Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο TWRP 3.5.X.X για συσκευές XIAOMI

    • Οδηγός

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • καλησπερα,
      δοκιμασα απο εδω το τελευταιο twrp (αλλα και αλλα) αλλα δεν μπορώ να κάνω backup μου βγαζει error 255
      το log βγαζει κατι τετοια
      Display Spoiler
      I:Error adding file
      '/data/misc/DbHfvCx8sfeFjQeZEadC9C/REBbGucJ91VOn,7,WOn4ExA95DM' to
      '/external_sd/TWRP/BACKUPS/a5e4367a/2021-06-18--14-46-30/data.f2fs.win000'
      Error creating backup.
      I:ERROR tarList for thread ID 0
      Error creating backup.
      I:InfoManager saving '/external_sd/TWRP/BACKUPS/a5e4367a/2021-06-18--14-46-30/data.info'
      createTarFork() process ended with ERROR: 255
      Backup Failed. Cleaning Backup Folder.

      εχει προβλημα με εναν φακελο που ομως δεν μπορω να δω μεσω twrp και μεσω miui βλεπω οτι μαλλον ειναι data/misc/recovery (αν μπορω να μαντεψω σωστα)
      Redmi Note 9S και MIUI V12.0.2.0.RJWEUXM
    • Καλύτερα να βλέπαμε όλο το log. Έχεις dual apps στο κινητό;


    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Καλύτερα να βλέπαμε όλο το log. Έχεις dual apps στο κινητό;
      ευχαριστω για την απαντηση
      οχι δεν εχω dual apps
      οριστε 2 διαφορετικα logs

      να πω οτι εσβησα τον φακελο για τον οποιο στο log ελεγε οτι υπηρχε προβλημα αλλα μετα εβγαλε προβλημα σε αλλον και μετα σε αλλον...(αν καταλαβα καλα)
      Files
      • logs.zip

        (19,63 kB, λήφθηκε 52 φορές, τελευταία )
    • Διαφήμιση
    • Και τα δύο twrp απ' ότι βλέπω δεν μπορούν να αποκρυπτογραφήσουν κάποια δεδομένα .
      Ίσως απλά να μην υπάρχει τρόπος και να πρέπει να αποκλειστούν από το backup.
      Για αυτό βέβαια χρειάζεται να στηθεί το twrp από την αρχή.
      Αυτή την στιγμή δεν έχω χρόνο να κάνω κάτι τέτοιο οπότε κάνε μια αναζήτηση για το σφάλμα αυτό με τα αρχεία που σου λέει.


    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Και τα δύο twrp απ' ότι βλέπω δεν μπορούν να αποκρυπτογραφήσουν κάποια δεδομένα .
      Ίσως απλά να μην υπάρχει τρόπος και να πρέπει να αποκλειστούν από το backup.
      Για αυτό βέβαια χρειάζεται να στηθεί το twrp από την αρχή.
      Αυτή την στιγμή δεν έχω χρόνο να κάνω κάτι τέτοιο οπότε κάνε μια αναζήτηση για το σφάλμα αυτό με τα αρχεία που σου λέει.
      Ευχαριστώ για τον χρόνο σου και όχι παρακαλώ δεν θα ήθελα να ασχοληθείς φτιάχνοντας κάτι τέτοιο.
      Να πω ότι δεν είχα κανένα πρόβλημα με την προηγούμενη Android 10 rom.
      Αυτό το πρόβλημα με την αποκρυπτογράφηση το αντιμετώπισα και γενικότερα μετά την αναβάθμιση σε Android 11 rom όπως περιγράφω εδώ Γενικη συζητηση για το REDMi NOTE 9S...
      αναρωτιέμαι μήπως κάτι έκανα λάθος?
    • καλησπερα ποιο twrp πρεπει να βαλω για το redmi note 9T 5G??? παρακαλω δωστε μου το λινκ..
    • Διαφήμιση
    • Ο/H thanfun έγραψε:

      Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Και τα δύο twrp απ' ότι βλέπω δεν μπορούν να αποκρυπτογραφήσουν κάποια δεδομένα .
      Ίσως απλά να μην υπάρχει τρόπος και να πρέπει να αποκλειστούν από το backup.
      Για αυτό βέβαια χρειάζεται να στηθεί το twrp από την αρχή.
      Αυτή την στιγμή δεν έχω χρόνο να κάνω κάτι τέτοιο οπότε κάνε μια αναζήτηση για το σφάλμα αυτό με τα αρχεία που σου λέει.
      Ευχαριστώ για τον χρόνο σου και όχι παρακαλώ δεν θα ήθελα να ασχοληθείς φτιάχνοντας κάτι τέτοιο.Να πω ότι δεν είχα κανένα πρόβλημα με την προηγούμενη Android 10 rom.
      Αυτό το πρόβλημα με την αποκρυπτογράφηση το αντιμετώπισα και γενικότερα μετά την αναβάθμιση σε Android 11 rom όπως περιγράφω εδώ Γενικη συζητηση για το REDMi NOTE 9S...
      αναρωτιέμαι μήπως κάτι έκανα λάθος?
      Kανε delete τον φακελλο data/extm sth TWRP reboot recovery και κανε το back up !
    • Το έχουμε ξεπεράσει αυτό το πρόβλημα στα τελευταία twrp.


    • Ο/H sakisMIUI έγραψε:

      Kανε delete τον φακελλο data/extm sth TWRP reboot recovery και κανε το back up !
      το εχω δοκιμασει ηδη αυτο και δοκιμασα μαλιστα να σβησω και αλλους φακελους στους οποιους κολλούσε (εσβηνα εναν και μετα σφαλμα σε αλλον κοκ, μαλλον ειναι αρκετοι φακελοι) αλλα οτι και να δοκιμασα εχω το ιδιο σφαλμα
      επισης δοκιμασα πολλα και διαφορα custom recovery παλια και νεοτερα αλλα σε ολα το ιδιο
      κατι μου διαφευγει
    • Η καινούρια τον πιθανόν να δημιουργεί κάποια κρυπτογραφημένη διαδρομή. Αν στήσω καινούριο twrp θα αποκλείσω όλο τον κεντρικο -κους φακελο-λους και θα είναι μια χαρά.


    • Διαφήμιση
    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Η καινούρια τον πιθανόν να δημιουργεί κάποια κρυπτογραφημένη διαδρομή. Αν στήσω καινούριο twrp θα αποκλείσω όλο τον κεντρικο -κους φακελο-λους και θα είναι μια χαρά.
      να 'σαι καλα, εσυ ξερεις καλυτερα..
      περιμενουμε λοιπον