Διαφήμιση

Πρόβλημα με κλήσεις

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πρόβλημα με κλήσεις

      Καλησπέρα σας,

      Αντιμετωπίζω τις τελευταίες ημέρες ένα πρόβλημα με τις κλήσεις. Όταν καλώ ή όταν με καλούν (ορισμένες φορές, αλλά σήμερα γίνεται για πολλές ώρες αυτό) με ακούν κανονικά αλλά εγώ δεν τους ακούω. Δοκίμασα με ακουστικά, δοκίμασα και την ανοιχτή ακρόαση, τζίφος. Δοκίμασα να ηχογραφήσω κλήση, πάλι τπτ, μόνο εγώ ακούγομαι ενώ μιλούσε και ο συνομιλητής. Από viber μιλάω κανονικά, ακούω και με ακούν, YouTube κανονικά και άλλες εφαρμογές με ήχο και από το ακουστικό και από το μικρόφωνο.

      Επίσης, όταν καλώ, δεν ακούγεται κουδούνισμα, παραμόνο η δόνηση όταν ο άλλος το σηκώνει. Ούτε τηλεφωνητής αν δε το σηκώσει. Πάλι μόνο η δόνηση.

      Δεν έχει κάποια αναβάθμιση που να εκκρεμεί ούτε σε εφαρμογές ούτε συστήματος.

      Τι μπορεί να φταίει;

      Σημειωτέον ότι το έπαθε και πριν λίγες μέρες, αλλά έστρωσε όταν πήρα μια φίλη και στην αρχή δεν ακούγονταν τίποτα αλλά μετά από μερικά δευτερόλεπτα άκουγα κανονικά. Για 2 -3 μέρες ήταν εντάξει, μέχρι και σήμερα.

      • Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.
    • Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δεν ήξερα καν ότι υπάρχει αυτό το volte (δεν είμαι και ειδήμων στην κινητή :P ). Δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να επηρεάζει όμως. Πριν λίγη ώρα, κι ενώ με τα κινητά δεν άκουγα τπτ, με κάλεσαν από σταθερό και άκουγα κανονικά, κάλεσα μετά εγώ το σταθερό και δεν άκουγα πάλι τπτ. Αυτό με το σταθερό (άλλο) συνέβη και το απόγευμα.

      Επιπλέον, μετά από αυτό, έκλεισα και ξανάνοιξα το κινητό και όλως περιέργως δούλεψε, άκουγα κανονικά και από κινητά.

      Όπως σας είπα, συμβαίνει δεύτερη φορά μέσα στη βδομάδα και άρχισε να με αγχώνει μιας και δεν είμαι και πολύ άνετος οικονομικά ώστε να πάρω καινούργια συσκευή.

      Έχει νόημα να απευθυνθώ κάπου για σέρβις; Δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι θέμα hardware ή software ή ευθύνεται αυτό το volte, το οποίο όμως πιθανότατα είχα από την αρχή (Απρίλη του 20 πήρα το κινητό) και δεν ξέρω πως ακριβώς λειτουργεί.
    • Διαφήμιση