Διαφήμιση

Συνδεση ασυρματων ακουστικων για να ακουω ραδιοφωνο

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP Μελών (Παρασκευή 23/07/2021) !!! <<

Έγινε η διανομή των νέων MIUI 12.Χ ROM 21.7.21/22 για 25 συσκευές (ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ)

Άρχισε και πάλι η διανομή όλων των FastBoot ROM της κοινότητας!

Σας Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας !!!

• Συνδεση ασυρματων ακουστικων για να ακουω ραδιοφωνο

Καλησπερα φιλοι,

Προσφατα αγορασα τα ασυρματα ακουστικα Huawei AM61. Ενω λειτουργουν κανονικα με ολες τις εφαρμογες στο Redmi note 8 PRO μου, οταν βαζω το ραδιοφωνο χειραζομαι ενα επιπλεον jack για να λειτουργησει σαν κεραια. Συνδεω λοιπον καποια αλλα ακουστικα ενσύρματα σαν κεραια και ακουω κανονικα απο τα ασυρματα.

Καλα ως εδω.

Θελω λοιπον να κανω το ιδιο και σε ενα Redmi Note 8 (oxi PRO αυτη τη φορα) αλλα οταν συνδεω τα ενσυρματα ο ηχος συνεχιζει να ακουγεται εκει και οχι στα ασυρματα. Οταν εκανα ακριβως την ιδια διαδικασια στο PRO ο ηχος αλλαζε απο τα ενσ. και πηγαινει αυτοματα στα ασυρμ.

Δοκιμασα:
      • Να διαγραψω τη μνημη του ραδιοφωνου
      • Να επανεκκινησω την συσκευη
      • Να διαγραψω απο τη μνημη του bluetooth τα ακουστικα και να τα ξαναπερασω
      • Να χρησιμοποιησω αλλα ενσυρματα σαν κεραια
      • Να συγκρινω τις ρυθμισεις του 8 PRO και του απλου 8
      • Youtube και μουσικη ακουω κανονικα απο τα ασυρματα. Μονο στο ραδιο γινεται το παραπανω
      • Δοκιμασα να κατεβασω διαφορεσ εφαρμογες ραδιοφωνου αλλα ολες χρειαζονται ιντερνετ για να δουλεψουν
      Εχει κανεις καποια ιδεα πως να συνδεσω τα ασυρματα με το κινητο?
      Ευχαριστω
    • @NasDriver μονο ασυρματα εννοεις? οχι δεν παιζει. Μιλαω συγκεκριμενα για το ραδιοφωνο. Οι αλλες εφαρμογες youtube/spotify κτλ παιζουν κανονικα
    • Διαφήμιση
    • Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω.
      Στο redmi note 4 που είχα παλιά έπαιζε κανονικά και το ραδιόφωνο μέσω bluetooth, ενώ τώρα στο redmi note 9 που έχω δεν παίζουν.
      Αν γνωρίζει κάποιος πως διορθώνεται το πρόβλημα ας πει