Διαφήμιση

Mi band 5 συνεχείς αποσυνδέσεις

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Mi band 5 συνεχείς αποσυνδέσεις

      Έψαξα στο νήμα για παρόμοιο θέμα αλλά δεν βρήκα , ούτε νομίζω ότι απασχολεί μόνο εμένα.
      Είχα το mi band 4 και τώρα πήρα το 5.
      Όσο διάστημα είχα το 4 δεν θυμάμαι ποτέ να αποσυνδέεται .
      Με το 5 παρατηρώ ότι συνεχώς στην οθόνη υπάρχει το σηματακι του bluetooth.
      Μόλις ανοίγω την εφαρμογή mifit....συγχρονίζεται αμέσως....φεύγει το σηματακι αλλά μετά από λίγο πάλι αποσυνδέεται .
      Συνεπώς χάνω συνέχεια κλήσεις και δεν βλέπω στο miband 5 ποιος με καλεί...πράγμα που με το 4 δεν συνέβαινε.

      Είναι θέμα ρύθμισης; Κάνω κάτι λάθος ;
      Έχω το redmi note 7 και κατέβασα την εφαρμογή από το playstore γιατί είδα ότι πρόσθεσαν τα Ελληνικά. Αλλιώς θα έβαζα το mifit από εδώ από το forum.


      [b]edit[/b]
      Μέσα από την εφαρμογή mifit , πήγα στο miband 5 και μέσα από το μενού "εκτέλεση στο παρασκήνιο " έκανα τις προτεινόμενες ρυθμίσεις.
      Θα το παρακολουθήσω και θα ενημερώσω εάν λύθηκε το πρόβλημα για να το γνωρίζει και κάποιος άλλος μελλοντικά.


      EDIT 2 Μετά από αρκετό διάστημα παρακολούθησης τελικά το πρόβλημα ήταν αυτό με τις ρυθμίσεις για εκτέλεση στο παρασκήνιο και να απενεργοποιηθεί η εξοικονόμηση μπαταρίας για το miband
      Ουδείς αχαριστότερος του ευεργετηθέντος.
    • Δοκίμασε και του φόρουμ, με πιο παλιά έκδοση ίσως, μήπως είναι κάποιο bug της εφαρμογής...
    • Να συνεχίσω αυτο για να μην ανοίξω άλλο...

      Mi band 5
      Redmi 9c

      Όλα δουλεύουν μια χαρά για περίπου 10 μέρες. Μετά ενώ φαίνεται συνδεδεμένο, μεταφέρει δεδομένα βήματα κλπ στο κινητό, αλλα δεν μου έρχονται καθόλου οι ειδοποιήσεις κλήσεις κλπ...
      Κάποια ιδέα;

      Αν κάνω απεγκατασταση κ μετά παλι εγκατάσταση όλα οκ. (Για 10 μέρες)
    • Διαφήμιση