Διαφήμιση

Γενικη συζητηση για το REDMi NOTE 9S...

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • την 12.0.3.0 εδωσα στο link! :)
      δεν εχω το curtana, το joyeuse εχω..
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • @amavroudis
      Ειναι beta βρε Αποστόλη η 11 περιμένω να βγάλουν την 11 plus που εχει έξτρα πραγματάκια χιχι. Αλλα αλήθεια; πετάει η 11;ποιο καλή απο την 10;
      Σορυ παίδες βγηκαμε λιγο οφφ τοπικ δεν το συνεχίζω άλλο.
      Βαγγέλη οπότε ξεκλειδώνω περνάω twpr recovery format data παταω yes reboot στο recovery δεν χρειαζεται μετα ξανα advance wipes και wipe chase davlik data ;το εχει κανει αυτο το ξεκλειδωμα; οποτε εχω περασμενη σε sd card την xtrv Rom και φλασαρω σωστα;
    • Διαφήμιση
    • σωστα.
      μολις περασεις την xtrv στο τελος εχει κατω να κανεις wipe dalvik/cache. τοτε το επιλεγεις. και μετα reboot system και εισαι κομπλε.
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • Ο/H amavroudis έγραψε:

      Βάλε την pe11
      Πετάει...
      Για την ακρίβεια θα έλεγα πως... κάνει προσπάθειες να πετάξει...!

      Η 12.0.3 καλύτερη σε γενικότερη εμπειρια, νομίζω. Δεν ξέρω αν φταίει η rom καθεαυτή ή έχει να κάνει με το τρόπο/διαδικασία εγκατάστασης.

      Η 12.0.1. android 11, έχει καλύτερη μετάφραση στα μενού.

      Την πρώτη φορά που την έβαλα, με format data, δεν μου πήγε καθόλου. Κολλήματα αρκετά, ακόμα και στην απλή πλοήγηση στο μενού. Γύρισα αμέσως στη 12.0.3.

      Χτες είπα να της δώσω άλλη μια ευκαιρία και την ξαναπέρασα, με factory reset.
      Έφαγε ένα reboot καθώς ήμουν στην επαναφορά του backup, αλλά από εκεί και μετά κανένα άλλο θέμα.

      Την δουλεύω και βλέπουμε...

      Υπάρχει άλλος με την android11 rom; Και αν ναι πως του φαίνεται και με ποια διαδικασία την πέρασε;

      Σκέφτομαι μήπως έχει να κάνει και με το twrp, που ζητάει τον κωδικό για την αποκρυπτογράφηση και όταν έχεις κάνει format δεν "αποκρυπτογραφεί" τον εσωτερικό χώρο...

    • Ο/H ManosSk έγραψε:

      Για την ακρίβεια θα έλεγα πως... κάνει προσπάθειες να πετάξει...!
      Στη pixel experience android 1 beta αναφέρομαι, αν δεν είναι κατανοητό...

      Και μάλιστα στο mido.
      Είμαι λίγο εκτός θέματος...
    • @amavroudis Χαχα! Σωστά αφού λες "pe"!

      Και εγώ όμως απάντησα εκτός θέματος στο... "εκτός θέματος"...
    • Διαφήμιση
    • γω παντως παιδες ειμαι χαρουμενος που συνεννοηθηκατε χααχαχαχαχ
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • Ο/H ManosSk έγραψε:

      Ο/H amavroudis έγραψε:

      Βάλε την pe11
      Πετάει...
      Για την ακρίβεια θα έλεγα πως... κάνει προσπάθειες να πετάξει...!
      Η 12.0.3 καλύτερη σε γενικότερη εμπειρια, νομίζω. Δεν ξέρω αν φταίει η rom καθεαυτή ή έχει να κάνει με το τρόπο/διαδικασία εγκατάστασης.

      Η 12.0.1. android 11, έχει καλύτερη μετάφραση στα μενού.

      Την πρώτη φορά που την έβαλα, με format data, δεν μου πήγε καθόλου. Κολλήματα αρκετά, ακόμα και στην απλή πλοήγηση στο μενού. Γύρισα αμέσως στη 12.0.3.

      Χτες είπα να της δώσω άλλη μια ευκαιρία και την ξαναπέρασα, με factory reset.
      Έφαγε ένα reboot καθώς ήμουν στην επαναφορά του backup, αλλά από εκεί και μετά κανένα άλλο θέμα.

      Την δουλεύω και βλέπουμε...

      Υπάρχει άλλος με την android11 rom; Και αν ναι πως του φαίνεται και με ποια διαδικασία την πέρασε;

      Σκέφτομαι μήπως έχει να κάνει και με το twrp, που ζητάει τον κωδικό για την αποκρυπτογράφηση και όταν έχεις κάνει format δεν "αποκρυπτογραφεί" τον εσωτερικό χώρο...
      Ελα δίπλα στην γενικη συζήτηση για mido να σου πω τι θα κανεις όσο αφορα την pe, μην χαλαμε το νημα εδω
    • Ρε παιδιά, έχω αυτό το κινητό από τον Νοέμβριο και μέσα σε μερικές βδομάδες από τότε που το αγόρασα άρχισε να κολλάει έτσι στο άσχετο, σαν να ρίχνει τον ρυθμό ανανεωσης της οθόνης κάτω από τα 30 καρε και όλες οι μεταβάσεις μέσα στις εφαρμογές του συστήματος και όσες κατεβάζω είναι κόφτες και σαν να κολλάνε! Έχω κάνει τα πάντα:
      -επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων, λύνει το πρόβλημα για μερικές μέρες ή βδομάδες και μετά επανέρχεται και θέλει επανεκκίνηση κάθε μέρα
      - έβγαλα την sd και άλλαξα το θέμα του κινητού, αλλά πάλι το πρόβλημα παραμένει
      - update σε miui 12 πάλι το ίδιο
      -επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά το update σε miui 12, και μετά από λίγο καιρό πάλι το ίδιο πρόβλημα
      Το κινητό εχει ξεκλειδωτο bootloader και έχω περάσει πολλές και διαφορετικές εκδόσεις του miui 11, και του 12 (eu και global) και το πρόβλημα παραμένει!! Τι μπορώ να κάνω??
      Το κινητό είναι καινούριο και έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά (έκδοση 6/128), δεν γίνεται να κολλάει έτσι??
    • Διαφήμιση
    • Το αγόρασα κάπου τον Νοέμβριο και ενώ στην αρχή λειτουργούσε κανονικά, μετά από 2 εβδομάδες άρχισα να παρατηρώ συγκεκριμένα ότι στην εφαρμογή των ρυθμίσεων όταν έμπαινα και έβγαινα στα μενού υπήρχε ένα λαγκαρισμα στις μεταβάσεις, το οποίο μετά το έβλεπα και όταν πήγαινα να κάνω εναλλαγή εφαρμογών, και καθώς χρησιμοποιώ άλλες εφαρμογές, πχ στην εφαρμογή του skroutz όταν πατάω μια κατηγορία και μεταβαινω σε αυτήν θα κάνει κοψίματα η οθόνη, και γενικά οπουδήποτε υπάρχει μετάβαση (εννοώ ένα animation σαν slide) και δεν είναι καθόλου smooth. Δεν άλλαξα τίποτε απολύτως στην χρήση του κινητού, ούτε κατέβασα κάποια εφαρμογή περίεργη. Φαίνεται απλά σαν μετά από μερικές μέρες χρήσεις το κινητό τα παίζει σιγά σιγά και αρχίζει και lagαρει όλο και περισσότερο, εκτός αν κάνω επανεκκίνηση. Μετά την επανεκκίνηση φαίνεται ξεκάθαρα ότι η συμπεριφορά του πριν ήταν πολύ περίεργη και ότι δεν θα έπρεπε να λειτουργεί έτσι γιατί ξαφνικά γίνεται τέρμα smooth και όλα ομαλά. Και μετά από μερικές μέρες ξανά το ίδιο...