απο εδω την ελληνική rom. Κατι αλλο συμβαίνει.