Διαφήμιση

Γενικη συζητηση για το REDMi NOTE 9S...

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Εγω σημερα πηρα χαμπαρι οτι εχει νεα εκδοση και μολις την κατεβαζω...!!

      V12.0.2.0 RJWEUXM με Android 11 λεει........
    • εβαλα κι εγω την V12.0.2.0 RJWEUXM με Android 11 και θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω με αυτην να εχω ενα λειτουργικο custom recovery και magisk οπως ειχα πριν,
      δοκιμασα διαφορα και orange fox κτλ αλλα δεν μπαινει το magisk και παντα βλεπω ασυναρτησιες στον εσωτερικο χωρο διοτι μαλλον ειναι encrypted.
      (δοκιμασα wipe data και factory reset) μια βοηθεια παρακαλω, υπαρχει λυση? ή θέλει format data? οπως διαβασα καπου, και αν αυτη ειναι η λυση υπαρχει καποια σοβαρη συνεπεια ασφαλειας ή αλλη? ευχαριστω
      για οποιον θελει η rom υπαρχει εδω
    • Ο/H thanfun έγραψε:

      εβαλα κι εγω την V12.0.2.0 RJWEUXM με Android 11 και θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω με αυτην να εχω ενα λειτουργικο custom recovery και magisk οπως ειχα πριν,
      δοκιμασα διαφορα και orange fox κτλ αλλα δεν μπαινει το magisk και παντα βλεπω ασυναρτησιες στον εσωτερικο χωρο διοτι μαλλον ειναι encrypted.
      (δοκιμασα wipe data και factory reset) μια βοηθεια παρακαλω, υπαρχει λυση? ή θέλει format data? οπως διαβασα καπου, και αν αυτη ειναι η λυση υπαρχει καποια σοβαρη συνεπεια ασφαλειας ή αλλη? ευχαριστω
      για οποιον θελει η rom υπαρχει εδω

      τελικα εβαλα magisk μεσω orange fox (και απο sd card) και συμφωνα με οδηγιες απο την επίσημη σελίδα Mgisk manager αλλα συνεχιζω να βλεπω ασυναρτησιες στον εσωτερικο χωρο, αν καποιος μπορει να βοηθησει παρακαλω
    • Διαφήμιση
    • Ο/H amavroudis έγραψε:

      Από όσα λες δεν αποκωδικοποιεί το twrp που έβαλες τη μνήμη.
      Μόνο με format data θα δεις, αλλά θα χάσεις τα πάντα.
      μπορεις να μου πεις καποιο twrp που να κανει την δουλεια? δοκιμασα και απο εδω απο το φορουμ αλλα τπτ
      εκανα format data (μεσω του orange fox) αλλα παλι δεν βλεπω τον εσωτερικο χωρο, στηνω παλι το τηλεφωνο :(

      εχω βαλει μεσω adb το recovery.img απο αυτο OrangeFox-miatoll-stable@R11.0_0
    • Ο/H thanfun έγραψε:

      εκανα format data (μεσω του orange fox) αλλα παλι δεν βλεπω τον εσωτερικο χωρο, στηνω παλι το τηλεφωνο
      Μετά το Format Data, έκανες και πάλι Reboot στο TWRP και συνεχίζεις να μην βλέπεις τον εσωτερικό χώρο ?
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Ο/H thanfun έγραψε:

      εκανα format data (μεσω του orange fox) αλλα παλι δεν βλεπω τον εσωτερικο χωρο, στηνω παλι το τηλεφωνο
      Μετά το Format Data, έκανες και πάλι Reboot στο TWRP και συνεχίζεις να μην βλέπεις τον εσωτερικό χώρο ?
      ναι, βεβαια η αληθεια ειναι οτι πρωτα μπηκα στο miui και μετα εκανα reboot στο recovery
    • Διαφήμιση
    • Ο/H thanfun έγραψε:

      ναι, βεβαια η αληθεια ειναι οτι πρωτα μπηκα στο miui και μετα εκανα reboot στο recovery
      τελικα εβαλα μια fastboot rom > wipe data > orange fox recovery μεσω adb και αμεσως ειδα τον εσωτερικο χωρο
      το στηνω παλι το τηλεφωνο
      ευχαριστω οπως και να χει
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Μετά το Format Data, έκανες και πάλι Reboot στο TWRP και συνεχίζεις να μην βλέπεις τον εσωτερικό χώρο ?

      Ο/H thanfun έγραψε:

      Ο/H thanfun έγραψε:

      ναι, βεβαια η αληθεια ειναι οτι πρωτα μπηκα στο miui και μετα εκανα reboot στο recovery
      τελικα εβαλα μια fastboot rom > wipe data > orange fox recovery μεσω adb και αμεσως ειδα τον εσωτερικο χωροτο στηνω παλι το τηλεφωνο
      ευχαριστω οπως και να χει
      μπα τελικα μετα απο μια επανεκινηση παλι δεν βλεπω τιποτα στον εσωτερικο χωρο οταν ειμαι σε recovety mode orange fox (μεσα απο το miui φαινεται κανονικα), δεν ξερω τι κανω λαθος και τι φταιει (ισως πριν ειδα εσωτερικο χωρο μονο με την παλια fastboot rom android 10 και οχι με την νεα android 11, δεν θυμαμαι καλα πανω στην φουρια μου),
      εκανα παλι format data (εχοντας την android 11 rom) και κατευθειαν reboot σε recovery και εβλεπα εσωτερικο αποθηκευτικο χωρο κανονικα (μονο τον φακελο fox ομως, μονο αυτος υπηρχε δηλαδη) αλλα οταν εκανα reboot σε system για να στησω παλι το τηλεφωνο (εβαλα πριν το magisk απο sd card) και κανω reboot σε recovery (πριν αρχισω να το στηνω, πριν μπω στο miui) παλι δεν βλεπω τιποτα παρα μονο ασυναρτησιες (ειναι παλι encrypted), μετα το στησιμο παλι encrypted
      επισης δεν μπορεσα να κανω recovery backup ουτε στην sd card
      δεν ξερω τι φταιει μου εχει σπασει λιγο τα νευρα, αν εχετε καποια ιδεα δεκτη
      στηνω παλι το τηλεφωνο :( (ευτυχως κρατησα αντιγραφο σε google drive αυτη την φορα, αλλα παλι θελει μια ωρα)
    • μετα απο μερικες μερες χρησης της νεας εκδοσης με A11, δεν βλεπω κατι το περιεργο. ολα βαινουν καλως και μαλιστα.., νιωθω το κινητο λιγο πιο σβελτο. Ισως να ειναι και ψευδαίσθηση..... αλλα παντως δεν εχω δει κατι επιλήψιμο μεχρι στιγμής.
    • και ευρωπαϊκή android 11 fastboot ROM από την επίσημη ιστοσελίδα, αν κάποιος την χρειαστεί (θα την δοκιμάσω μπας και λύσω κάποια θέματα που έχω)
      curtana_eea_global_images_V12.0.2.0.RJWEUXM_20210528.0000.00_11.0_eea_ce612e6ef8

      bigota.d.miui.com/V12.0.2.0.RJ…0_11.0_eea_ce612e6ef8.tgz
    • Διαφήμιση
    • Ο/H thanfun έγραψε:

      μπα τελικα μετα απο μια επανεκινηση παλι δεν βλεπω τιποτα στον εσωτερικο χωρο οταν ειμαι σε recovety mode orange fox (μεσα απο το miui φαινεται κανονικα), δεν ξερω τι κανω λαθος και τι φταιει (ισως πριν ειδα εσωτερικο χωρο μονο με την παλια fastboot rom android 10 και οχι με την νεα android 11, δεν θυμαμαι καλα πανω στην φουρια μου),
      εκανα παλι format data (εχοντας την android 11 rom) και κατευθειαν reboot σε recovery και εβλεπα εσωτερικο αποθηκευτικο χωρο κανονικα (μονο τον φακελο fox ομως, μονο αυτος υπηρχε δηλαδη) αλλα οταν εκανα reboot σε system για να στησω παλι το τηλεφωνο (εβαλα πριν το magisk απο sd card) και κανω reboot σε recovery (πριν αρχισω να το στηνω, πριν μπω στο miui) παλι δεν βλεπω τιποτα παρα μονο ασυναρτησιες (ειναι παλι encrypted), μετα το στησιμο παλι encrypted
      επισης δεν μπορεσα να κανω recovery backup ουτε στην sd card
      δεν ξερω τι φταιει μου εχει σπασει λιγο τα νευρα, αν εχετε καποια ιδεα δεκτη
      στηνω παλι το τηλεφωνο (ευτυχως κρατησα αντιγραφο σε google drive αυτη την φορα, αλλα παλι θελει μια ωρα)
      παρακαλω μια ερωτηση αν καποιος ξερει
      υπαρχει περιπτωση η λυση στο προβλημα μου να ειναι εδω σε αυτο το βιντεο?



      και εδω?
      download-latest-no-verity-opt-encrypt-2019-all-version-included

      δηλαδη να πρεπει να αφαιρσω το Forced Encryption με εναν DM-verity Forced Encryption Disabler?
      και το δικο μου βλεπω στις ρυθμισεις οτι ειναι κρυπτογραφημενο, αυτο φταιει που βλεπω κρυπτογραφημενο τον εσωτερικο χωρο απο το twrp? και εχω αυτα στο παραπανω ποστ? παρακαλω οποιος γνωριζει μια βοηθεια

      και αν αυτο συμβαινει τοτε που θα βρω τον καταλληλο Disabler για το μοντελο? και αν φλασαρω rom παλι το τηλεφωο γινεται encrypted?
      ευχαριστω