Διαφήμιση

πρόβλημα με αλλαγή κάρτας sim

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • ε με ολα αυτα που σε κανει ομως? λες κολληματα τωρα και τετοια..
      παρτο με ηρεμια απο την αρχη..
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • όχι κολληματα, δουλεύει καλά όταν είμαι μέσα
      τα κλειδώματα είναι...
    • Διαφήμιση
    • δακτυλικο κανονικα χρησιμοποιω.
      γι αυτο λεω ξαναστησιμο. μηπως κανενα persist, κανενα firmware εχει θεμα κτλ.
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...

    • εκεί είναι το πρόβλημα...
      έβγαλα-έβαλα ξανά την sim, την εντοπίζει, λεει ότι άλλαξε, ζητάει τηλ ή email για επιβεβαίωση, το δίνω, έρχεται ο κωδικός, το παίρνει κανονικά, ΚΑΝΕΝΑ ΣΦΑΛΜΑ,
      μετά τα ίδια :(
    • το προβλημα που εχεις τωρα ειναι οτι δε μπροεις να βαλεις πιν, δακτυλικο κτλ?
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • Διαφήμιση
    • ότα

      πάει θα τρελαθώ σήμερα...
      έκανα format data και πέρασα την τελευταία
      στην αρχή μου ζήτησε ενεργοποίηση του λογαριασμού και όλα πήγαν καλά(όπως και την άλλη φορά)
      άρχισα το setup, δεν φαινόταν πρόβλημα πουθενά και μετά άρχισαν τα παραπάνω μνμ που ξέρω ότι σιγά-σιγά θα οδηγήσουν στην προηγούμενη κατάσταση πάλι...
      είναι ξεκάθαρα θέμα του λογαριασμού, και φοβάμαι ότι και μετά από fastboot τα ίδια θα έχω
      ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΜΑ
    • δε νομιζω να φταει ο λσμος σου ουτε αυτα τα μυνηματα για προβληματα με κλειδωματα κτλ.
      αυτα τα 2 πρωτα μυνηματα, ευρεση συσκευης και ενεργοποιηση καρτας σε κανενα απο τα 2 κινητα δε τα εχω περασει. σφαλμα παντα με βγαζανε και τα απενεργοποιουσα.
      για να γινει το πρωτο, το activate, θελει να μπορει να στειλει μυνημα (sms) στο εξωτερικο και σε ωρες μη αιχμης στην κινα. πιο αργα δλδ (εφοσον ο παροχος σου σε επιτρεπει να στειλεις διεθνη μυνηματα, με χρεωση φυσικα).. μετα θα περασει και το ευρεση συσκευης.
      παντως και 2 τα εχω απενεργοποιημενα και δεν εχω κανενα προβλημα.
      αλλου θα ειναι το θεμα σου. δοκιμασε να βαλεις πιν, δακτυλικο κτλ να δεις αν μπορεις τωρα? αγνοησε τα αυτα για την ωρα.
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • κοίτα, δεν είμαι σίγουρος γι αυτό που λες
      πρώτα συνδέεσαι σε wifi, στέλνεις τον κωδικό του λογαριασμού, σου στέλνουν με sms τον κωδικό επιβεβαίωσης (που ήρθε κανονικά), τον παίρνει χωρίς σφάλμα και όλα καλά.
      ΜΕΤΑ από κάποια ώρα αρχίζουν τα παραπάνω(δεν μιλάω μόνο για την εύρεση), και κάποια στιγμή όπου πας να βάλεις το μοτιβο, εκτός απ την αρχική οθόνη σου λέει τόσες λανθασμένες απόπειρες και περίμενε...από κει και μετά ΔΕΝ μπαίνεις πουθενά που έχει σχέση με ασφάλεια κτλ και είδα ότι σταματά να δουλεύει και το δακτυλικό
      διάβασα κάπου για γύρισμα στα Αγγλικά και τώρα το δοκιμάζω και βλέπω ότι έχει ώρα να βγάλει μνμ, ενώ το έκανε και μετά το τελευταίο format, για να δούμε
      δεν ξέρω
      εσένα πάντως είναι σίγουρα αλλιώς γιατί δεν τα είχες ενεργοποιήσει όλα αυτά

      εγώ δεν είχα ποτέ τέτοια μνμ, εσένα προφανώς λόγω μη ενεργοποίησης
    • Διαφήμιση
    • ο κωδικος με το wifi κτλ που λες ειναι στην αρχη που ξεκιναει η ρομ και βαζεις τα στοιχεια του mi λογαριασμου σου.
      το επομενο που σε βγαζει κι εχει να κανει με την ενεργοποιηση ουσιαστικα του xiaomi cloud χρειαζεται να στειλει sms στην xiaomi. αυτο ισχυει για ολα τα κινητα xiaomi. αν γινει αυτο μετα μπορεις να χρησιμοποιησεις ολες τις υπηρεσιες της, ευρεση συσκευης, cloud, mi message κτλ. αλλα πρεπει να εχεις μοναδες στην καρτα και να μπορεις να στειλεις διεθνη μυνηματα.
      πολλοι εχουν παραπονεθει για πολλαπλα τετοια μυνηματα μεχρι να γινει η ενεργοποιηση γιατι πεφτουν σε ωρες αιχμης και ειναι φορτωμενοι οι server της xiaomi. και τρωνε πολλαπλες χρεωσεις απο τα sms :)

      εμενα επειδη δε με ενδιαφερουν αυτες οι υπηρεσιες δε το εκανα ποτε. το πρωτο με το sms επιβεβαιωσης εννοειται γινεται αναγκαστικα.
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...