Διαφήμιση

eu global central

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • eu global central

      Καλησπέρα παιδία έχω κάνει παραγγελία απο eu global center με paypal, έγινε dispatched 17/12 και μου στείλαν email με tracking number και ειναι με dnc-dhl express χωρίς να το επιλέξω και χωρίς να έχω κιόλας επιλογή μεταφορικής. Μπαίνω στην dhl και μου λεει στα στοιχεία αποστολής : Αποστολέας Alpha Trading int ltd με διεύθυνση 65-67 king yip street,kwun tong, hong kong. Διαβάζοντας πολλές συζητήσεις σε forum για το κατάστημα δεν εχω καταλάβει αν θα έχω τελωνείο, οι απόψεις διίστανται Υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει?

      Το tracking number ειναι 10ψηφιο με αρθιμούς μόνο

      Ευχαριστώ.
    • Έχεις διαβασει στη σελίδα τους κατά τη παραγγελία ότι δε πληρώνεις τελωνείο;
      Αν ναι τους ζητάς τα τελωνειακά.
      Αν όχι πληρώνεις ή δεν παραλαμβάνεις αποδεχόμενος τις συνέπειες.
    • Στους όρους λέει οτι η τιμη δεν περιλαμβάνει φορους και τα σχετικα. Παρολαυτα στους όρους λεει :

      "Για να απλοποιήσει τη διαδικασία αγοράς διεθνώς, το eglobal central επιλέγει να χειριστεί τη διαδικασία εκτελωνισμού για τους πελάτες. Αγοράζοντας προϊόντα μέσω του eglobal central, εξουσιοδοτείτε το eglobal central να προβεί σε ρυθμίσεις για τον εκτελωνισμό εκ μέρους σας για τα προϊόντα της παραγγελίας σας. Καθώς η εισαγωγή προϊόντων από το εξωτερικό μπορεί να είναι μια ταλαιπωρία για τους περισσότερους πελάτες μας, οργανώνουμε αυτήν τη διαδικασία για εσάς. Στη συνέχεια, σας παρέχουμε γρήγορη τοπική αποστολή για να παραδώσετε τα προϊόντα στην πόρτα σας. Ως αποτέλεσμα, οι τιμές που εμφανίζονται σε αυτόν τον ιστότοπο είναι το τελικό σύνολο που πρέπει να πληρώσετε για να παραδοθεί η παραγγελία στην πόρτα σας, χωρίς κρυφές χρεώσεις και καθυστέρηση τελωνείου."
      "Μετά από 3 μήνες από την παραλαβή των εμπορευμάτων και την εκκαθάριση τελωνείων, το eGlobal Central δεν θα θεωρηθεί υπεύθυνο για τυχόν τελωνειακές χρεώσεις."

      Απο πολλες συζητησεις που διαβασα οι περισσοτεροι λενε για τριγωνικες αποστολες και κανενα θεμα τελωνειου, ομως καποιοι ηταν με ελτα καποιοι με ups καποιοι με dhl που τελικα ηταν deutche post. Για αυτο δεν μπορω να βγαλω ακρη.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H marqeuz93 έγραψε:

      Καλησπέρα παιδία έχω κάνει παραγγελία απο eu global center
      ανέφερες eglobal center και όχι eglobal central...
      Έχω και εγώ εμπειρία με το συγκεκριμένο και ήρθε μια χαρά από Άγγλια. Χωρίς τελωνείο.
      Φτάνει να το παρήγγειλες σωστά...
    • εχεις δικιο μπερδευτηκα central εννοώ.

      Τι εννοείς να το παρήγγειλα σωστα?
      Οι μονες επιλογές ήταν δωρέαν μεταφορικά ή με insurance 22 ευρω.
    • Διαφήμιση
    • Η εμπειρία μου από αυτό το κατάστημα λέει ότι πρώτα σου δίνουν ένα tracking number και σε 5-6 ημέρες θα σου δώσουν άλλο το οποίο και θα παρακολουθείς μέχρι να παραλάβεις το κινητό. Σε εμένα στο παρελθόν σε 5 διαφορετικές αποστολές όλες ήρθαν με acs σε περίπου 15-17 ημέρες χωρίς τελωνείο φυσικά διότι έχουν τριγωνική πώληση μέσω Αγγλίας
    • Δεν ξέρω αν έχεις παραλάβει τελικά. Μακάρι να έχει φτάσει Ελλάδα, γιατί με την απαγόρευση των πτήσεων από σήμερα θα καθυστερήσουν όλα.
      Η προσωπική μου εμπειρία από το κατάστημα είναι πολύ καλή.
      Είχα κάνει παραγγελία αρχές Αυγούστου φέτος και ήρθε από Αγγλία στα μέσα Αυγούστου.
      Δεν πέρασε τελωνείο και όλα έγιναν γρήγορα και μια χαρά.
      Mi 9 lite
      Miui 12 - 20.7.23 beta
    • Μου ηρθε σημερα μηνυμα απο dhl express το δεμα σας εχει εκτιμωμενη παραδοση πεμπτη 24/12, με την επιφυλαξη εκτελωνισμου απαιτείται υπογραφη.

      Στο tracking μεχρι και το μεσημερι έλεγε μονο imformation received και αφοτου ηρθε το μηνυμα αλλαξηε και η κατάσταση στο tracking και λεει ολοκληρωθηκαν οι διεργασιες εξαγωγης στην περιοχη Χονκ κονκ.

      Τι γινεται σε αυτην την περιπτωση?
    • Ανοιγοντας τον συνδεσμο στο μηνυμα που μου λεει διαχειριστειτε την παραδοση με πεταει σην εφαρμογη αλλα κατω κατω λεει deutche post dhl group
    • Διαφήμιση