Διαφήμιση

Fm ραδιόφωνο (RN9)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Fm ραδιόφωνο (RN9)

      Καλησπέρα σας. Αναφέρω ένα πρόβλημα που παρατηρώ με το νέο μου (από Κωτσόβολο) Redmi Note 9 (Mediatek) και που δεν είχα/έχω με το "αρχαίο" μου Redmi Note 4:
      Στην εφαρμογή Ραδιόφωνο FM (που τώρα παίζει και χωρίς ακουστικά για κεραία) δεν ακούγεται stereo ήχος ούτε όταν ακούω από ενσύρματα ακουστικά (σε κάποιους ίσως σταθμούς έχω μια αμυδρή υποψία στερεοφωνίας) ούτε από bluetooth. Εννοείται πως τα ίδια παίζουν stereo από οποιαδήποτε άλλη πηγή. Επίσης, το δεξί/αριστερό κανάλι από την προσβασιμότητα λειτουργεί στα bluetooth και δεν έχει καμία επίδραση στα ενσύρματα.
      Πριν κάνω επαναφορά και το στείλω για έλεγχο και επισκευή (οδηγία από infoquest!!!), μπορεί να δει κάποιος αν συμβαίνει το ίδιο και σ' αυτόν;
      Έχω την τελευταία ενημερωμένη rom και το τηλέφωνο είναι μιας εβδομάδας.
      Εννοείται πως το RN4 δεν έχει κανένα τέτοιο πρόβλημα στο fm ραδιόφωνο, στο ίδιο σημείο και με τα ίδια ακουστικά.
      Ευχαριστώ προκαταβολικά...
    • Ενεργοποίησε επιλογές για προγραμματιστές και κάπου λέει για στερεοφωνικός ήχος...παίξε με το ON/OFF...
    • Ευχαριστώ για την απάντηση.
      Το έχω κάνει και αυτό, χωρίς αποτέλεσμα, το θέμα είναι αν συμβαίνει μόνο στη δική μου συσκευή (οπότε reset ή service) ή σε όλες. Ενημερωτικά, μόλις δοκίμασα σε Redmi 9 (όχι note) ενός φίλου, το ίδιο πρόβλημα υπάρχει... Δουλεύει σε κάποιον κανονικά;
    • Διαφήμιση