Διαφήμιση

Κλεισιμο παιχνιδιων

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Κλεισιμο παιχνιδιων

    Καλησπερα,
    Κατοχος Poco F2 Pro. Μολις πηρα την 12.2.4 , πριν ειχα την 12.0.3
    Εχω ενα προβλημα που υπηρχε και με την προηγουμενη εκδοση και με την τωρινη (ηλπιζα να λυθει με την αναβαθμιση), τα περισσοτερα παιχνιδια δεν μου τα παιζει το κινητο, κυριως τα βαρια με απαιτησεις, συνηθως κολλαει στο loading του παιχνιδιου αλλα αν και καταφερει να τα παιξει , κολλαει και με πεταει στην αρχικη οθονη. Το εχω 3 μηνες, δεν το εχω πειραξει καθολου, εχω κανει hard reset, επαναφορα εργ ρυθμισεων αλλα τιποτα , δεν στρωνει. Εχω και σχετικο βιντεακι να δειξω αλλα δεν μπορω να το ανεβασω εδω. Τι να κανω? Ειμαι πολυ απογοητευμενος. Πηρα ενα κινητο 400 ευρω με τον 865 πανω για να ειναι τουμπανο και δεν μπορω να παιξω τιποτα. Τα αναλογα παιχνιδια τα παιζει ο φιλος μου που εχει note 9 pro. Μπορει να βοηθησει κανεις? Ευχαριστω.
  • Βάλε το video στο YouTube και βάλε εδώ το Link να δούμε...
    Μου φαίνεται περίεργο να μη μπορείς να παίξεις...

    Ανέβασε και ένα screenshot από το σχετικά με το τηλέφωνο να δοε τι έκδοση rom έχεις στο τηλέφωνο σου.
  • Ωραια, ανεβασα δυο βιντεο , το ενα δειχνει τι κανει στα παιχνιδια και το αλλο τι κανει οταν κολλαει πολλες φορες οταν διαβαζω κατι στο ινττερνετ. Συννημενα και η φωτο.



    Images
    • 137329205_149666700252109_5823672669722006165_n.jpg

      102,3 kB, 922×2.048, viewed 64 times
  • Διαφήμιση
  • Μήπως προέκυψε μετά από κάποια αναβάθμιση;
    Έχεις σωσμενα παιχνίδια που θελεις να συνεχίσεις;
    Αν όχι, δικαστές να διαγράψεις τα δεδομένα του παιχνιδιού και να αρχίσεις από την αρχή;
    Να το απεγκαταστησεις και να το βάλεις ξανά;
  • Δεν ξερω αν προεκυψε απο καποια αναβαθμιση, με το που το πηρα και το ανοιξα περασε την 12αρα, το πρωτο 2μηνο επαιζα παιχνιδια τυπου ταβλι , σκακι κλπ οχι ιδιαιτερα απαιτητικα, τωρα τα Χριστουγεννα αρχισα να κατεβαζω βαρια παιχνιδια και δεν παιζει κανενα , και αν το παιξει θα με πεταξει, αυτο γινεται με το 80% των παιχνιδιων, οτι και να κατεβασω το ιδιο πραγμα.
    Δοκιμασα και αυτο που περιγραφεις, μου το συστησε ενας φιλος...τιποτα!
    Δεν ξερω τι να κανω, στα πλαισια της εγγυησης πηρα τηλ στο καταστημα που το αγορασα και μου ειπε θα πρεπει να το στειλει Γερμανια απο κει που το προμηθευτηκε κλπ κλπ ενα μηνα στην καλυτερη, τωρα με τον κοβιντ 3 και βαλε...
    Εχω την εντυπωση οτι επεσα πανω στο ελλατωματικο??? Τι να πω.... Ειναι θελα GPU? Δεν ξερω...
  • Δε νομίζω να έχει κάτι το τηλέφωνο.
    Μάλλον πρόβλημα λογισμικού είναι.
    Περίμενε να το δει και κάποιος άλλος, μια και εγώ δε παίζω παιχνίδια καθόλου και δεν γνωρίζω...
  • Αυτο εχω καταλαβει κ εγω, οτι το προβλημα ειναι το Miui , πρωτη φορα παιρνω xiaomi και ειμαι πολυ δυσαρεστημενος , ο καθενας εχει και το δικο του προβλημα διαφορετικο στο ιδιο κινητο, φυσικα υπαρχουν κ αυτοι που ειναι κομπλε αλλα απ οτι εχω καταλαβει ειναι που θα πεσεις, δεν θελω να θιξω καμια εταιρια αλλα νομιζω με εχουν χασει απο πελατη. Θεωρω οτι το λειτουργικο τους θελει δουλεια.

    Ενα βιντεο ακομα για να δειτε τι κανει σε ενα παιχνιδι που κατεβασα μολις dead trigger.

  • Διαφήμιση
  • Εσύ έχεις δώσει όλα τα δικαιώματα που χρειάζεται το έκαστοτε παιχνίδι για να παίζει σωστά;
    Πάτησε πάνω στην εφαρμογή και πήγαινε στις ιδιότητες της και δες αν είναι τα δικαιώματα όλα κομπλέ...

    Δεν έχεις δίκιο για το miui! Είναι πολύ παραμετροποιήσιμο..
  • Έχω δώσει και δικαιώματα, τίποτα. Τώρα με την καινούργια αναβάθμιση κολλάνε και άλλες εφαρμογές τρεμοπαιζουν όπως το βίντεο. Έλεος!! Τι να πω... Να δω πως θα το δώσω τώρα έτσι και πόσο. Ήμουν κάτοχος Samsung και δεν μου άρεσε και τόσο το one ui, μέχρι που γνώρισα το miui.
  • Θα σου πρότεινα να κάνεις και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αλλά το έχεις κάνει ήδη.
    Κρίμα που περιγράφεις προβλήματα, τα οποία κανένας άλλος δεν τα έχει...
  • Διαφήμιση
  • Να φοράει την έκδοση λογισμικού όπως τη στιγμή που το αγόρασες;
    Αν ναι, θέλει ξεκλείδωμα του bootloader και να θυμάσαι ποια έκδοση φορούσε για να τη περάσεις...