Διαφήμιση

Redmi note 9 pro (διαφορά προβλήματα)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H Pan Pan έγραψε:

      Καλημέρα σε όλους,

      Η κατάσταση δυστυχώς παραμένει η ίδια.
      αστο να δουλεψει το τηλ μεχρι να σβησει η εστω μεχρι 2-3% και μετρησε σε ποσο χρονο εφτασε σε αυτο το σημειο(ειναι γνωστη η ανακολουθεια χρονου και μετρητη).ενα αλλο(γιατροσοφη) ειναι να το αφησεις να κλεισει απο μπαταρια και να το φορτισεις κλειστο μεχρι 100%.
    • Διαφήμιση
    • Γεια σας παίδες.
      Ήθελα μια πληροφορία για το Redmi 9 Pro (128Gb) που αγόρασε από Κωτσοβολο γνωστός μου πρόσφατα.
      Το έβαλε σε Flip Case που την αγόρασε μαζί με το κινητό και η οποία είναι μαγνητική.
      Κανονικά θα έπρεπε κάθε φορά που σηκώνεται το κάλυμμα να ενεργοποιείται η οθόνη και όταν το κλείνει να σβήνει. Κάτι το οποίο δεν συμβαίνει. Και απ' ότι είδα στις ρυθμίσεις, δεν έχει κάπου κάτι που να σχετίζεται με αυτή τη λειτουργία.

      Παίζει να μην έχει καν αυτή τη δυνατότητα; Και γιατί πωλούνται τόσες μαγνητικές (wake on-off) θήκες; Παίζει να θέλει έξτρα εφαρμογή;

      Ξέρει κανείς κάτοχος κάτι γι' αυτό;
    • Ο/H amavroudis έγραψε:

      Η θήκη είναι για το συγκεκριμένο τηλέφωνο και υποστηρίζει το άνοιξε - κλείσε;
      Αν υπάρχει η ρύθμιση θα είναι στο display and lock screen.
      Ναι, η θήκη είναι κομμένη και ραμμένη για το συγκεκριμένο (φαίνεται και απ' τις κάμερες πίσω) . Αλλά η λειτουργία άνοιξε-κλεισε που λες, είναι το "κλειδί" της υπόθεσης μάλλον. Γιατί η θήκη είναι ναι μεν μαγνητική αλλά ίσως όχι για Wake on-off παρά μόνο για να την κολλάς σε μεταλλικές επιφάνειες και να στέκεται εκεί.
      Όσο για τις ρυθμίσεις, στο κλείδωμα οθόνης θα έπρεπε να ήταν όπως λες, αλλά δεν λέει τίποτα πουθενά.

      Αυτό που έκανα πριν λίγο (και που το δοκιμάζω πειραματικά σε διάφορα τηλέφωνα γι΄αυτό το λόγο) είναι το κόλπο με το μαγνητάκι. Με ένα μικρο μαγνητάκι σαρώνεις (ανασηκώνοντας το) όλη την οθόνη για να δεις σε ποιο σημείο της κάνει Wake on-off και το συγκεκριμένο δεν το έκανε πουθενά. Είναι πολύ πιθανόν να μην έχει καν μαγνητικό διακόπτη και μου κάνει εντύπωση γιατί νόμιζα οτι το έχουν όλα. Στο δικό μου (Samsung A70) ο διακόπτης είναι στο κάτω αριστερό μέρος και μόλις πλησιάζω τον μαγνήτη εκεί σβήνει η οθόνη και όταν απομακρύνομαι ανάβει. Τι να πω, δεν ξέρω είναι περίεργο αν δεν έχει.
    • και τα προβληματα συνεχιζονται... με εχει κουρασει αυτο το κινητακι και πλεον τα βλεπω με μια καποια απάθεια

      συνεχιζω να εχω διακοπες με το Mobile Ιντερνετ στα καλα καθουμενα με φουλ σημα
      τωρα τελευταια μου κανει και κατι reboot καθως μιλαω
      καποιες ειδοποιήσεις βγαινουν ως floating αλλα ειναι κατασπρες και δε γραφει τιποτα(ή δε φαινεται το κειμενο) υποπτευομαι οτι φταιει το darkmode
      που και που κολλανε εφαρμογες πχ mi mail : κατεβαινει το θεμα του εισερχομενου mail αλλα δε το ανοιγει ποτε οταν πατησω επανω. κανω forcestop την ξανατρεχω για να δω το mail

      αυτα θυμαμαι προςωρας
      ισως σε καποια επομενη rom να στρωσει λιγο
    • Διαφήμιση
    • Οχι δεν εχω δοκιμασει γιατι ειναι μανικι να το ξαναστησω. Ποιος τροπος συστηνεται για το καλύτερο backup? να εχει το λιγοτεο ξαναστησιμο
    • Από την στιγμή που έχεις προβλήματα, δεν συνίσταται η επαναφορά backup, πολύ πιθανό να φέρει πίσω και τα προβλήματα :/

      προσωπικά το μόνο που κάνω πλέον backup είναι το αντίγραφο αρχικής οθόνης, και μου φέρνει τις εφαρμογές όλες όπως τις είχα + συγχρονισμό (επαφές, μηνύματα, κλήσεις κτλ)
    • τελικα έκανα reset to factory settings και μαλιστα 2 φορες γιατην πρωτη ειχα ενα θεμα με το android auto (αλλη πονεμενη ιστορια αυτο)
      Το βασικό προβλημα με τις αναπαντεχες διακοπές στο Mobile internet- ενω δειχνει φουλ σημα- παραμενει.
      Δηλαδη ενω ειμαι σταθερα σε ενα σημειο κυριως αυτο συμβαινει οταν ειμαι στη δουλεια τρεχω speedtest και ειμαι καπου στο 50-60. Καθως χρησιμοποιώ το κινητο η συνδεση κοβεται. Δε πεφτει η ταχυτητα κοβεται τελειως. Οταν ειμαι στη δουλεια αυτο μπορει να συμβει και 15 φορες. Καθε φορα πρπει να ανοιγοκλεισω το flight mode. Ξανατρεχω speedtest παλι 50-60. Οσο ειναι το τηλεφωνο χωρις συνδεση ιντερεντ δειχνει φουλ σημα.
      Απο τη voda που εχω μιλησει αρκετες φορες την πρωτη φορα μου ειπαν "κλασσικη περιπτωση φθαρμενης sim αλλαξε την". Την αλλαξα. Τα ιδια. Αλλη φορα που μιλησα μου ζητησαν διευθυνση που συμβαινει αυτο, μου ειπαν το δικτυο εκει ειναι ενταξει.
      Η αληθεια ειναι οτι μια μερα μπορει να συμβει 15 φορες την αλλη 3. Βεβαια εχει να κανει καθε ποτε το παιρνω χαμπαρι. Σιγουρα ομως οταν ειμαι σπιτι ειναι πολυ λιγες οι φορες που θα συμβει εως καθόλου.
      Δεν εχω ιδεα προς τα που να ψαξω!

      Να ειναι καποιο Bug? Καποιος συνδυασμος των ρυθμισεων?
      Υπαρχει περιπτωση να φταει κατι στην Rom? Πχ το radio?
      Μηπως ειναι βλαμμενο το τηλεφωνο?
    • Διαφήμιση